Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

IPad AIR / iPad mini 2

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvekod TOM-Thak » 07 lis 2013 09:01

Mam stejne pocity.. taky jsem je videl vedle sebe a takovy big rozdil to neni.
Btw.: Prvni bug - na x64 ios devices nejde OpenVpn klient :( takze cekam na update od developeru aplikace..
TOM-Thak

Příspěvekod dendy » 07 lis 2013 11:20

a to VPN co je priamo v iOS ti nestaci ? teda ja som to nikdy neskusal len som si vsimol ze sa tam da priamo v nastaveniach pripojit na VPN-ku
dendy

Příspěvekod TOM-Thak » 07 lis 2013 12:44

No ja mam normalne ve firme vygenerovany certifikaty ve formatu OPEN VPN, takze to musi byt nejaky softik podporujici tenhle protokol, kam se to da nakopirovat. Prave do open vpn klienta to jde krasne nahrat a funguje to, ale nefacha to na iPad Air, iPad mini retina, iPhone 5s proste na tech co maji x64bit.

Tak ted se ceka na nejaky update.. ale ve firme jsem zkousel od Microsoftu Remote desktop na ipadu a to maka fakt v pohode.
Jeste mi chybi pak pro pripojeni z venku na VPN, tak snad to do par tydnu opravi.

Taky je vtipny jak v CZ shopech skoro nikde nemaji zadne prislusenstvi k iPad Air.. folie na display, case apod.
To se taky doufam do par tydnu / mesicu zmeni.
TOM-Thak

Příspěvekod Kermitak » 07 lis 2013 13:30

Folie na displej jsou dneska uz trochu prezitek ne? :]
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 07 lis 2013 13:55

ja si na iphone davam .. ale na ipad , ked mas daky cover , je folia zbytocna ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 07 lis 2013 14:52

Folie mi prisla dobra v dobe membranovych dotykacu se stylusem, ktery clovek driv nebo pozdeji doskrabal k nepoznani, ale prijde mi zbytecny chranit sklo, ktery je prakticky neposkrabatelny (a pri padu na zem se ti rozbije folie nefolie).
Ale je to samozrejme jen muj nazor, kterej nikomu nevnucuju, jen me prekvapilo, ze nekdo na ipad folii dava, ja ji tam nemam, cover nemam taky zadnej, ipad nosim v tasce se spoustou veci a na skle neni ani vlasek.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod TOM-Thak » 07 lis 2013 14:58

Tak ja mam folii na iPhone a jsem rad, ze ji mam. Jednak to poskrabani a jednak mam folii, na ktere se nedelaji otisky prstu a lepe to klouze. Na iPadu mam ted samej prst a navic to sklo tolik neklouze a vic se lepi na prsty..
TOM-Thak

Příspěvekod Ivo » 07 lis 2013 15:06

Na iPadu folii nemam, nikam ho nenosíme, je jen doma a všelijakých škrábanečků má na sobě už docela dost. Stejně i oba naše Galaxy S3 .. (nevím odkud). Nedávno se mi dokonce udělala slušná dírka na retinovém displeji MBP (naštěstí se to přikrylo zárukou a výměnou displeje). Takže displeje považuju obecně za velmi zranitelné. Fólii jsem několikrát zkoušel, ale to pak zase dobrý displej trochu ztrácí smysl. Za chvilku je to poškrabané, dělají se na tom duhové kolečka atd, odlepuje se to časem ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod dendy » 07 lis 2013 15:15

Tom-thak: kvalitna folia nemusi byt zla.. spozornel som pri poznamke ze klze lepsie nez sklo.. co presne za foliu mas ? .. inak vsetky co som doteraz skusal boli zhruba take ako popisuje ivo, co ale nevyucuje moznost ze existuje neaka fakt kvalitna ...

Ivo: preboha co stym nebohym HW robis :-)) ja mam MBP uz 3 rok a disple je bez jedineho skranceka ...
dendy

Příspěvekod TOM-Thak » 07 lis 2013 15:16

Tak na notebook folie = blbost to se snad ani nevyrabi, takze jde o to kdo s tim jak zachazi.
Na tablet a mobil = folie pro me jasna vec. Zas tak laciny to neni, abych to hned zprasil.

Na telefonu mam folii asi rok a pul a nic se neodlepuje a nic nema zadny duhovy blbosti.. taham ho normalne v kapse u dzinu a drzi.. akorat folii sem kupoval asi za 1100czk ne uplne nejakou nejlevnejsi za 4kila.

Ale obecne nevim, co bych s tim musel delat, abych to poskrabal.. jedine mit betonovy nehty a nebo to tahat nekde na stavbe nebo stim hazet a nebo to nosti ve stejny kapse jako nosim klice :D ale to by snad nikoho nenapadlo..
TOM-Thak

Příspěvekod Ivo » 07 lis 2013 15:20

dendy píše:..

Ivo: preboha co stym nebohym HW robis :-)) ja mam MBP uz 3 rok a disple je bez jedineho skranceka ...

Já taky, ale nastala před pár dny nepříjemná drobnost, že při zavírání displeje asi na klávesnici utkvělo pevnější zrníčko něčeho ... a to se pak otisklo do měkké retiny ... Původně jsem myslel že to jsou náhlé mrtvé pixely :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod charonme » 07 lis 2013 15:26

Kermitak píše:sklo, ktery je prakticky neposkrabatelny
tak preco to mam take doskrabane? kazdu chvilu novy skrabanec mam :(

inak podla istych "neoverenych" informacii tam vraj nie je hole sklo, ale vraj na tom skle je este nejaka vrstva a ta sa lahko poskrabe
charonme

Příspěvekod Kermitak » 07 lis 2013 15:35

TOM-Thak píše:Ale obecne nevim, co bych s tim musel delat, abych to poskrabal.. jedine mit betonovy nehty a nebo to tahat nekde na stavbe nebo stim hazet a nebo to nosti ve stejny kapse jako nosim klice :D ale to by snad nikoho nenapadlo..

Klice ti to neposkrabou. Nevericim Tomasum bezne ukazuju na svym ipadu, ze vezmu klic a jezdim s nim po displeji, je porad jak novej.

charonme: ja nevim, pokud to mas poskrabany, tak k tomu nejak dojit muselo, ale obecne sklo, navic tyhle ruzny gorilla glass, je velmi tvrdej material a jak jsem rikal, na tom svym nemam po letech porad ani skrabanecek (zato mam pekne domlaceny ty hlinikovy hrany, zvlast v rozich jsou pekne placaty :)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod dendy » 07 lis 2013 15:37

Kermitak píše: prijde mi zbytecny chranit sklo, ktery je prakticky neposkrabatelny

no mne sa tiez nezda ze by to bolo az take ruzove .. zatial na kazdom ipade co som mal po roku pribudli njeake tie skrabance (aj ked nic zasadne) .. a to s nimi zaobchadzam pomerne opatrne, mam ich vzdy v obale ...
dendy

Příspěvekod Ivo » 07 lis 2013 15:47

Tak já nevím, já klíče v kapse s mobilem nenosím, zacházím s ním velice slušně a jemně a těch jemných vlasových škrábanců má docela dost. Synkův S3 má veliký hluboký škrábanec uprostřed - synek tvrdí že nemá tušení co to mohlo způsobit (a to má na něj ještě ten zavírací obal chránící obě strany)
Ivo
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Apple