Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jak jsem si NE koupil Apple

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvekod matucha » 19 říj 2016 20:33

Mac vs PC nema na zvuk zadnej vliv. Kazdej soft pocita veci trochu jinak, ale rozdily jsou u dobryho softu zanedbatelny.
matucha

Příspěvekod Stan » 19 říj 2016 20:35

Zajimalo by me zda podobne problemy (platit za znacku) resis treba u obleceni ci jineho spotrebniho zbozi. Jinak jestli jsi spokojeny s Win PC tak neni potreba prechazet na Apple Mac. Kdyby ti nekdy Win PC prestal vyhovovat tak vis ze je tu moznost podivat se po jine platforme. S pripojenim periferii by nemel byt problem z 99%. To ze ve vychodni Evrope neni Apple casto k videni neznamena ze je to nejaka celosvetove exoticka znacka a snad vsichni vyrobci pocitacovych periferii zarucuji kompatibilitu s macOS.
Naposledy upravil Stan dne 19 říj 2016 20:51, celkově upraveno 1
Stan

Příspěvekod hombrefeo » 19 říj 2016 20:41

uz zase tu resite neco na deset stranek. pritom staci hodinka a kazdy si muze vyzkouset osx na ibm platforme, nebo naopak win na macu. dnes uz je zelezo jako zelezo, jen ten mac je trochu lepe zabaleny, a tim i drazsi, ale zase vydrzi dele...
hombrefeo

Příspěvekod dendy » 19 říj 2016 20:49

Rudys píše:Zajímali by mě dvě věci. Už dlouho uvažuju, že přejdu na mac.
1. Jak je to s hw, který mám koupený na win? Jde připojit klasicky na mac nebo potřebuji nějaké redukce? (Nevím jestli má mac taky usb nebo nějaké svoje porty)
2. Jak je to s kvalitou zvuku? Je na macu lepší o proti win nebo je to mýtus?
Nejvíc mě štve, že člověk platí za značku. Za ty peníze si člověk postaví daleko lepší pc než mac. Co se týče softwaru, tak nemůžu hodnotit, protože běžím jenom na Win. Mě osobně win nepadá a to, že někdo neumí něco ve win vyhledat je jeho chyba, chyba mezi pc a židlí. S win 10 jsem spokojenej jen mám starší stroj a trošku déle trvá startování win než u 7ček.

1/ mac ma normalne usb, takze vsetky usb veci pripojis (v pripade zvukoviek a pod. si treba overit ci dana vec ma drivery pre mac, vacsina ma ale najdu sa vinimky hlavne starsie modely).. inak Apple USB standard vymyslelo takz to uz by co bolo aby ho nepodporovalo :-)))

2/ OSX ma nativne audio drivery kvalitnejsie nez windows, ma uz vstavany nizkolatencny driver (core audio) ktory v pohode frci aj na vstavanej zvukovke 5-10ms latenciu - takze v to to ano, kvalita zakladnych driverov je na OSX lepsia nez na Win.. tiez moznosti routovania zvukoviek a midi zariadeni su lepsie poriesene v OSX (audio a midi control panel)

otazka je preco rozmyslas o macu.. ak si spokojny pod win anic ti nevadi, nemas dovod prechadzat a zvykat ai na novy OS kde je mnoho veci inak ...
dendy

Příspěvekod MDudas » 20 říj 2016 01:58

Rudys píše:Nejvíc mě štve, že člověk platí za značku. Za ty peníze si člověk postaví daleko lepší pc než mac.

Vacsinu veci nevidis, lebo su skryte. Ak myslis rychlejsi a s vacsimi diskami, tak to asi ano.
Ale skus si napr. pozriet, co stoji monitor Eizo/Nec s kvalitou monitora v iMac.... 700€ a viac.
MDudas

Příspěvekod Pytkin » 20 říj 2016 09:01

MDudas : To je zbytocne porovnavat .. Ani sa to vacsinou neda porovnat .. Viac krat sme tu riesili MAC PRO .. Porovnatelne znackove WKS od HP alebo DELLu stoja rovnako , aj viac .. Ale samozrejme ked dakto porovnava serverove procesory s desktopovymi , tak potom su v tom velke rozdiely .. Najkrajsie to bolo vidiet , ked sa zjavil novy MAC PRO ("popolnik") a nejaka firma sa snazila postavit podobne PC .. A nedokazali sa dostat na taku "nizku" cenu .. S tym ze take AMD graficke karty ani nevedeli zohnat , lebo na PC ich nikto este nevyrabal ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod matucha » 20 říj 2016 12:52

Jo o tom jsem taky slysel, ale dneska je situace takova, ze i kdyz si postavim superdrahy PC, tak srovnatelnej popelnik bude mnohem mnohem drazsi. Me vyrazilo dech, kdyz mi kamarad rek, ze si teda nakonec popelnik poridil a ze ho 6jadro, 32gb pameti a 1TB ssd stalo cca 150tis. Graficky karty v tom jsou na hudbu sumafuk a dneska uz dost zastaraly...
matucha

Příspěvekod concord » 20 říj 2016 13:55

No mne to pripada za uz starsi kopm-teda 6 jadro nejako vela ze 150tis?To hadam nie.Za tu cenu som nasiel napr. zostavu z 2xInntel Xeon to je 12core*2.
https://www.alza.sk/lenovo-thinkstation ... d=18842956
Korg Poly800-Kurzweil PC3K
concord

Příspěvekod dendy » 20 říj 2016 14:09

porovavat hw PC a hw mac je predsa nezmysel.. keby sa na hw PC dal prevadzkovat OSX (hackintosh neratam, to je pre cloveka co nema cas srat sa stym to rozbehavat nezmysel), je to ina debata .. takto kto chce bezat OSX proste si musi ten HW od applu kupit a je uplne irelevantne ci "porovnatelny" HW stoji polovicu alebo dve tretiny ... to je ako rozculovat sa ze naftovy motor je drahsi ako benzinovy (pri rovnakom vykone) ...

mna narilad velmi mrzi ze apple uz nerobi 17" macbooky pro.. chcem stale frcat na OSX ten system je pre mna proste 10000x lepsi nez windows .. moj notebook ma este len 6 rokov takze zatial sa drzi paradne .. ale co za dalsich 6 rokov ? neviem .. snad apple raz uvolni politiku a poskytne OSX aj na konkurencny HW - potom bude mat velky zmysel porovnavat ceny ...

inak, zena dostala firemny notebook thinkpad T460s, delo, drahe jak svina, ale na pohlad v ruke to vyzera ako poriadny grc, plastova hracka .. nechapem preco to nerobia tak aby to trochu aj solidne vyzeralo a posobilo, a mechanicky bolo trochu odolnejsie .. keby som nevedel co v tom je poviem si ze to je nejaka blbost za 200 euro ..
dendy

Příspěvekod concord » 20 říj 2016 14:50

Tak aplle musi mat super prepracovany os.
Korg Poly800-Kurzweil PC3K
concord

Příspěvekod dendy » 20 říj 2016 14:52

to som nepovedal, povedal som len ze pre mna je 1000x lepsi nez windows... pre dakoho ineho moze byt zase lepsi windows.. to je zivot.. nastastie kazdy si moze vybrat co chce (a co mu penazenka dovoli)
dendy

Příspěvekod Stan » 20 říj 2016 15:05

To vecny porovnavani je opravdu unavny a to uz od dob Atari vs Amiga. Chces Win PC - kup si ho, chces Apple Mac - kup si ho. Kazdy ma jine potreby a preference.

EDIT : Apple dela vlastni (UNIX based) macOS pro vlastni hardware a v tom je asi ten nejzakladnejsi rozdil
Stan

Příspěvekod Rudys » 20 říj 2016 16:12

dendy píše:
Rudys píše:Zajímali by mě dvě věci. Už dlouho uvažuju, že přejdu na mac.
1. Jak je to s hw, který mám koupený na win? Jde připojit klasicky na mac nebo potřebuji nějaké redukce? (Nevím jestli má mac taky usb nebo nějaké svoje porty)
2. Jak je to s kvalitou zvuku? Je na macu lepší o proti win nebo je to mýtus?
Nejvíc mě štve, že člověk platí za značku. Za ty peníze si člověk postaví daleko lepší pc než mac. Co se týče softwaru, tak nemůžu hodnotit, protože běžím jenom na Win. Mě osobně win nepadá a to, že někdo neumí něco ve win vyhledat je jeho chyba, chyba mezi pc a židlí. S win 10 jsem spokojenej jen mám starší stroj a trošku déle trvá startování win než u 7ček.

1/ mac ma normalne usb, takze vsetky usb veci pripojis (v pripade zvukoviek a pod. si treba overit ci dana vec ma drivery pre mac, vacsina ma ale najdu sa vinimky hlavne starsie modely).. inak Apple USB standard vymyslelo takz to uz by co bolo aby ho nepodporovalo :-)))

2/ OSX ma nativne audio drivery kvalitnejsie nez windows, ma uz vstavany nizkolatencny driver (core audio) ktory v pohode frci aj na vstavanej zvukovke 5-10ms latenciu - takze v to to ano, kvalita zakladnych driverov je na OSX lepsia nez na Win.. tiez moznosti routovania zvukoviek a midi zariadeni su lepsie poriesene v OSX (audio a midi control panel)

otazka je preco rozmyslas o macu.. ak si spokojny pod win anic ti nevadi, nemas dovod prechadzat a zvykat ai na novy OS kde je mnoho veci inak ...

Je to taková zvědavost zkusit něco nového to je první věc (Navíc většina lidí co zkusila mac, tak na něho nedají dopustit, takže na kvalitě něco bude). Druhá věc chci změnit daw. Vždycky jsem chtěl zkusit Logic, ale teď spíše uvažuji o Studiu one.

MDudas píše:
Rudys píše:Nejvíc mě štve, že člověk platí za značku. Za ty peníze si člověk postaví daleko lepší pc než mac.

Vacsinu veci nevidis, lebo su skryte. Ak myslis rychlejsi a s vacsimi diskami, tak to asi ano.
Ale skus si napr. pozriet, co stoji monitor Eizo/Nec s kvalitou monitora v iMac.... 700€ a viac.

Myslím konfiguraci macu. Za ty peníze mi to přijde dost slabé, pokud si tedy nekoupím mac za 50 a více tisíc. Navíc jsem četl, že často uživatelům odcházejí displeje.
Rudys

Příspěvekod Stan » 20 říj 2016 16:58

A to s temi display si cetl kde? Ze odejde nekomu display se stane i u Win PC. Osobne jsem se setkal pred lety pouze s jednim pripadem jestli to byla vina vlastnika ci to byl nepovedeny display od vyrobce jsem se neptal, ale ten problem pokryl AppleCare. Jen chci rict ze Apple je taky jen pocitac ale ze by bylo odchazeni monitoru nejakou slabinou Apple je nesmysl.

Osobne mam mimo jine 3 Apple notasy 2006, 2008, 2014 ani u jednoho nebyl nikdy problem s jakoukoliv soucasti a pracuji dodnes. Jediny co jsem kdy na nich delal ze jsem je vycistil (ventilator) od prachu a takovato udrzba pocitace mi naprosto vyhovuje. To je z me zkusenosti, ale i lidi kteri v mem okoli vlastni Apple Mac nemaji problemy co ja vim. Ale jak jsem rikal je to jen HW, IMHO dobrej a spolehilvej.
Stan

Příspěvekod dendy » 20 říj 2016 17:06

Logic je dobry dovod prechodu na OSX... u mna to bol hned za mega-frustraciou z Windows druhy zasadny dovod (zvedavost bola az tretia) ...

Logic je fakt super DAW, a vybaveny fakt paradnymi pluginami (trufam si povedat ze najlepsie vybaveny co sa tyka vsetkych DAW)
dendy

PředchozíDalší

Zpět na Apple