Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jak jsem si NE koupil Apple

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvekod Kelley » 29 zář 2016 12:46

Abych si taky trochu rýpnul :) sorry za mírný OT - spisovatel používá MS Office? :shock: K čemu je spisovateli tisíc fontů, každý řádek jinou barvou a k tomu grafy a vektorová grafika? Doporučil bych spíš něco jako Ommwriter, FocusWriter, Q10, yWriter...
Kelley

Příspěvekod Oxyygen » 29 zář 2016 13:05

moje zkušenost s OS X a Win10 je takova, ze uz je dneska uplne jedno jakej systém pouzivate... SSD disky jsou rychly, RAM je dost.

Jako malou vyhodu OS X povazuju core audio primo v systemu (tzn da se delat v nouzi i na interni zvukovce) pro tvorbu hudby Logic.

s Windows je lepsi kompatibilita s okolím a hry.

Spolehlivost mi prijde srovnatelna.. i os x pada, ma docela neprijemny bugy. Naposledy mi třeba smazal knihovnu s fotkama

Ja osobne uz si apple nekoupim... je proste drahej na to co potrebuju a nenabizi mi nic moc navíc

To samy plati i o ios a androidu..
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 29 zář 2016 13:13

Tie ceny su ale fakt relativne .. Jeden macbook som kupil novy a drahy .. ale 2 imacy a dalsi macbook som kupil za cenu nizsiu ako PC .. kupili by ste si 2oj rocny PC notebook ? Ja v zivote .. Macbook kedykolvek ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 29 zář 2016 14:02

pytkin píše:kupili by ste si 2oj rocny PC notebook ? Ja v zivote .. Macbook kedykolvek ..

jj teraz si to trafi, presne .. svokre som kupoval macbook tuism z roku 2008 .. je maximalne spokojna funguje jej ako vino, jedna radost .. 8 rokov stary PC notebook ? OMG, ani zadarmo :)))

inak.. ked uz sa bavime o cene 600-800 E .. toto podla mna stoji za to:

https://www.mzone.sk/burza/predaj?Bazaa ... 800&page=1

len dokupis viac ramky (je tam 4 GB, aspon na 8 by to chcelo dat) - vymena pamate v macbooku je robota asi na 5 minut a zvladnes to ak udrzis sroubovak v ruke hravo ..
dendy

Příspěvekod Jirka Štolfa » 29 zář 2016 14:26

Oxygen: ad CoreAudio - na Win je přece ASIO4ALL.
Jirka Štolfa

Příspěvekod dendy » 29 zář 2016 14:47

asio4all je third party vec .. CoreAudio je nativne sucas systemu .. Asio4ALL nemusi vyzdy fungovat dobre s kazdou zvukovkou.. Asio4ALL (respektiv win audio/midi config) nema toto :

Obrázek

(agregovane zariadenia, napriklad ked najde v lokalnej sieti akykolvek ipad / iphone rovno ho prida ako MIDI in/out, atd atd atd)

nehovoriac o tom ze v OSX za behu clovek moze odpajat / pripjat audio/midi zariadenia (usb) a nemusi nic restartovat okamzite sa mu vsetko updatne (aspon v Logicu to tak je)

nie seriozne.. podla mna co sa tyka audio/midi stale je este OSX riadne popredu pred Win .. a iOS este OVELA viac pred androidom .. to je proste holy fakt.
dendy

Příspěvekod Pytkin » 29 zář 2016 15:24

Mozme sa tu dohadovat o technologiach a technickych vymozenostiach .. Pre mna je podstatne , ze zapnutie Macku je jak ranne zobudenie vonku je pekny slnecny den .. Zapnutie windowsu je zobudenie a vonku prsi .. A ty len cakas , co ta na pocitaci zase naserie .. Window 10 ma serie zakazdym , ked si k nemu sadnem .. Podla mna nic viac netreba riesit .. Ci je nieco drahe .. To je vzdy relativne .. Ci sa da robit na tom alebo na hentom .. ano vzdy sa da .. Ale je to o pocitoch .. Ze ta proste nieco bavi .. Mna OSX bavi .. Aj iOS .. A tak ho pouzivam ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod MDudas » 29 zář 2016 20:00

Mac je krasny, jednoduchy a vyladeny. Zamestnava dizajnerov a robi pre dizajnerov. Pre ludi z roznych kreativnych odborov a umelcov... a snobov.... Jasne, ze ma chyby, ale je to produkt pre narocneho zakaznika ("narocny" sa nemysli vyzadujuci 50 nastaveni na 1cm2 plochy Control Panelu)
Ale... Apple nikdy nemuselo vazne bojovat s problemom OEM hardware.... A keby nebolo iPhonov... ktovie...

Windows je jedna velka zlatanina software-hardware. Moze za to nielen MS (blaznivy Ballmer a spol., a ich dizajn na urovni zakladna skola), ale aj samotny trh a mnozstvo vyrobcov hradware/software.
Casom sa ale Windows vyrazne zlepsil. A navyse- MS robi aj kopu inych produktov. Napr. MS Office pre Apple. :wink: :P

(Btw. Este si dobre pamatam casy, ked som nepoznal ani jedneho cloveka, co by mal doma oficialnu licenciu. Firmy/skoly mali mozno 2 licencie, a k tomu 10 vlastnych a 150 dalsich "inych" instalacii. Nebyt kradnuteho softu na platforme DOS/Windows v 80 a 90tych rokoch, tak MS by sa zdaleka tak nerozsiril...)

(Btw 2 - priklad, ktory s oblubou spominam - kup si k PC monitor s takou kvalitou, ako ma KAZDY Mac.)
MDudas

Příspěvekod Greyhound90 » 29 zář 2016 21:53

Kelley: Word MS Office používám nejen na spisování, ale hlavně na zpracování obsáhlé dokumentace včetně obrázků a grafů čítající cca stovky stran. Tak proto ten MS Word. Ale to jsem neuvedl, takže Tvá připomínka je na místě :-)
Greyhound90

Příspěvekod Greyhound90 » 29 zář 2016 22:12

Stan: Chleba s máslem jsem v batohu opravdu neměl a nového meka si mohu koupit každý měsíc když na to přijde. Nejsem žádná socka. Jen jsem se na tomto fóru zeptal na vaše zkušenosti proč ano či ne a podělil se o první - i když připouštím možná unáhlené závěry z prvních dojmů na něj. A opakovat stále dokola mantru že Apple je držák, který nikdy nepadá asi také nebude to pravé. Mám osobní zkušenosti z masteringu v profi studiu. To, jak někteří podrážděně reagovali včetně osobních útoků je však poněkud nevkusné. Jinak všem ostatním ještě jednou děkuji za příspěvky.
Greyhound90

Příspěvekod vasek » 30 zář 2016 08:46

Ano, dendyho reakce jsou nevkusné a neadekvátní.
Nicméně ten zahajovací příspěvek si o to jen koleduje. Nenašel jsem v něm nic víc, než provokaci. Jinak imho nemá pro nikoho žádnou hodnotu. Já se ptám - proč? :-)
vasek

Příspěvekod Stan » 30 zář 2016 09:26

@Grey: Mac je taky jen pocitac, a i me osobne se stalo ze se mi nektery z programu na macku zasekl ale to bylo jen nekolikrat za cca 10 let co je aktivne pouzivam, ale nevzpominam si ze by se mi zhroutil operacni system, navic po restartu naskocilo vse zpet takze zadna tragedie. Pokud se neco stane tak je vetsinou chyba pouze mezi zidli a klavesnici. Je to proste pocitacovy svet ktery me osobne vyhovuje. Podivej Greyhound90 moje babica rikavala "na hruby pytel, hruba zaplata" tolik k me reakci na tvuj dodatek v prvnim prispevku.
Stan

Příspěvekod Sabiani » 30 zář 2016 10:10

Ja by som chcel Mac Pro:

https://www.alza.cz/mac-pro-quad-core-d ... d=18854901

Ale nemam 100 litrov, tak som si poskladal za zlomok ceny PC a s podobnou konfiguraciou..
Ano Windows ma casto serie, takze keby na to mam tak si to urcite kupim.
Teda nevim ci tato informacia niekomu pomoze :-)
Sabiani

Příspěvekod Stan » 30 zář 2016 10:38

Tahle bestie je i pres rok vyroby stale super (pouze s procesorem 5570) ;)

http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html
Stan

Příspěvekod Sabiani » 30 zář 2016 11:01

Stan, tak to uz je jina, nasel jsem za 900,- EUR aj s rocni zarukou:

http://www.ebay.de/itm/SALE-Apple-Mac-P ... SwTA9X7TZu

Tak ted mam zase nad cim premyslet ;-)
Sabiani

PředchozíDalší

Zpět na Apple