Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jak jsem si NE koupil Apple

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvekod Pytkin » 30 zář 2016 12:26

Sabiany : to je fajn cena ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Stan » 30 zář 2016 14:09

@Sabiani: bacha na procesor - tenhe macek kteryho jsem postnul (presne tento - 2.93 2x 4 Core - 5570) se z ruky moc nepousti protoze vykonove v podstate predci i nektere dnesni macky a da se rict ze dejcha na zada popelnici :) + pripojeni az 8 monitoru a 128RAM + ... neni k zahozeni.
Stan

Příspěvekod Sabiani » 30 zář 2016 14:53

Ale ved 3,2 GHz Hexacore Xeon Processor nemusi byt uplne spatny, ci?
Pokial to chapem spravne tak 6 jadier s 3,2 GHZ..
Tych 128RAM by som nikdy nevyuzil, teraz mam 12 a v pohode.
No ale ked ma zase naseru vokna, tak aspon vim kde mam hladat.
Sabiani

Příspěvekod Stan » 30 zář 2016 17:13

Jasne ze bude v pohode ale tenhle je takovy skryty klenot mezi macky ;) proste se jim moc povedl.
Stan

Příspěvekod markuc » 03 říj 2016 00:14

dendy píše: no.. nie celkom... si zober ze windows doteraz nema nativne low-latency audio driver .. osx ho ma uz roky a spolahlivy.. nehovoriac o AUDIO/MIDI control panele na OSX to je uplne inde ako na win (vlastne win ani nic take nema) .. a to som este nespomenul moznost vytvarat si agregovane zvukovky z viac hw zariadeni (neraz som pouzil) - neivem teda aka je situacia vo Win8/10, na 7dmicke co bol moj posledny win nic take nebol ..

Tak tady nevím .. nativní low latency drivery asi nikomu nechybějí, nějak si nedokážu uvědomit, na co bych je využil. Ale hlavně - ty agregované zvukovky, o těch bych mohl vyprávět ! Je především strašná p..ovina, že MAC OS nedokáže přečíst dvě stejné propojené zvukovky, takže ta agregace je v tu chvíli z nouze ctnost neboli jediná možnost a navíc jediná možnost, která zdaleka ne vždy funguje jak má. Můžu klidně uploadovat ukázky živáku, kterej jsem točil na dvě MOTU karty, propojený přes firewire. Výsledek byl smutnej a dodnes mě za to interpreti velmi chválí. Prostě co chvíli se tam ozvalo jakýsi neuvěřitelný digitální rušení ve všech stopách. Natočil jsem toho už dost, ale tohle jsem nezažil. Od té doby, co točím přes bazarovej PC notebook s FW, se mi nic podobnýho nestalo a to mám ty MOTU někdy i tři.
markuc

Příspěvekod Pytkin » 03 říj 2016 07:25

markuc : neni to vec driverov ? Ziadna zvukovka na MAcku nefunguje nativne vo viacerych kusoch ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 03 říj 2016 08:17

tieto motu karty to je nieco trosku ine nie ? oni spolu komunikuju navzajom, teda na urovni drivera sa v systeme uz tvaria ako 1 zvukovka (alebo sa mylim ?)

ja som regovane zvukovky pouzival asi s 5 roznymi usb zvukovkami (nie vsetky sucasne - niekedy niektore, inokedy ine) a vzdy to fungovalo perfektne... samozrejme nic nieje bez chyby, to je jasne... problem je ze vo windows tuto moznot ani nemas (respektivne opravte ma ak sa mylim - je nejaky nativny sposob vo windows ako v DAW pouzit viac usb audio zariadeni sucasne ??)
dendy

Příspěvekod Pytkin » 03 říj 2016 10:28

dendy : no ved markuc prize , ze to tak neni .. ze dve zvukovku MOTU musel agregovat .. Ale to ci ich uvidis ako jednu , to je vec driveru .. Mozno ma MOTU na hovno drivery ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Stan » 03 říj 2016 10:40

MOTU i kdyz dela celkem dobry HW mela velmi problemove drivery, problemy s FW nebo s firmware a updaty nebyly nejrychlejsi, proto jsem kdysi tuhle firmu vyradil z hledacku. Jaka je situace nyni nevim.
Stan

Příspěvekod Pytkin » 03 říj 2016 12:34

Ja tiez netusim .. vzdy sme radsej vsade kupovali RME , nez MOTU ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 03 říj 2016 16:12

Tyjo, to je zase thread... ;)
Za mě - momentálně frčím na OS X, plus mám ve virtuálu kvůli práci a podpoře HW mimo jiné i Wokna. Imho je obojí použitelný plus mínus stejně. V něčem je lepší OS X, v něčem Wokna (Office (kterej naštěstí k životu nepořebuju), nebo třeba podpora 3D grafiky). Ale nakonec je pro většinu lidí obojí stejně jen platforma pro spouštění aplikací a jako taková je imho v pohodě použitelný obojí (i když za UI Win 10 bych někoho pověsil do průvanu...)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod markuc » 03 říj 2016 16:15

Ja jsem s MOTU driverama nemel nikdy jedinej problem. Ve Win vidim vzdycky vsechny zvukovky, ktery mam pripojeny, v Macu jsem videl jen tu prvni, proto jsem musel pouzit tu agregaci .. v manualech MOTU pisou, ze lze takhle firewirem propojit maximalne tri a tak mi to taky ve Win funguje bez problemu ..
markuc

Příspěvekod Pytkin » 03 říj 2016 16:17

Markuc : Ved to sa prave divim , ked to tak ide vo Win , preco to tak nejde v OSX ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod a.tom.x » 03 říj 2016 18:37

Tak jako pseudointelektualni pražskej snob bych rád shrnul svoji zkušenost s Mac (momentálně 4 roky MacPro - http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html a v obýváku jako home media center ještě Mac Mini).

- Za mě nejdůležitější věc - o tom počítači vlastně nevím, žádná údržba, žádné nekonečné instalace záplat, otravné antiviry apod. (už nejsem PC údržbář)
- Instalace update systému zachová vše tak jak bylo předtím (tj. nejsem nucen instalovat týden počítač do původního stavu ... třeba opakované instalace produktů NI jsou fakt lahůdka ... na PC nutné aspoň 1x do roka), prostě se stáhne nový OS a instalace programů zůstanou beze změn. reinstalace OS nejsou nutné nezabordelí se jako Win, výkon s délkou doby instalace neklesá
- Instalace USB periferií, které postupně rozložily Win a vyvolaly potřebu reinstalace (třeba M-Audio nebo Korg se spolehlivě porvaly z MOTU a dalšími) se tady nekonají, všechno jede a graficky v Audio/MIDI device manageru přehledně organizováno, všechny programy si přeberou nastavení a nemusím složitě nastavovat v každém software zvlášť.
- Spolehlivě utáhne moji elektrárnu (8 MIDI interface) bez neustálých kolapsů, které se konaly pod Win, prostě zapnu a jedu a neřeším 3 restarty než naběhnou všechny USB MIDI interface
- Fungující záloha systému TimeMachine (naprosto neporovnatelná s tím nesmyslem jménem Bod Obnovy systému). Prostě poškozená aplikace (vždy mojí blbostí, když jsem se hrabal v GUI Logicu přímo v app balíku opravena během několika vteřin), totéž platí i pro zbytek systému.
- OS nemá ty děsné registry, které se časem zaplevelí bordelem, spywarem a viry.
- Přejmenování, přesouvání otevřených souborů (u Win naprosto kvetu, když mi neustále klade odpor, že musím soubor uzavřít než chci provést tyto operace)
- Zvuk MOTU PCIe-424 jede naprosto bez problémů (osazeny všechny okruhy 96 audio I/O)
- Logic - za směšnou cenu naprosto profi řešení - pod Win jsem rval do Cubase jednou za dva roky strašné prachy za ty updaty, které byly spíš pro zlost.
- Free VST (tedy v mém přpadě AU) jsou samozřejmě i pro Mac (a některé jsou OK), ale potřeba stahovat milion free pluginů tady v podstatě odpadá ten základ v Logicu funguje a nemám potřebu neustále hledat další free jako pod Cubase, kde se mi většina té základní nabídky nelíbila.
- Stabilita - i OSX sice občas padne (vetšinou free aplikace z webu to umí), ale frekvence mnohem nižší
- Odolnost vůči virům
- Aktuální Macy mám 2009 a nevidím důvod je dalších 5 a možná i více let měnit (PC jsem obnovoval cca po 3 letech).
- A je toho víc ....

Podtrženo, vzhledem k tomu, že si vážím svého času a peněz přešel jsem na Mac a nelituji ! Zejména frustrující zkušenost s novým pracovním notebookem Lenovo za 50 tisíc a WIN 10 mi to jenom potvrdila ...
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com
a.tom.x

Příspěvekod MDudas » 03 říj 2016 19:36

Poznam jednoho MS vyvojara (!!!), co na vec isiel od lesa - kupil si Mac a nainstaloval Win. Vraj je to na Win jeden z najlepsich hardware... :D :D :D
MDudas

PředchozíDalší

Zpět na Apple