Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jak jsem si NE koupil Apple

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvekod markuc » 04 říj 2016 22:05

Tak to, jak tu popisujete (Kexik, Dendy) co je nebesky user friendly a co naopak totálně nelogický, je fakt strašně subjektivní.

Každej má tu logiku a logičnost nějak jinou a já jsem např. měl na OSX občas problém s úplnejma trivialitama, prostě to nebylo logický pro moje myšlení
S iTunes jsem zápasil tak strašně dlouho, až jsem je přestal používat. Možná si budete klepat na čelo, ale tak to prostě je ..

Takže tuhle celou součást tématu považuju za hovadinu - vzájemně se přesvědčovat, kterej systém je logičtější ..
markuc

Příspěvekod Pytkin » 04 říj 2016 22:51

Markuc ; jasne .. toto su silne individualne veci .. Kazdemu pripada logicke nieco ine .. Itunes tiez nepouzivam ..

Inak .. Zrovna som si nainstaloval novu verziu OSX .. Vsetko prebehlo bez problemov .. Ako sme zvyknuty .. Mam to rad ..

Kokso v chrome mi este aj sessiony ostali otvorene .. Joooj ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Oxyygen » 04 říj 2016 23:18

jo ja upgradoval na sierru a tenhle podareny upgrade mi prepsal knihovnu fotek ve Photo na prazdny soubor

Vysledek? Všechny fotky v prdeli. Bez jediny sance je zachranit. Ještě ze jsem je mel zalohovany na starym disku.

IOS ma plno debilit. Jako hlavni povazuju, ze jeden soubor nelze upravovat vice programy. Ze kazda aplikace ma svůj chlíveček na data.

V androidu je aspoň souborovej systém jako v kazdym jinym normalnim operacnim systemu.

Ja jsem v technologiích spis geek, pouzivam co me aktualne vyhovuje bez nejakejch predsudku. A je mi uplne jedno jestli to je apple, microsoft, asus nebo huawei.

Apple není uz davno vyjimecnej jako bejvaval před 10 az 5 lety. Myslim, ze Cookovo pristup ho dost kurvi. Uz to není ryze technologicka firma, ale spis lifestylova. A to me moc nebavi
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 04 říj 2016 23:28

Oxygen : Preco nepouzivas Time Machine ? TO je pre mna jedna zo zasadnych veci OSX ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Greyhound90 » 04 říj 2016 23:29

Nečekal jsem jak se to tu až tak rozvine. Že dostanu po tlamě od zastánců Apple jsem čekal. Osobně souhlasím s Oxxygen: má zkušenosti jak s Apple tak s PC. Proto jsem také tuto diskusi začal, neboť jsem to víceméně tušil a Oxxygen mi to jen potvrdil Jinak souhlas: W8 a W10 jsou shit. Jinak používám W7, Cubase a 20 stop včetně pluginů není problém. Dělám skladby tak do 4 minut. Symfoňák jsem nikdy nedělal. :-)
Greyhound90

Příspěvekod dendy » 04 říj 2016 23:44

oxyygen píše:V androidu je aspoň souborovej systém jako v kazdym jinym normalnim operacnim systemu.

Jo toto ked je pre teba zasadna vec tak ios proste pre teba nieje vhodny, ale android .. ja to napriklad absolutne nepotrebujem, a to ze s ios/ipad robim mozno najitenzivnejsie z celej ezone vie asi kazdy :-) Som rad ze iOS je tak striktne sandboxovy a aplikacie si navzajom nijak okrem moznosti povolenych v API nemozu liest do kapusty, prave aj vdaka tomu (a prisnej appstore policy) je na iOS asi tak o 99.99% menej malwaru a spywaru nez na android ...

oxyygen píše:Apple není uz davno vyjimecnej jako bejvaval před 10 az 5 lety. Myslim, ze Cookovo pristup ho dost kurvi. Uz to není ryze technologicka firma, ale spis lifestylova. A to me moc nebavi

Ale hej, na tom nieco je. Jobs sa obcas musi v hrobe obracat nad kiksami co za jeho ery boli nemyslitelne .. A ten trpak Cook ma nulovu charizmu, uz len ked pocujem ten jeho akoze zapaleny sepkavy hlas na Keynote tak sa chytam za hlavu, prezentacne schopnosti nula bodov..

Je ale holy fakt ze co sa tyka hudby je iOS tak daleko, ze aj keby vyvoj teraz zastal tak Android ho dobehne mozno o 15 rokov :mrgreen:
dendy

Příspěvekod Stan » 04 říj 2016 23:57

Ja jsem instaloval predevcirem Sierra se nainstalovala taky bez problemu za par minut a vse zustalo tam kde to melo byt. Nevim proc by mel macOS prepisovat sam od sebe fotogalerii natoz ji upne smazat. Spis by jsem to videl ze ti ji presunul na iCloud (coz ti nove nabidne pro dokumenty a plochu) ale i tak bez tveho svoleni ci nastaveni by se s tim absolutne nemelo nic stat.
Stan

Příspěvekod Oxyygen » 05 říj 2016 06:49

protože je Photos v sierre novy, zrejme se mu nepovedla konverze knihovny.
Standartne jsem zapnul update na sierru z appstore, probehla, když jsem klikl na Photos, bylo prazdne. Soubor, který měl 6GB mel najednou 5MB.
Mozna ze chyba vznikla integraci cloudu. Ja ho mam jen 5GB, takze se tam ty fotky nemohly vejit
Třeba se stalo to, ze synchronizoval fotky z cloudu (kde zadny nemam) a puvodni smazal.
Kazdopadne zrovna fotky jsou jedinecna a osobní věc, kterou tezko clovek nahradi. Smazani systémem to beru jako tezkej preslap

Jinak k tomu ios... Ten je fajn maximalne na tabletech (s porovnanim s androidem). U telefonu je to uplne jedno.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod markuc » 05 říj 2016 08:22

Pytkin píše:Inak .. Zrovna som si nainstaloval novu verziu OSX .. Vsetko prebehlo bez problemov .. Ako sme zvyknuty .. Mam to rad ..

Tak buď za tenhle zvyk vděčnej, kolega Ackermann si ho zrovna nainstaloval taky a přestaly mu fungovat MIDI porty, študovali jsme Google a nakonec musel nějak řešit drivery .. Takže buď rád :D
markuc

Příspěvekod Pytkin » 05 říj 2016 10:14

markuc : Na akom zariadeni ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod markuc » 05 říj 2016 10:18

MacBook Air i5

Ale to je jedno, to neřeš .. já nestraním ani jednomu ani druhýmu, jen to prostě není tak, že by jedno nefungovalo vůbec a druhý dokonale. Každej má nějaký zkusenosti a ty se můžou značně lišit. Jen bych se podepsal pod to, co tu už bylo psáno - že Apple je lifestyle a už dávno ne technologie. Od smrti Jobse toho vlastně moc nevymysleli ..
markuc

Příspěvekod Pytkin » 05 říj 2016 10:25

Markuc : joooj .. na kom MIDI zariadeni ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod markuc » 05 říj 2016 11:14

Všechny MIDI porty, které měl v setupu. Projevovalo se to tak, že při startu DAW tento skenoval midi porty deset minut a pak ohlasil, ze jsou missing ..
markuc

Příspěvekod Pytkin » 05 říj 2016 11:33

No .. Skusal som to teraz .. AMT8 mi nejde .. Beatstep aj System 1 sa hned sami chytili .. Tie maju ale driver .. Takze asi daco nefunguje v CORE MIDI
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod markuc » 05 říj 2016 12:15

No jemu právě nefungovaly ty, co mají drivery ..
markuc

PředchozíDalší

Zpět na Apple