Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3053
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Fractal »

Zdravím! Hledám a hledám a nemůžu najít návod jak nainstalovat novější OSX, nejlépe macOS Sierra. Našel jsem radu, že první úkon by měl být update na Mountain Lion. V App store to není a když zkusím Sierru instalovat přímo, hlásí mi to, že requires OSX 10.7 or later.

Můj MacBook by měl být kompatibilní, je z konce roku 2010, MAC OS X 10.6.8 (10K549), Kernel: Darwin 10.8.0, Intel Core 2 Duo 2,4GHz, 4GB RAM, Model: MAcBookPro7,1

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Stan »

Z netu:
Upgrading from OS X Snow Leopard. If you're running Snow Leopard ( 10.6.8 ) and your Mac supports macOS Sierra, you will need to upgrade to El Capitan from the App Store first. Then you can update to Sierra.

Jdi do Appstore (predpokladam ze mas Apple ID) a v hornim baru mas kolonku Purchased. Tam najdes El Captain ke stazeni

Uživatelský avatar
hombrefeo
Příspěvky: 3630
Registrován: 25 čer 2009 23:19

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od hombrefeo »

kdyz pouzijes UniBeast tak muzes preskocit toho capitana

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14115
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od dendy »

pripadne moznost je spravit bootovatelne USB s instalackou Sierry
http://www.macworld.com/article/3092900 ... drive.html

ozalohovat data, restart systemu, format disk, install nanovo ..

ale predpokladam ze ty sa asi chces vyhnut tomu aby si musel vsetok soft a pluginy instalovat nanovo, taze moja rada ti je naprd :-)

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Stan »

No tak jsem koukal na UniBeast a vzhledem k tomu ze se pouziva na Hackintoshe by jsem ho nedoporucoval. Mozna se preskocenim El Captain usetri asi hodina casu ale ve vysledku muzou byt problemy napr s drivery ect. tz. nestabilni system. Nainstalovani dvou OSX nezabere v zavislosti na pocitaci vice jak 2-3 hodiny. Ciste podle meho nazou se pro zaruceni zachovani spolehlivosti vyplati pouzit upgrade doporuceny Apple.

markuc

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od markuc »

Řeším teď podobnej problém, tak to sem fláknu, ať nemusím dělat vlákno ..
Potřebuju upgradovat z 10.8 na 10.9 v podstatě jen kvůli NI Kontakt, kterej je třeba upgradovat kvůli kompatibilitě knihoven. Takže mě zajímá Maverick, kterej firma už nenabízí. Ne že by se ta instalačka nedala sehnat, to asi nebude problém, jen nechceme nikam výš, protože ten klient používá Logic 9 a ten s Maverickem bude chodit v klidu, ale s něčím novějším by už nemusel ..
Takže otázka - můžu se spolehnout na čistou instalaci Mavericku a následné obnovení z Time Machine, nebo mi instalačka nabídne i upgrade ? Nebo se mám bát ?

Díky za názory.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Stan »

Nevidim duvod delat cistou preinstalaci pokud k tomu neni zavazny duvod. Zalohu si udelat muzes ( ja jsem vzdy delal ) jen pro jistotu Pokud tam hodis Mav tak se ti nainstaluje pouze Mav. Samozrejme ze v Appstore se ti objevi nabidka na upgrade na novejsi OSX ale to je jen nabidka kterou je mozne ignorovat. JA mam takhle stahnuty a ulozeny snad vsechny OSX ( po SL ktery mam na DVD) na externaku

OT: Na Yosemite mam LP 9 ( nastaven na 32bit ) vedle nej pak LPX a vse slape v pohode. verim ze vse bude slapat i na novejsich systemech. Spis je to o kompatibilite HW driveru

markuc

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od markuc »

Takže se mi nainstaluje jen systém a všechno zůstane ?

Logic 9 bychom právě potřebovali 64bit ..

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Stan »

Upgrade OSX prepise jen OS a vse ostatni zustane beze zmen.
Udelej si zalohu na nejaky ex.HD jen pro jistotu ze se neco posere a bude potreba udelat downgrade. Ale na 99% by vse melo probehnout bez komplikaci.

Kdyz kliknes Pravou mysi na LP9 app a zvolis "Get info" tak tam mas polozku "open in 32-bit mode" myslim ze je standartne zaskrtuta pokud tuhle volbu zrusis LP9 se spusti v 64-bit
Naposledy upravil(a) Stan dne 09 pro 2016 22:30, celkem upraveno 2 x.

markuc

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od markuc »

Díky za info !

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Stan »

Nezapomen ze pri spusteni LP9 v 64-bitu ti z nabidky pluginu zmizi vsechny 32-bity. Budes muset naistalovat ty same pluginy v 64-bitu pokud existuji. Proto mam LP9 v 32-bitu a PLX v 64-bitu. Dalsi moznost je proste pred spustenim LP 9 zvolit portebnou X-bit verzi.

markuc

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od markuc »

Tam nefungují žádné bridge ?

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Stan »

Nevim takovou berlicku jsem nezkousel. IMO zbytecny uzirani CPU

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3053
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Fractal »

Stan píše:Z netu:
Upgrading from OS X Snow Leopard. If you're running Snow Leopard ( 10.6.8 ) and your Mac supports macOS Sierra, you will need to upgrade to El Capitan from the App Store first. Then you can update to Sierra.
No jo, tohle je nadslunce jasné (až na to, že v jiných návodech zase vyžadují Mountain Lion)... jenže...
Stan píše: Jdi do Appstore (predpokladam ze mas Apple ID) a v hornim baru mas kolonku Purchased. Tam najdes El Captain ke stazeni
El Captain se mi neobjevuje v kolonce purchased (mám tam jen aplikace, které jsem přes app store získal). Ani to nejde najít nikde jinde v App store, či v iTunes, ani přes Software update

díky za pomoc, v mém případě ale bude chyba kdoví kde, pamatuju si, že jsem kdysi dávno odklik zamítavě update na vyšší OS, možná si to nějak systém zapamatoval, protože mi nikde tu možnost už nenabízí.

Taky jsem kvůli některým pluginům, které se nechtěly nainstalovat na 10.6.8 scriptoval jakési souborové systémy, aby si instalační program myslel, že je na vyšší verzi OS, tady může být taky zakopaný pes
dendy píše:...ale predpokladam ze ty sa asi chces vyhnut tomu aby si musel vsetok soft a pluginy instalovat nanovo, taze moja rada ti je naprd :-)
Pravda, byla by to opravdu nejvíce šupa, vyměnit jenom OS a nepřeinstalovávat programy a soubory

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak na novější OSX z Snow Leopard 10.6.8

Příspěvek od Stan »

Pro OSX Download zkus tenhle link:

https://support.apple.com/downloads/

EDIT: tohle jsou jen updaty.

Tady jsem zkousel i download a soubor ma pres 6Gb takze je to instalacka. Precti si to cely, link je dole i s navodem.

https://7labs.heypub.com/tips-tricks/el ... nload.html

Ja by jsem ti EC klidne nasdilel ale muj internet stoji momentalne za hovno takze by upload trval tak tyden :( nebo se mrkni na nejaky torentovy stranky jestli ho tam nekde nenajes

Odpovědět