Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nedokazem dokoncit ziaden track..

Re: Nedokazem dokoncit ziaden track..

Příspěvekod gambler » 18 zář 2016 20:16

Vies co Pelf mas pravdu kaslem na to,zbytocne zabite 3 roky .Skoda ze som nenarazil na tak uprimneho cloveka skor,usetril by som kopec casu a penazi. :palec+:
gambler

Příspěvekod dendy » 18 zář 2016 20:37

to je blbost... takymito obdobiami som presiel uz x-krat.. na hudbu sa vykaslat neda :-)) to je na cely zivot... nevymyslaj a makaj ;-) venujes sa hudbe len 3 roky ?? sakra sak to je nic, si uplne na zaciatku.. studuj na yputube tutorialy, uc sa nove veci, este nevies nic.. za 10 rokov sa budes na tom len smiat..

tie inzeraty na predaj kompu a bedni stiahni, potom ta to bude mrziet... ver mi.. ja som takto predal kedysi virus TI a este daco .. po mesiaci ma to preslo.. ale vajrus uz bol v prdeli (a peniaze som tiez minul na daco ine) a doteraz lutujem ..

PELF píše: :palec+: sorry, ale nic jinýho mě po přečtení tvých příspěvků ani nenapadá.. asi budu jedinej, kdo ti tady nebude dávat falešný naděje, ale někdy je fakt velká úleva si přiznat, že na to prostě nemám a najít si jiný hobby.

prepac ale toto je poriadna kravina.. hobby je nieco co clovek rovi preto ze ho to bavi.. riesit ci na to mam ci nemam ma zmysel ak sa chcem posunut inam ako len hoby.. ked sa vyrovnam s tym ze to je hobby mozem sa tym bavit bez ohladu na vysledky a riesit pri hobby "mam na to nemam na to" je hlupost... ha si myslim tiez ze nemam na to mat v hudbe nejaky vacsi komercny uspech ale je mi to u prdele, bavi ma hudbu robit, je to super odreagovanie...
Naposledy upravil dendy dne 18 zář 2016 20:41, celkově upraveno 1
dendy

Příspěvekod PELF » 18 zář 2016 20:51

dendy, ale já to myslím naprosto vážně, to nebyla ironie, opravdu jsou lidi, kteří by sice chtěli, ale prostě po nějaké době a snažení zjistí, že to není jejich parketa. Tak na mě ty gamblerovy příspěvky působí. To o čem ty mluvíš, se týká lidí, kteří to v sobě nějak cítí a i přes počáteční nezdary si jdou za "hlasem srdce" a většinou i dosáhnou (minimálně pro sebe) uspokojivých výsledků. Jak jsi přišel na to, že zrovna pro gamblera je to na celý život? Nechci tady slovíčkařit co je hobby apod., ale rozhodně nevidím nic zbabělýho nebo unáhlenýho (píše o třech letech snažení bez výsledku) na tom, když prostě zkusí něco jinýho. Nikdo neříká, že se k tomu v budoucnu nemůže vrátit. Tohle fňukání mi rozhodně nepřipadá jako smysluplná náplň života. Ale co já bych tady dělal psychologa... :)
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod dendy » 18 zář 2016 20:53

je to normalna faza, to co tu popisuje ja sam som si za tie roky nie raz tym presiel, preto si myslim ze to je blbost a napisat niekomu kto ma krizu tvorivu a nevie ako dalej nech sa na to vykasle je podla mojho nazoru riadne podpasova rana .. nic v zlom..
dendy

Příspěvekod biscuit » 18 zář 2016 21:03

podle me je to vsechno o tom odhodlani. kdyz clovek udela poslouchatelny loop, udela i track, ale musi se kousnout. bejt trochu vojak a ne uplakana slecinka. je to tak se vsim, kdyz mate pocatecni predpoklad - nejakej zakladni talent, nebejt na danou vec uplnej dement, vsechno pak je o tom jak a ceho chcete docilit a jak tvrde si za tim jdete (a to tvrde myslim hlavne vuci sobe samymu).
biscuit

Příspěvekod rastis » 18 zář 2016 21:08

PELF píše:
gambler píše:fakt neviem ci sa vykaslat na hudbu lebo uz z toho nemam ani potesenie,ked nevidim za sebou jedinu hotovu vec..

:palec+: sorry, ale nic jinýho mě po přečtení tvých příspěvků ani nenapadá.. asi budu jedinej, kdo ti tady nebude dávat falešný naděje, ale někdy je fakt velká úleva si přiznat, že na to prostě nemám a najít si jiný hobby.

2x som mal nieco podobne napisane a 2x som to neodoslal... ale presne tak to je. talent bud je alebo nie. priznat si uprimne naco mam a naco nemam je fakt oslobodenie od vela zbytocnych frustracii.

tiez neviem komponovat a tiez som si to musel sam pred sebou priznat. tiez som mal velke ambicie, ze budem hovadsky autor fantastickej hudby. zlepit 1 - 2 - 3 napady vie kazdy. vytvorit naozajstnu hudbu vie len malokto. tu na fore je takych dvaja, mozno traja. ostatni tvoria "tracky" :twisted:

nie je hanba vysrat sa na nieco, co mi nejde. hanba je za cely zivot na to neprist a premarnit na tom drahocenny cas.
rastis

Příspěvekod hombrefeo » 18 zář 2016 23:24

toto je cisty upadok tuna a mozno aj dovod tu prestat chodit...

p.s. tiez je umenie si priznat, ze moj prispevok je zbytocny.
hombrefeo

Příspěvekod dendy » 18 zář 2016 23:33

hombre paci sa mi ako vies strucne vystihnut podstatu veci.. :palec+:

a sorry za zbytocny comment.. :mrgreen:
dendy

Příspěvekod Prvotsky » 19 zář 2016 10:04

Gambler : dyt te to bavi ne? Bavi te se pokouset delat hudbu podle svych predstav ne? Tak vic neres - je to tvoje hobby. Tady nejses pred nejakou porotou [emoji3].
Hobby je proste jakakoliv tvoriva cinnost ktera dela radot tomu kdo ji provozuje. Hod se do klidu a jen tak si hraj. Ja osobne v tvych skladbach urcite potencial vytvorit casem neco komplexniho vidím. Nebo sis vybral hudebni produkci jako povolani a zdroj obzivy?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvotsky

Příspěvekod Oxyygen » 19 zář 2016 10:30

ještě mi pomáhalo, když jsem nevedel jak dal, tak jsem "vykradl" nejakej referencni track nebo postup co 100 pro funguje. Ve vysledku to stejne s originálem nemelo nic spolecnyho. Nebo si pomoct samplem.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod dendy » 19 zář 2016 11:16

oxyygen píše:eště mi pomáhalo, když jsem nevedel jak dal, tak jsem "vykradl" nejakej referencni track nebo postup co 100 pro funguje. Ve vysledku to stejne s originálem nemelo nic spolecnyho.

ano presne !!! + ako bonus pri tomto postupe sa clovek prakticky VZDY nauci nieco nove co ho posunie dalej a vie to potom zuzitkovat pri vymyslani originalnych veci .. toto je vseobecne velmi pocenovana vec ale o to viac uzitocna !!
dendy

Příspěvekod biscuit » 19 zář 2016 11:33

rastis: ja myslim, ze talentu nekteri prikladaji prilis mnoho vyznamu. talent bez pracovitosti je k hovnu a naopak ;-) spousta veci se da proste "sproste" naucit, ale musi se chtit.

gambler: prvotsky myslim taky klepnul na hlavicku - bavi te to, nebo ne? to je oc tu bezi ;-)
biscuit

Příspěvekod charonme » 19 zář 2016 12:02

"hudba" ma taky siroky zaber ze su tam aj ine moznosti ako v studiu robit strukturovane tracky
charonme

Příspěvekod rastis » 19 zář 2016 12:19

biscuit píše:...
gambler: prvotsky myslim taky klepnul na hlavicku - bavi te to, nebo ne? to je oc tu bezi ;-)

ano, to je najdolezitejsie. v momente, ak mam mat z toho frustraciu, pocit zbytocnosti, poznanie, ze mi to vlastne ani nejde tak, ako by som si predstavoval, tak si myslim ze je cas na uprimne zrkadlo, ci sa venujem ozaj veci, ktorej sa ma zmysel venovat...
rastis

Příspěvekod bassline » 19 zář 2016 13:05

Daj si pauzu, rozptyl sa niecim inym...chyba ti trochu uvolnenia pri tvorbe, prilis moc na to tlacis. "Vynucovaci" sposob ktory momentalne prezivas nebude fungovat. Potrebujes oddych od tvorby, aby si mal znovu chut tvorit.

A skus este tento postup: Nemaj ziadny ciel alebo ocakavania od tracku. Proste zacni sa len tak spontanne hrat s nastrojmi, efektami. Vytvori si hociaku sekvenciu a pracuj s nou podla nalady a chuti. Pridavaj k tomu dalsie veci a rob s tym hocico co ta napadne a co sa ti paci. Nedavaj si ciel to dokoncit, daj si ciel sa s tym proste hrat podla toho ako ta to bude bavit. Tento postup ta nemusi doviest k nejaku ucelenemu tracku, ale moze ti opat spustit chut proste tvorit.

No a ked budes mat opat chut tvorit, vychadzaj z toho co si vytvoril pri spontannom hrani sa so sekvenciami a skus to potom cele smerovat k nejakym pravidlam vdaka ktorym by z toho mal vzniknut uceleny track - napr. dodrzat jednotlive casti songu - vid. https://en.wikipedia.org/wiki/Song_structure

BTW ta vec co si tu mal bol v pohode zaklad, kde si to dal ?
Naposledy upravil bassline dne 19 zář 2016 13:27, celkově upraveno 2
bassline

PředchozíDalší

Zpět na Hudební teorie