Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nedokazem dokoncit ziaden track..

Re: Nedokazem dokoncit ziaden track..

Příspěvekod dendy » 19 zář 2016 13:21

:palec+: bassline

inak tento thread ma uplne potesil :) je to zaujimava tema .. myslim ze takmer kazdy si v nejakej faze niecim takym prejde (u mna to bolo viac krat, kym som sa doiteroval k absolutnemu zmiereniu a uz s tvorbou hudby nebojujem, uzivam si ju a nic id toho neocakavam - super stav) ..
dendy

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 19 zář 2016 13:38

gambler, asi každý kto niečo skladá a tvorí má kopu nedokončených projektov.. a to sa netýka len hudby..
určite máš aj niečo iné okrem hudby čo ta baví.. venuj sa načas tomu, skladby ktoré máš porobené si vyexporuj a zarad medzi veci čo bežne počúvaš, nepočúvaj to častejšie ako1-2x za den aby si nestratil odstup, porob si poznámky čo chceš zmenit alebo dorobit, čo najpodrobnejšie.. po čase to príde samé a podla tých poznámok budeš vediet kam sa pohnút,, (alebo ich zahodíš a spravíš to ako zrovna chceš..)
ešte zopár takých pomocok ked sa nevieš pohnut so skladbou:
- povedz si že nezačneš novú vec kým nedokončíš (alebo nezahodíš) tú ktorá ta práve sere
- sprav to celé odznova.. spravíš to lepšie, rýchlejšie a bez chýb ktoré ti tam vadia
- daj to do šuplíka a už nikdy sa k tomu nevráť (možno raz na dochodku)
- vyhod zo skladby hlavný nástroj a skús ho vymenit za niečo celkom iné

príp. ak máš presnú predstavu do akého štýlu sa chceš nasáčkovat, koho chceš naklonovat, koho potešit, koho čaj si prevarit, tak potom tu sú veci ako návody na YT, šablony, tabulky, referenčné tracky a pod. - ja túto cestu nedoporučujem, ale aj tak sa to dnes robí..
ReaktoplazmAR

Příspěvekod bassline » 19 zář 2016 13:49

A este si myslim, ze prekazka je to ze to robis sam. Velakrat clovek potrebuje ucitela, aby sa mohol posunut vpred. Nie kazdy sa vie vsetko naucit sam. Som si isty ze ak by si spolupracoval s niekym kto by ti ukazoval a vysvetloval postupy pri tvorbe, tak by to rozvinulo tvoje schopnosti a vela veci by si vdaka tomu dostal do krvi neskor aj ty sam. Proste si zacykleny vo svojom vlastnom pohlade a vnimani pocas tvorby a toto moze cloveka blokovat, pokial nie je korigovany nejakymi podnetmi od ucitela, ktory vie co robi.
bassline

Příspěvekod jackies » 19 zář 2016 15:13

gambler : vyser se na to, když tě to nebaví.
Prodej co nepotřebuješ a nech si základ (poslech, komp, zvukovku)
Ono to třeba přijde samo.
Byť třeba pouze na míchání dodaných cizích projektů ( takhle si já osobně sem tam šťastně zařádím a ukojím podobnou potřebu )

Za prodej nepotřebného si zařiď jiného koníčka ( třeba zrcadlovku :) )
muzikant
jackies

Příspěvekod biscuit » 19 zář 2016 15:34

nebo pastelky :-D
biscuit

Příspěvekod dendy » 19 zář 2016 19:13

ReaktoplazmAR píše:- sprav to celé odznova.. spravíš to lepšie, rýchlejšie a bez chýb ktoré ti tam vadia
- vyhod zo skladby hlavný nástroj a skús ho vymenit za niečo celkom iné

jo toto tiez super funguje, niekedy si proste s nedokonceneho tracku spravim remix pack s loopami, potom si dam este pauzu aspon 2-3 tyzdne, potom otvorim remix pack a spravim remix - vacsinou to ide strasne dobre od ruky, prichadzaju nove napady a vysledok je omnoho lepsi nez original... plus dalsi bonus je ze ten remix pack mozem niekomu poslat :-)
dendy

Příspěvekod dedko » 19 zář 2016 20:17

Gambler: v živote som nedokončil žiadny "track", ale zato je muzika pre mňa posledných 30 rokov popiči zábava.... :D
dedko

Příspěvekod gambler » 19 zář 2016 21:31

Wow, vdaka vsetkym moc za tipy!Vcera som bol nasrany a dnes uz ma to preslo. :oops: Precital som si vsetky prispevky ,fakt kopec uzitocnych rad :palec+: Asi som to vsetko bral moc vazne a snazil sa na nieco podobat a porovnaval som moje veci s profi trackmi co bolo hodne frustrujuce pre mna. :lol:
Dnes som dokoncil aranz komplet ze som s nim spokojny az na outro,hadzal som vsetky napady co mi prisli a neriesil som.Znie to jak roky 70s ale tak asi to je moj styl,lebo to slo prirodzene :D Uz len par uprav, mix a hotovo:)

gambler

Příspěvekod TAP » 19 zář 2016 22:07

Tato báseň mi pomáhá
(ale potvrzuju, že deadline je ještě lepší :-))

William Blake

Kdo radost k sobě připoutá,
žití křídla otrhá.
Kdo ale radost v letu políbí,
žije v rozbřesku věčnosti.
Kdo radost pojistí si klíči,
okřídlený život zničí.
Kdo ale radost v letu políbí,
žije v rozbřesku věčnosti.
TAP

Příspěvekod Prvotsky » 20 zář 2016 09:40

No vidis - je to dobry. Na to ze delas hudbu 3 roky bych rekl i hodne dobry. Tak si to kurva uzivej! [emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvotsky

Předchozí

Zpět na Hudební teorie