Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Kompaktní MIDI 49

Kompaktní MIDI 49

Příspěvekod Anitram » 17 zář 2016 23:33

Zdravím všechny keyboardisty,
hodně cestuji a chtěla bych si koupit MIDI keyboard. Doma mám starší master keyboard 61 s MIDI, ale na přenášení moc vhodný bohužel není.

Moje požadavky jsou:
  • 49 kláves (méně určitě nechci a víc je zase kvůli rozměrům keyboardu moc)
  • Kompaktnost (šířka keyboardu cca 800 a co nejnižší váha)
  • Cena keyboardu do 15 000 Kč
  • SW (zatím jsem nepoužívala nic jiného než FL studio a Rosegarden, takže moc nedokážu porovnat nabídku)

Vyhovující MIDI 49 keyboardy
  • Korg TRITON taktile 49 (nějak jsem se při sledování demo ukázek zaposlouchala do synth. zvuku tritonu, který se mi fakt zalíbil.Jako MIDI controller je taky si myslím dobře použitelný, očekávala bych taky lepší klaviaturu korg vs. m-audio nebo akai. Ale zase mi přijde, že jako controller pro MIDI na tom tak dobře není vs. nejnovější modely od akai nebo m-audio, které mají více funkcí. Taky jsem si zvykla na používání SPLIT, což tady marně hledám.)
  • Korg taktile 49 nebo ROLAND A 500 PRO
  • Akai advance 49 a M-audio CTRL 49 (nevidím mezi nimi výraznější rozdíl, líbí se mi o něco více m-audio)
  • KORG microKEY 49 (asi nejlépe splňuje tu kompaktnost a asi i kvalitu + bych se musela poohlédnout po nějakém modulu, ale moc se v tomhle nevyznám.) Podobně u ROLAND A-49 (ale ta funkce D-BEAM Controlleru mne moc neoslovila)
  • Keyboardy NOVATION (nemám moc info o těchto keyboardech, zatím jsem nestihla přečíst recenze)

Aktuálně dost váhám nad tím co si vybrat, nejvíc asi jestli mít radši lepší zvuk a kvalitu třeba od Korgu triton taktile nebo dobrý MIDI controller od Akai, či M-audia. Zvažovala jsem, ale i ostatní jmenované keyboardy. Na novation se ještě podívám, protože toho o nich moc nevím.

Nějak moc nevím čemu dát přednost, tak se chci zeptat jak by jste se rozhodli s ohledem na tyto požadavky. Budu moc ráda, když si najdete chvilku času a sdělíte Váš názor na výše zmiňované, navrhnete něco jiného nebo se podělíte o zkušenosti s některým keyboardem. Děkuji.
Anitram

Re: Kompaktní MIDI 49

Příspěvekod biscuit » 18 zář 2016 11:49

jen jednoducha zprava - novation je mechanicky rozhodne fajn. o m-audiu si to obecne moc nemyslim.
biscuit

Zpět na Klávesy