Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Korg chysta remake ARP Odyssey !

Re: Korg chysta remake ARP Odyssey !

Příspěvekod lavender » 21 čer 2015 21:36

tak uz je doma :) dnes ho Pan Robo (Hubert) doviezol az domov - za co fakt dakujem - klobuk dolu za taky luxusny servis!
hral som sa s nim len chvilku, ale odpadol som. je to divoch, uzasna architektura zvuku, zda sa mi to uplne neojebane,
v porovnani s moog slim phatty, tak tento ma ten bass taky ozajsky. a tie modulacie v spojeni s portamentom a duophonnym rezimom. strasne dobre to piluje aj stvorcuje - mimochodom - takyto stvorec som hladal roky ;)
no bomba. fakt sa tesim na pracu s nim. uz je na stole a mna caka dokoncovanie epecky :D hahaha, asi bude vsade :D
lavender

Příspěvekod dendy » 21 čer 2015 22:29

Hubert si vie vazit zakaznikov, to je pan obchodnik :-) Kiez by kazdy pristupoval k biznisu ako on ...

inak samozrejme nekonecna zavist (v dobrom), hral som sa snim asi polhodu u Huberta uz davnejsie a .. proste viem ze raz si ho urcite kupim.. neviem kedy, ale kupim. bodka.

Tesim sa ten track kde bude vsade, potom sa pochval :)
dendy

Příspěvekod hubert » 21 čer 2015 23:10

Som rad ze si spokojny :) a dakujem aj dendymu za slova chvaly :) Netreba to vsak prehanat...ja to proste rad robim...
hubert

Příspěvekod Pytkin » 21 čer 2015 23:21

Ano je to prijemne , ked robis pracu , ktora ta bavi ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod lavender » 25 čer 2015 21:00

vrr, totalne ppc sa da nastavit rozladzovanie oscilatorov s/h generatorom, kazdy ton je inak rozladeny ;) strasne dobre. inak - odporucam tahat signal z toho Xlr 3 konektora - je najhlasnejsi a najplnsi. z 6,3mm sa mi subjektivne zda ze to je take ploche... (ale to je asi moja haluz).
lavender

Příspěvekod redakce » 04 bře 2016 09:42

redakce
Moderátor

Příspěvekod dendy » 04 bře 2016 22:28

tu je moja hudobna ukazka k rcenzii ktoru aom pisal do papieroveho vydania Noveho Popularu
http://www.popular.sk/korg-arp-odyssey-zvukova-ukazka

casom by mala byt recenzia aj online, potom pastnem link :-)
dendy

Příspěvekod lavender » 05 bře 2016 15:04

@dendy: si kupeu? aku ediciu?
lavender

Příspěvekod dendy » 05 bře 2016 15:10

nie to som mal len zapozicane na recenziu pre novy popular
dendy

Příspěvekod ZFarkas » 09 bře 2016 14:31

Super článek, super demo, máte moje superlativy a velkou pochvalu.

K nástroji samotnému: nepochopil jsem, zda ten celkový studený, takový až digitální nádech zvuku, už leze z té Korg imitace ARPu nebo zda ten charakter navozují až ty aplikované digitální efekty. V každém případě po osobní zkušenosti si dovolím tvrdit, že zvuk této čínské Korgovy imitace nemá s teplým, hutným, dech zatajujícím charakterem zvuku původního ARP Odyssey prakticky nic společného. Myslím, že ještě méně, než u Mooga nové SUB vs staré dobré Source nebo Prodigy. A to ještě ty nové Moogy nejsou China jako Korg, ale taky orig. USA...

Naštěstí tu bude brzy Korg Minilogue, což není ničeho imitace, ale původní originální nástroj, takže není zvuk s čím srovnávat (ani tedy co kritizovat), ale dá se na něm rovnou originálně zvukově tvořit a hrát svoje sóla a jamy na unikátní zvuky, což může být i zvukově inspirující a tak přínosné pro kohokoliv a všechny možné hudební počiny si myslím. Zřejmě si Korg konečně uvědomil, že pokusy o imitace stále zvukově nepřekonaných původních ARP Odyssey nebo i MS-20 syntů na kvalitativní úrovni čínského spotřebáku s dětskou klaviaturou, to daleko nedotáhne. Roland taky šel do originálního unikátu - hybridy nové JD řady, Korg do Minilogue. Tyto mně osobně mají co nabídnout :idea:
ZFarkas

Příspěvekod LRF18C » 09 bře 2016 15:37

2ZFarkas; omlouvam se, ale Vas prispevek se mi zda dost mimo misu... uz jen to, ze nastroj nazyvate imitaci, tedy napodobeninou. jde pritom o revival, tedy znovuuvedeni. Jinak Moog a USA? to je snad vtip... to, ze se posklada v Ashevillu neznamena vubec nic, protoze se dava dohromady z dilu z Ciny:) co se Minilogue tyce, u nej Vam detska klaviatura nevadi? a prosim, nepouzivejte cizi slova, kdyz nevite, co znamenaji... originalni unikat, tedy na vzorech nezavisly jediny exemplar, je v souvislosti se zminenymi nastroji trochu pritazene za vlasy, nezda se Vam?
logic 9
LRF18C

Příspěvekod hubert » 09 bře 2016 17:13

ZFarkas je tak trochu rypal...nic ine...Myslim ze je k dispozicii dost porovnavacich videi kde sa porovnava nový Odyssey s pôvodnou verziou a az na par detailov pri niektorych zvukoch je ich zvuk viac menej zhodny, na com sa aj vacsina recenzentov, ktori mali priamu moznost porovnania aj zhodli. To co tu zvatla ZFarkas treba brat s veeeelkou rezervou.
hubert

Příspěvekod ZFarkas » 09 bře 2016 17:41

chápu, však je to jen subjektivní názor a nikomu ho nevnucuju. Jen říkám, jak to slyším a vnímám jakožto aktivní muzikant se zkušenostmi 35 let živých vystoupení (když nepočítám večírky klavírní školy, kam jsem chodil už od 5 let věku :-), nikoli z pozice studiového hráče nebo komponování muziky.

to LRF18C: dík za vysvětlení, no jo tak proto se mi tak moc nelíbí zvuk nových SUB Phatty i 37, ono je to z China polotovarů... Ale zcela vážně - když k nám na prodejnu kytary.cz v Brně dorazil první kus Moog SUB37 a předtím jsem si pročetl ty samé chvály na webu i poslechl mp3 ukázky srovnávaček s Mini D apod, vybral jsem si 38 tisíc hotovost a šel si to odnést. Neodnesl... Fakt se nedalo. Mít v hlavě zafixovanej za ty desítky let zvuk poctivých vintage Moogů, na který hraju prakticky denně, a pak slyšet ten sterilní studený bezduchý jalový zvuk toho novýho SUB37, ať jsem kroutil jak jsem kroutil, prostě jsem vyšel z prodejny z 38 litrama v kapse a hooodně kyselým ksichtem. Originál staré ARPy znám z dřívějška osobně, na maketu od Korga jsem si hrál na prodejně - bohužel zhruba ten samý pocit jsem z toho měl. Malá klávesnice mi jako klavíristovi samozřejmě vadí - určitě mi bude vadit iu Minilogue, proto používám midi keyboardy se standardní kl...
ZFarkas

Příspěvekod m4x » 09 bře 2016 17:52

Dendy, prima recenze, cool demo :palec+:
m4x

PředchozíDalší

Zpět na Klávesy