Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Re: "Nové" analogové syntezátory

Příspěvekod Poklop » 07 zář 2016 15:16

Většina HW hraje mnohem líp na filtrech. Ono je dost zvuk o filtrech. SW filtry hrajou všechny stejně blbě.
Zajímavé ale že HW VA filtry hrajou dobře a někdy až velmi pěkně. Zřejmě tedy problém bude ve výpočetním čase.
Poklop

Příspěvekod dendy » 07 zář 2016 15:48

nechcem zabiehat do tradicnej HW vs. SW flamewar :)) osobne som presiel vsetymi fazami uz (SW only, HW only, mix) a nepausalizoval by som, v dnesnej dobe uz najdes dost SW kde aj filtre su spravene tak ze obstoaj porovnanie nielen s top VA ale obcas aj s analogmi .. poslednou dobou viac do hlbky studujem moznosti a zlozitejsie patche v iOS z3ta+ 2 a nevychadzam z uzasu, naproste extremne variabilny a zvukovo brutalne kvalitny a nadcasovy synth ..

co sa tyka mna je to skorej o workflow, vzdy je vacsia "zabava" mat v ruke kus zeleza, fyzicke knoby, proste to cloveka inspiruje .. a ta inspiracia je to hlavne, uplne klucove, darmo mas super znejuci soft ked ta neinspiruje a to iste plati o HW zbytocne budes mat virus TI, nord leady, analogy - ked v tebe nenakopnu tvorivost :-)
dendy

Příspěvekod Poklop » 07 zář 2016 17:21

Jasně je to nekonečná debata, tak jsem byl all HW all SW a ted jsem cca 1:1 ale přesto jsem pořád nějak neslyšel hrát SW a to především ve filtrech tak jako VA a aby to dokonce předčilo VA :-) Z3ta+ 2 hraje pěkně ale ten charakterovej hardware zvuk tam ještě není.
Poklop

Příspěvekod mONOGRAm » 07 říj 2016 13:15

novy drum synth od Arturie, cena 449 E

https://www.arturia.com/products/drumbrute/overview
mONOGRAm

Příspěvekod a.tom.x » 07 říj 2016 14:02

No ty dema teda nic moc. Kick vyloženě blbej, snare taky nic moc a hajtky dost agresivně nakřáplo hnusný ... individuální outs fajn, filtr taky dobrý, ale jako celek zatím palec dolů
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com
a.tom.x

Příspěvekod a.tom.x » 07 říj 2016 14:07

Magion píše:... ale ten bílý arp :shock: to je pecka. Asi po čase zase neodolám... Formát moc příjemnej, design super, cena akorát a zvuk bez debat.
Takže si zazpíváme Palo Haberu "... vietor v peněženke stále mám..."

No asi zásadní faktor je ta nižší cena. Jak jsem pochopil tak Odyssey v klapkách není zrovna prodejní trhák ... všichni si zvykli na ty levné krabičky a tohle je cenově jinde (z pochopitelných a oprávněných důvodů). 600 USD tedy u nás 600 EUR už snad bude snesitelnější.
a.tom.x

Příspěvekod ZFarkas » 14 lis 2016 16:56

Právě jsem rozbalil nový Korg Minilogue a usadil ho vedle Polysixu. Na Polysixu používám už 30 let stejný svoje vlastní polysynt zvuky, na Minilogu zkusím nakroutit nějaký podobný, večer nebo zítra hodím odkaz na srovnávačku. Některé "nové" analogy mě totálně zklamaly (řecký Erebus, Elektron A4, Moogy Sub Phatty a Sub 37 - tedy co se týče přímé zvukové konfrontace s mým Moog Prodigy), tak uvidím jak si povede Minilogue. Není to china shmade, ale vietnam made... :cry:
ZFarkas

Příspěvekod a.tom.x » 14 lis 2016 17:29

Jo Korg teď menší levné věci vyrábí v Hai Phongu má tam vlastní továrnu a 100% vlastněnou a řízenou pobočku. Takže to není žádný 3rd výrobce, ale přímo pod kontrolou Korga
a.tom.x

Příspěvekod ZFarkas » 15 lis 2016 11:06

Tak ukázka srovnání zvuku Minilogue vs ani Polysix, ani žádný jiný synt, co mám aktuálně k dispozici, bohužel nebude. Jednoduše není co srovnávat. Zvuk Minilogue nedosahuje profesionální úrovně, na kterou jsem u analogů i u solidních digital syntezátorů zvyklý. Zvuk je až digitálně studený, takový roztřepený, tenký, zahlcující se a splývající (i bez echa v poly modu), totálně neinspirativní. Zejména ve vyšších polohách od cca G4 Minilogue ztrácí rychle vyšší harmonické i při plně otevřeném filtru bez rezonance, zvuk je tenčí a méně čitelný než např. na ROM vzorcích v mých romplerech Ketron X1 a Roland XP-30. Vzorek SAW je v basových polohách solidní, ale to je asi jediná věc, co nelze vytknout. Filtr, LFO, portamento a hlavně oba EG zabírají tak jaksi podivně, nespojitě, proti Polysixu nebo Moogu Prodigy několik kroků zpět.

Po pročtení tech. specifikace jsem si naivně myslel, že Minilogue nahradí můj Polysix na zvuk polysyntu (pady, brass) a současně můj Prodigy na leady, ale ani při nejlepší vůli a vidině skladného a luxusně přenositelného nástroje místo dvou velkých krámů v těžkých kufrech, to nelze. Ale vše špatné k něčemu dobré - už nikdy nedám do inzerce svůj Polysix a Prodigy, a budu si jich muset vážit o dalších 200% víc.. Stejně tak třeba toho Ketronu X1, který dokáže plochy i leady nesrovnatelně sytější, muzikálněji a čitelněji znějící, než Minilogue. Ale to je jiná kapitola, nechci srovnávat jeden z nejlepších existujících romplerů Ketron s údajným analogem Korg. Ale je mi z toho trochu smutno, kam až taková firma jako Korg dokáže spadnout :cry:

Apropo abych jen nehaněl - pro koho by to byl první analogový syntezátor, tomu Minilogue doporučuju. Přejít na profesionální gear jako Polysix, Juno 60, OB-X apod pak bude v případě potřeby daleko snadnější :wink:
ZFarkas

Příspěvekod ZFarkas » 15 lis 2016 12:17

Ještě, jelikož Minilogue v ČR dosud nejsou volně v prodeji, lze ten můj testovací kus zakoupit za solidní cenu 15.200 CZK vč. DPH dnes kdykoliv a během dne zítra (osobně Brno nebo platba převodem), záruka 3 roky v ČR. Jinak ho půjdu zítra večer vrátit na prodejnu. Tel. +420 605 430120
ZFarkas

Příspěvekod dendy » 15 lis 2016 15:06

nepomylil si sa, nechcel si nahodou tie tvoje bludy pisat o MONOlogue a nie o MINIlogue ? MINIlogue je ten polyfonny synth co uz je v predaji uz dlhsiu dobu, MONOlogue je monofonny analog ktory je teraz novinka o korgu, ohlaseny 1.11.

2 ukazky MINIlogue ktore som robil uz davnejsie, kto ma zaujem, a som to tu este nedaval, tak nech sa paci, mozete posudit ci to hra horsie ako XP-30 :mrgreen:
http://www.popular.sk/korg-minilogue-an ... zator-test
dendy

Příspěvekod a.tom.x » 15 lis 2016 15:20

... taky mám pocit, že Minilogue je normálně v prodeji ... ale jinak zvukově to fakt není žádná hitpoška, i když to má celkem funfactor (ten sequencer třeba je psina), otravné je to klikání obálek to mohli odchytat a zvukově mi to přijde takové pořád na jedno brdo, i když člověk kroutí do bezvědomí pořád je to tak nějak "konfekční" a slité. ... ale to si konec konců myslím i o skoro všem od DSI třeba. Na druhou stranu alespoň dobře, že se ten Korg snaží, byl jsem si sáhnout na Roland JDXwtf a to se fakt nedá, Yamaha je totálně out ...
a.tom.x

Příspěvekod ZFarkas » 15 lis 2016 15:29

JJ, dík za avizo dendy, ale co jsem měl info, tak nikde nebyl celej rok, ani u Thomann, až teď došly...

Minilogue mne zklamal velmi, jednoznačně i Nord Lead A1 což je VA, zněl na poly i mono režimu plněji, sytěji, měkčeji, blíže vintage analog zvuku než Minilogue. Ještě před 24 hodinama jsem živil naději, že budu moci napsat opačně, jak je Minilogue skvělý synt, ale to bych po konfrontaci 1:1 se slušnými analogy lhal a k tomu nemám žádný důvod.

Zeptej se třeba kolegy Jense Johanssona (Stratovarius, Sonata Arctica, Yngwie Malmsteen...), proč se dodnes tahá po celým světě s pár Polysixama a DX7 a ne s Minilogama nebo s čímkoli jiným a jaké má zkušenosti s "novými" analogy. Skromný a milý muzikant, s vytříbeným hudebním vkusem, nicméně s DX7 a pár Polysixy se nemusí věnovat zvuku do PA a mixu, když tohle proleze prakticky samo tak jak to je, o to víc může vnímat cit pro muziku a zvuk celku, a i proto se třeba mně ten melodickej klávesovej severskej metal tak líbí :-) Akorát člověk musí taky trochu umět hrát svejma prackama, když to (Polysix) nemá ani midi ani CV gate ani step sequencer, což může být pro řadu "klávesáků" problém, takže rozumím preferenci Minilogue před Polysixem, Prodigym atd, Minilogue umí hrát i "sám" :-)
ZFarkas

Příspěvekod dendy » 15 lis 2016 16:38

CMM: mne je to jedno koho minilogue sklamal a kto co zo sebou taha .. velmi ma Minilogue bavil ked som ho mal doma pozicany, v cenovej relaci do 600EUR podla mna ani lepsi poly analog nieje mozne kupit ... stale si nechavam otvorene dvierka ze ked sa najdu nejake volne peniaze tak ho kupim .. modulacne moznosti viac nez slusne (rychle LFO na oscilator waveshape da velmi zaujimave a nie uplne obvykle charaktery zvukov pri stanardnych analogoch, ktore nic take ako waveshape nema a ma iba zakladne saw/square/triangle priebehy..

super boli rozne rezimy alokacie hlasov, okrem standardnych mono / poly / unison tie dalsie co to vie (subosc a podobne)

podla mna minilogue je velmi podareny synth ..

a.tom.x: ale mne sa nezdalo to clikanie obalok ako problem.. na perkusivne zvuky je to naopak super .. a pri padoch a leadoch kde to vadilo stacilo posunut attack trosku a klikanie bolo prec .. takze mne ten click ako podpora transientu pri perkusiach prave prisiel super :)
dendy

Příspěvekod a.tom.x » 15 lis 2016 16:40

... Jens Johansson ... začínám chápat ... DX7 narvaná přes distortion ... klávesové závody ... no nechci vás zklamat Richarde, ale důvod té DX7 bude rychlá a celkem nezničitelná klaviatura + harmonicky bohatý FM zvuk, kde má to zkreslení "za co zabrat" ... jinak jak sám říká v rozhovoru o svém gearu Polysixy na live nebere i když jich má hromadu a půlka jich nefunguje ... každopádně je-li vaším zvukovým etalonem tohle, tak asi chápu ta kontinuální "nedorozumění" s Vámi ... a asi i ten "průrazný zvuk" mi je teď jasnější ... o vaší lásce k JV/XP nemluvě ... :twisted:
a.tom.x

PředchozíDalší

Zpět na Klávesy