Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Co poradíte ? :)

Co poradíte ? :)

Příspěvekod Dominik Doubrava » 19 říj 2016 16:39

Ahoj,
Hudba mě baví už delší dobu a poslední půl roku se snažím i něco tvořit. Začal jsem s FL studiem, protože mi je prostředí FLka nejsympatičtější, tam se učím dělat základní beaty s MPK akai mini2, což je super a baví mě to. K tomu se snažím nahrávat i vokály. Mám rád rap typu Prago Union, Rest, takže se snažím dělat hudbu tohoto typu. Mám vyšší hlas, který by jsem přirovnal k Restovi, z ciziny Token, Logic(USA) atd.... :) a teďka k hlavní otázce.. na začátku když jsem zkoušel nahrávat prvně jsem si koupil mikrofon Behringer C-1U USB... teďka ale slyším, že to není ono a můj hlas by se dal nahrát i výrahněji. Tak by jsem prosil o radu jaký mikrofon by jsem si měl pořídit... moc mne zaujal od Scarlettu ten Solo studio bundle 2... vypadá to, že za 6 000 by to mohlo být ono.. ale budu rád když poradíte :) ideálně do 6000 i se zvukovou kartou... k tomu si budu kupovat akustickou clonu od Alctronu takové to "U". Nahrávám doma. Dále mne zajali Blue mikrofony, ty výdám i u známnějších umělců.. Díky za rady !!
Dominik Doubrava

Re: Co poradíte ? :)

Příspěvekod matucha » 19 říj 2016 20:15

Z nejlevnejsich zvukovek myslim ze nejlepsi obvody ma Audient. Ten drzi stejny preampy skrz vsechny produkty a tak mas i v jejich nejlevnejsi zvukovce stejnou kvalitu jako v jejich konzolich. Nejsou to orezavatka. https://audient.com/products/audio-inte ... ech-specs/

S mikrofonama na tomhle uplnym dne je jednoduchy koupit neco co neni posun dopredu ale do strany. Takze se nesnaz za kazdou cenu setrit tisicovky, raci si pockej. Blue nedela spatny mikrofony, ale nemuzu rict ze by me kdy neco levnyho od nich nejak mile prekvapilo. Docela klasika je oktava mk319 nebo mk219, na ty tady v cechach natocilo hromada lidi hromadu veci. Jestli ale hodne kricis, tak pod vetsim tlakem se ten mikrak ztencuje.. mluvim ale o fakt velky hlasitosti, ktera je sama o sobe v mistnosti neprijemna. Na rap docela dost lidi pouziva shure SM7, kterej ale neni zase naopak moc vhodnej na tichy hlasy (ma dost slabej vystup, ale audient by ho mel utahnout) a pak taky na hlasy se spoustou stredu. Kdybys chtel neco vic hifi, tak vseobecne na zensky/vyssi vokaly pekne fungujou akg C414 (starsi B-ULS na ebayi nejsou nijak extremne drahy). Neumann pak dela povedenej TLM102 (TLM103 je moc agresivni na vejskach, kdybys nahodou na nejakej narazil).

Relativne slusny kondenzatorovy velkomembranovy mikraky zacinaj nekde na 12-15tis. Levnejsi jsou specificky vyjimky (oktava...). S dobrym preampem ale nezavrhuj na rep (i zpev) dynamicky mikraky Shure SM7, SM58, Beyer M88TG, Electrovoice RE20... jsou to klasiky, ktery i kdyz clovek vyroste, tak se jich nezbavi (jako levnejch kondenzatoru), protoze maj vzdycky svoje misto v nahravani i pro lidi co maj mikraky za 250tis/kus.
matucha

Re: Co poradíte ? :)

Příspěvekod Rudys » 20 říj 2016 10:14

S behringerem moc toho nenahraješ. Měl jsem ho taky a za mě je to úplně sračka. Zkus našetřit více peněz protože to je fakt málo. Za mě můžu doporučit Se X1. Za tu cenu jsem spokojenej. A jinak ta clona je skvělá věc. Před týdnem jsme ji koupili a zvuk už neobsahuje ruchy. Pokud nemáš pořešenou akustiku, tak je to skvělá věc.
Rudys

Zpět na Mikrofony a předzesilovače