Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

JZ Black Hole

Příspěvekod Ivo » 28 led 2009 15:22

Pytkin píše:Ivo : Fuha .. dost skarede to je :D

No, musím říct, že ve skutečnosti to vypadá MNOHEM lépe než na obrázcích :)) (a není to jen můj dojem ) ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 28 led 2009 15:23

Jo, neco tak osklivyho jsem dlouho nevidel :) Ale jestli dobre hrajou, proc ne.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod matucha » 28 led 2009 15:29

No ja si myslim, ze tim zpusobem uchyceni si ze svychu uzivatelu delaj dost legraci.

Ty malomembrany sou ale celkem pekny na pohled.
matucha

Příspěvekod Pytkin » 28 led 2009 15:35

Ivo " musim povedat ze U87 na stojane s popfiltrom mi pride viacej sexi , ako tato opacha :) ale verim ze zvuk je dobry , ked sa tu chlapci nad nim rozplyvaju ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 28 led 2009 15:36

matucha píše:No ja si myslim, ze tim zpusobem uchyceni si ze svychu uzivatelu delaj dost legraci.

Ty malomembrany sou ale celkem pekny na pohled.

Nevidím tam žádný problém (na rozdíl třeba od shockmountů Schoeps, které jsou hodně ostudné a všechny jsem postupně musel vyhodit). Já myslím že realita napoví víc než fotky. Co si týče uchycení, jsou dvě varianty u BH

1) vestavěný shockmount - ten se prostě vsadí dovnitř těla lehkým stlačením (je součást mikrofonu) - úplně v pohodě stačí

2) externí shockmount + pop kit (to je ten poslední obrázek), ten se musí (ne moc levně) dokoupit

Bez interního shockmountu to vypadá takhle:

Obrázek

Jinak na tenhle mic loni nahrával něco i Kontrafakt, svého vlastního sexy Neumanna nechali po srovnání odpočívat ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod carloff » 28 led 2009 17:54

Sexy neumann uz mam:)) tohle je na neco fakt lepsi...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
www.boriscarloff.com | www.soundevice-studio.cz
carloff
Profesionál

Příspěvekod Ivo » 19 úno 2009 17:34

Několik světových producentů a zvukařů mluví o svých zkušenostech s mikrofonem Black Hole:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iL5B-FvQp4I&eurl=[/youtube]
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Liquid Sound » 19 úno 2009 20:16

Vypadá to zajímavě, určitě bych si ho i poslechnul. Design je u těchdle věcí např. oproti dílenským zpracování úplně vzadu. Myslim ale, že vytáhnout takovouhle věc před klientama, asi bych rychle běžel pro 87. :) Nezávisle na reklamních řečech, pochybnejch videích, článcích a ostatnímu placenýmu PR, klienti dle mý zkušenosti prostě vybíraj mnohem raději osvědčený věci. Doba a zkracující se rozpočty imo experimentům rozhodně nepřejou. Heslo čas jsou peníze platí víc jak kdy jindy...
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod Ivo » 19 úno 2009 23:37

Liquid Sound píše:Vypadá to zajímavě, určitě bych si ho i poslechnul. Myslim ale, že vytáhnout takovouhle věc před klientama, asi bych rychle běžel pro 87. :) klienti dle mý zkušenosti prostě vybíraj mnohem raději osvědčený věci.

Teď vůbec nemyslím na tento konkrétní mikrofon a věřím že je to často jak říkáš, ale (obecná) otázka je - není tohle tak trošku usedlý, "bačkorovský" přístup ? :) Uzavřený nějakému pokroku a objevování nových, často třeba i lepších věcí ? Naštěstí to není obecné a všudypřítomné, jinak bychom dodnes nahrávali na Edisonův fonograf :wink: Ten byl ve své době taky osvědčený ...
A všechny profi audio výrobky od sedmdesátých let výše by byly zbytečné, protože nepřekonatelné "best" už bylo vyrobeno.

Detailnost, hloubka a transparentnost jakou jsou za využití nejmodernějších technologií přístroje a mikrofony zachytit dnes nebyla před nějakými desetiletími možná ... A je docela pravděpodobné, že právě o to se výrobci snažili i tenkrát a že to, co dnes oceňujeme jako "vintage" barevnost a zvuk, byla z jejich strany a v jejich vědomí vlastně jen technická nedokonalost a omezenost tehdejšími danými technickými možnostmi ve stále se vyvíjejích snahách o realistické zachycení zvuku ...a kdyby mohli, tak by ty věci nechali znít mnohem lépe :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Liquid Sound » 19 úno 2009 23:53

Ivo píše:
Liquid Sound píše:Vypadá to zajímavě, určitě bych si ho i poslechnul. Myslim ale, že vytáhnout takovouhle věc před klientama, asi bych rychle běžel pro 87. :) klienti dle mý zkušenosti prostě vybíraj mnohem raději osvědčený věci.

Teď vůbec nemyslím na tento konkrétní mikrofon a věřím že je to často jak říkáš, ale otázka je - není tohle tak trošku usedlý, "bačkorovský" přístup ? :) Uzavřený nějakému pokroku a objevování nových, často třeba i lepších věcí ? Naštěstí to není obecné a všudypřítomné, jinak bychom dodnes nahrávali na Edisonův fonograf :wink: Ten byl ve své době taky osvědčený ...
A všechny profi audio výrobky od sedmdesátých let výše by byly zbytečné, protože nepřekonatelné "best" už bylo vyrobeno.

Detailnost, hloubka a transparentnost jakou jsou za využití nejmodernějších technologií přístroje a mikrofony zachytit dnes nebyla před nějakými desetiletími možná ... A je docela pravděpodobné, že právě o to se výrobci snažili i tenkrát a že to, co dnes oceňujeme jako "vintage" barevnost, byla z jejich strany a v jejich vědomí vlastně jen technická nedokonalost a omezenost tehdejšími danými technickými možnostmi ve stále se vyvíjejích snahách o realistické zachycení zvuku ... :)

No vždyť jsem psal, že bych si ho i poslechnul. :) Proč ne, ale na devadesát procent už teď vim, že bych ho nekoupil, protože by se válel ve skříni zatimco u87 nebo 414 bude točit pořád a peníze jsou tak investovány líp. Ale už s tim OT končim.
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod fova » 21 úno 2009 21:58

Opet jsme zase u toho, ze pro nektere lidi je U87 jedina spravna volba a je tak spravne a pro jine ne a je to tak take spravne.

U cloveka, ktery ma komercni studio a strida se u nej jeden zakaznik za druhym mi prijde pochopitelna preference U87. Je to "zavedena znacka" a obrovsky drzak.

U nas hobbistu je U87 diky sve cene na indexu a hledame jine levnejsi reseni, ktere bude zvukove srovnatelne (nebo i lepsi ;-))
fova

Příspěvekod pavlucha » 27 úno 2009 20:29

...tak tak :wink:

Jsem rád, že JZ CZ fanclub :lol: :wink: utěšeně bobtná, už jsme 3 a za chvíli to ani nespočítám! :wink: :lol:
S JZ jsem čím dál spokojenější a design je bezva, navíc z ergonomického hlediska prostě funguje. Je promyšlenější a lépe zpracovaný než se z fotek zdá.
Nebudu se opakovat, dojmy jsem napsal už tady:
http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... c&start=15
pavlucha

Příspěvekod EXCOM » 27 úno 2009 21:17

no mne sa ten mikrofon velmi paci.. konecne nieco co nevyzera ako mikrofon 8) to potesi, spevak aj tak zatvara oci a ma velky pop filter pred nim...
EXCOM

Příspěvekod matucha » 28 úno 2009 01:28

Ivo píše:Teď vůbec nemyslím na tento konkrétní mikrofon a věřím že je to často jak říkáš, ale otázka je - není tohle tak trošku usedlý, "bačkorovský" přístup ? :) Uzavřený nějakému pokroku a objevování nových, často třeba i lepších věcí ? Naštěstí to není obecné a všudypřítomné, jinak bychom dodnes nahrávali na Edisonův fonograf :wink: Ten byl ve své době taky osvědčený ...

Jenze s mikrakama je to tak, ze se ti proste na neco osvedci a fungujou jak maj. Muze prijit jinej kus, kterej zase zaujme treba nejakou dalsi oblast, proc ne. Jen mi pride ten "vas" hon na UOSUMDESADCARODEJNICE trochu legracni. Jsou lidi, co ten mikrak nemaj radi a jsou lidi, ktery nechapou o cem ta druha skupina mluvi, protoze tim tocej skvelej matros. A sory, nezeru ty reci o ostry U87... co jsem mel vzdycky zkusenost tak ten mikrak byl spis presne naopak. Ze by byl vzdycky skvelej? Ani nahodou, to stejne neni zadnej. JZ Cerna dira urcite bude vpohode a urcite muze prevzit svoje role, ale je to stejne jako moje oblibeny Gefelly jenom jedna cast trhu... a ted mi reknete nekdo jestli je lepsi mikrak shure sm57 nebo N u47... tyhel veci proste nejdou takhle rict, proto taky nema zadny studio 1 typ mikraku.

A hobbysti? Ty maj hodne moznosti... vcetne druhy ruky a tam se karty hodne michaj.

Nejsem nijak proti cerny dire, ale Ivo+Fova krizacky tazeni proti U87 mi pride jako hodne jednorozmerna vec se kterou se neumim ztotoznit.
matucha

Příspěvekod ECSON WALDES » 28 úno 2009 12:26

matucha píše:
Jenze s mikrakama je to tak, ze se ti proste na neco osvedci a fungujou jak maj. Muze prijit jinej kus, kterej zase zaujme treba nejakou dalsi oblast, proc ne. Jen mi pride ten "vas" hon na UOSUMDESADCARODEJNICE trochu legracni. Jsou lidi, co ten mikrak nemaj radi a jsou lidi, ktery nechapou o cem ta druha skupina mluvi, protoze tim tocej skvelej matros. A sory, nezeru ty reci o ostry U87... co jsem mel vzdycky zkusenost tak ten mikrak byl spis presne naopak. Ze by byl vzdycky skvelej? Ani nahodou, to stejne neni zadnej. JZ Cerna dira urcite bude vpohode a urcite muze prevzit svoje role, ale je to stejne jako moje oblibeny Gefelly jenom jedna cast trhu... a ted mi reknete nekdo jestli je lepsi mikrak shure sm57 nebo N u47... tyhel veci proste nejdou takhle rict, proto taky nema zadny studio 1 typ mikraku.

A hobbysti? Ty maj hodne moznosti... vcetne druhy ruky a tam se karty hodne michaj.

Nejsem nijak proti cerny dire, ale Ivo+Fova krizacky tazeni proti U87 mi pride jako hodne jednorozmerna vec se kterou se neumim ztotoznit.

To podepisuju

Ono se na eZone od par mistnich stalo zvykem zadupat vse co predtim meli s tim ze vec ktera tu predeslou nahradila je nutne tim okamzikem nejlepsi na svete. Divny takhle palit mosty a delat tlusty cary. At uz slo o Apogee prevodniky, mikrofony, preampy atd atd atd .. Osobne kdyz koupim jinou techniku at uz pro jinej ucel s jinym zemerem nebo kvalitativne odlisnou, nikdy nemam pak duvod tu predeslou pospinit a vytvaret tak obraz ze byla spatna jen proto abych dal na vedomi ze jsem provedl vymenu. Clovek by pak vypadal ze predtim bud nemel ujasnenej nazor, nebo ze vubec nevedel, nebo ze to zavani nejakou prapodivnou manipulaci s nazorem okolim.

Nastesti ale moznosti informaci z duveryhodnejsich zdroju nez jsou hranice tohodle portalu je v dnesni Google dobe nevytezitelny mnozstvi. Kazdej at si vybere co ma rad a na co dosahne. Kez by ale kazdej byl alespon z pulky tak dobrej, jako jeho technika.
Majitel studia, mix & mastering
www.biotech-studio.com | www.bandzone.cz/ecsonwaldes
ECSON WALDES
Profesionál

PředchozíDalší

Zpět na Mikrofony a předzesilovače