Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

JZ Black Hole

Příspěvekod Kermitak » 28 úno 2009 22:01

Tusim ze ta nebyla radeji zminena :) Ale vsechny pravoverny geardevky se z toho mohly po.....t ;)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 28 úno 2009 22:07

Kermitak píše:Tusim ze ta nebyla radeji zminena :) Ale vsechny pravoverny geardevky se z toho mohly po.....t ;)

Mám tady mikrofonní CD Lynna Fustona, kde je 49 mikrofonů na mužském, ženském hlase atd. Je tam i Elam 251 a že by nějak zvukově vyčníval nad jinými, to vůbec ne ... Je tam minimálně 10 (podstatně levnějších) mikrofonů, které se mi na těch ukázkách líbí mnohem víc ... Cena je asi hlavně v té starožitnosti ... Podobně jako třeba kompresor Fairchild, který se prodává za neskutečné peníze ... ale praktická hodnota je asi menší ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod carloff » 28 úno 2009 22:55

za ty penize bych si ho taky nekoupil ale treba elux 251 muze byt velmi zajimavy..navic elam je naprosto stejna elektronika jako AKG C12 akorat grilla telo delaji jeho trochu jiny zvuk.
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
www.boriscarloff.com | www.soundevice-studio.cz
carloff
Profesionál

Příspěvekod kexik » 28 úno 2009 23:02

c12 stoji tiez viac ako zvacseny ****t ;)

nic v zlom mladenci ale v tejto najvyssej lige sa dost mystifikuje a vy to najskor dobre viete

velkomembrana, kde 3 stupne od osi a 10cm od mikrofonu naviac robia celkom iny zvuk, kvalitativne navysenie smerom k jednemu absurdnemu parametru ocenene penazne na 2000 eur... hard life on the wild side
kexik

Příspěvekod carloff » 28 úno 2009 23:09

nemystifukujem kexiku...ja to slysim..a pro mne jsou mikrofony hobby...nekdo ma rad ferrari ja U47 nebo C12..jedno bych chtel mit celou radu Neumannu od cmv 3 az po U67...jinak snad uz brzo budu mit dodelanou siemens verzi C12 s vetsim transformatorem ktery ma basy ala elam....
charakter mikrofonu je stale lehce poznatelny at jsi 10 cm nebo 50 daleko---
carloff
Profesionál

Příspěvekod kexik » 28 úno 2009 23:20

ja som sa vas snazil mladenci vratit na zem. argument, ze mikrofony su hobby, napadnut neviem ;)
ale hrajte korektne na miestnych zelenacov, a nenutte ich doi nakupu c12 ked to co vas do podobneho nakupu zenie, nie je hudba
kexik

Příspěvekod ECSON WALDES » 28 úno 2009 23:23

carloff píše:
ceny U47 ..okolo10-13000 eu
U67 4000-7000
C12 10000-14000 eu
M49 6000
E251 17000eu

HeHe ty ceny sis ale pekne prefouk, asi to pocitas za stereo pary, zejo ... lidi tu dobre znaji ceny, nemusis premrstovat, tim se ty mikraky nestanou atraktivnejsi : )

U87 AI mam moc rad, ma svy moznosti pro ktery si ji moc cenim a i kdyz neni zvukove tam kde jsou treba super zachovaly retro C12 nebo U47 (coz je evidentne to hlavni proc porad pripominas nejdrazsi stary modely) tak mi dela skvelou praci a jsem hodne spokojenej. Pro ted je mam jako hlavni mikrofony ktery zatim kazdyho potesily. Jak mi studio od mejch pocatku stale pomalu roste a zvetsuje se, tak stejne porostou i mikrofony a nebojim se ze bych se osidil o nejakej hezkej kus kterej bude znit lip nez U87 AI. Otazka je jen za jakou cenu ma smysl se jeste hnat po mikraku kterej stoji 200.000,- Pokud ale, tak osobne je dam radej za ten novej SONY C800G o kterym uz jsem ze zminil, nez za nejakou predrazenou mezi jakoby kamosema sehnanou (nebo na eBay) putovni C12 nebo U47, ktera se da jako polofunkcni vykseftovat bud zadarmo nebo treba za 30 a pod. Je jich tu v okoli nekolik nepojizdnejch v podstate vraku, kazdej vime o nejakejch a odkud se vzaly, ty sam mas taky takovej. Je to s mikrakama urcite radost a vim ze mikraky jsou pro tebe vetsi poteseni nez pro me, ale i tak urcite chapes proc se na veci koukam svym pohledem na vec, psal jsem to konec koncu na predchozi strance. A ted nemluvim o tom ze bych neumel docenit tu total nejlip hrajici techniku, ale o tom ze kazda vec ma svy misto v danej okamzik a ze neni nutny rovnou vsechno srovnavat s totalnim stropem. Ja jednak nejsem Abbey Road Studios a ani nejsem nadsenec sberatel - jsem praktik kterej ma studio a kterej ke vsemu pristupuje postupne podle toho jak rychle roste. Pokud vydrzim a budu mit za cas novy studio s SSL pultem budu mit i dalsi dobry majky na to vem jed, to ale bude az za cas, ted mam moc fajn nahravaci retezec kterej ma vyrovnanou kvalitu a vyborne slouzi, neni ted potreba se s vyplazenym jazykem hnat za necim co pro ted nema smysl jen proto abych mel pocit ze u nekoho budu vypadat zajimavejsi. Ted budu dal tvrde pracovat s tim co mam a az se veci za cas u me pohnou zase o kus dal, bude mit pak svuj duvod udelat dalsi upgrade. Jednou na to prijde ale jeste je cas, spechat se ma pomalu :c)

carloff píše: standart je standart..z mekace se najis velmi spolehlive ale radsi pujdu do francouzske restaurace..:) jen chapu ze francouzska restaurace je ponekud drazsi nez standartni mekac...

no, tohle jsi naznacil uz udanim tech prefouklejch cen starejch mikrofonu : )

spousta lidi v mem okoli vcetne me obcas davame i ten mekac - neuveris ale jeste jsem na to neumrel . ))
Majitel studia, mix & mastering
www.biotech-studio.com | www.bandzone.cz/ecsonwaldes
ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvekod carloff » 28 úno 2009 23:35

Jirko jestli sezenses C12 nebo U47 za 30 vrak tak ti za ni dam 60 zcela vazne..ze se daji sehnat zadarmo si delas legraci:))to bys tady uz na ezone vykaldal jak ho milujes:)))
ceny jsou jak jsem se ted dival treba odtud aktualni
http://stores.ebay.com/madooma-vintage- ... idZ2QQtZkm
http://www.studiorecordingengineer.com/ ... -2490.html
muj U47 neni zadnej vrak ale jako jeden z mala ma VF14 lampu(1200eu) M7 kapsuli...a 30000 mne rozhodne nestal...:)))reci o vraku mne celkem urazeji ..kdyz na nej bylo natocenych uz X desek...a myslim ze i Mr .Grossera by to celkem urazilo..staci se na nej podivat...i dovnitr(myslim na U47 ne Grossera:))
ze touzis po C800 znaci jen to zes ho jeste neslysel..ze usuzujes jen z referenci....protoze to neni rozhodne mikrofon z nejuniverzalnejsich --ba naprosto specificky...na RnB signifikantni na ostatni zanry bych velmi vahal..ale jestli bdues kazdy mesic nahravat ushera nebo Joss Stone pak prosim:))jinak ta investice bude jeste min smysluplna nez elam :)´)
ps mekace si nedavam ..nejim sladkou housku a s masem uz vubec...mam z toho prujem:)
a fakt by mne zajimalo jestli vis o nejakym vraku C12 nebo U47 ..ja o zadnym nevim...a velmi bych o nej stal..
Naposledy upravil carloff dne 01 bře 2009 00:02, celkově upraveno 5
carloff
Profesionál

Příspěvekod fova » 28 úno 2009 23:49

Take se hlasim, kdyby byl nejaky ten vrak :wink:
fova

Příspěvekod Ivo » 01 bře 2009 00:03

fova píše:Take se hlasim, kdyby byl nejaky ten vrak :wink:

Jo, těch je spousta levných teď všude ... smíchaných s Telefunkenama V76 jako bonus ... :wink:
Ivo
Moderátor

Příspěvekod safa » 01 bře 2009 00:23

carloff píše:to mas tak: opravy mikrofonu delaji 3 lidi v americe a 3 v evrope..pro velky studia...vsechny znam

... ale di ;-), tech lidi bude mnohem vic. Prinejmensim co vim treba jeste Birger Bayer, kterej dela opravy vsech mikrofonu pro DBC / Radio Denmark (a ze to je nejakejch mikrofonu).
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
www.soundman.cz | www.audiopro.cz | www.zvukarskaskola.cz
safa
Profesionál

Příspěvekod carloff » 01 bře 2009 00:33

asi neznam kazdyho:) ale lidi co delaji oficialne repasy pro neumann, a neumann jim dava vintage dily jsou, Grosser, drefahl, Thiersch,v evrope a v americe Hayne, Bradley, Merrit ti vsichni jsou schopni i reskinovat kapsule...pochybuju ze Birger Bayer je schopnej tohle udelat...protoze reskin PVC kapsule eni jen tak..a gefell ma posledni dobou nejake vyrobni vady
jinak tady v Cro taky nekdo opravuje mikrofony, otazka jak je druha.....maji tam treba vsechyn U67 predelany na fet elektroniku,,,coz kdyz jsem videl chtelo se mi brecet..tomu rikam mekac
carloff
Profesionál

Příspěvekod safa » 01 bře 2009 00:44

Myslim, ze s Birgerovejma moznostma urcite je ;-).
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
www.soundman.cz | www.audiopro.cz | www.zvukarskaskola.cz
safa
Profesionál

Příspěvekod carloff » 01 bře 2009 00:51

nejde o schopnosti jde o techniku...potrebujes na to specialni zarizeni....navic know how...kdyby tohle byl schopnej delat tak ty kapsule i prodava...ale treba i to muze delat:)ja ho fakt neznam- kazdopadne jsem o nem neslysel na zadnym foru treba ani na neumann.com oficialnim foru kde doporuci kazdymu grossera pro evropu nebo hayneho v americe...takze muze byt v evrope x lidi kteri opravujou mikrofony ale nemaji jine reference nez lokalni..
carloff
Profesionál

Příspěvekod carloff » 01 bře 2009 01:02

PS: BTW ten par telefunkenu stal 59000 dolaru.prodval je wundercup z wunder audio.takze moje ceny jsou nejen ze aktualni jak je videt z madoma microphones ale dokonce silne podhodnoceny
carloff
Profesionál

PředchozíDalší

Zpět na Mikrofony a předzesilovače