Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nový mikrofon - Jaký ?

Nový mikrofon - Jaký ?

Příspěvekod prodarny » 13 bře 2016 11:13

Zdravím, vybírám nový mikrofon do domácího studia.
Rozmýšlím se mezi
AKG C414 XLS (jaký je přesně rozdíl mezi XLS a XL2 ?)
Neumann TLM 102/103
Audio Technica AT 4050

Nahrávat budu zpěv a rap.
Ten akg si lidi hodně chválí, ale dost často to vidím jen u nahrávání akustických nástrojů.
S Neumannem asi neslapnu vedle, znam TLM 102.
A se AT zkušenost nemám.
Nemám žádný předzesilovač, jen zvukovou kartu Steinberg UR 242, v budoucnu bych chtěl řešit Tone Beast od Warm Audio.
Děkuju za nápady a doporučení :)
prodarny

Re: Nový mikrofon - Jaký ?

Příspěvekod Liquid Sound » 13 bře 2016 11:58

Spíš zpěv nebo rap? Jakej zpěv? Jinak do rapu tu budou určitě jiní odborníci, nicméně můžeš si ještě zkusit někde půjčit Shure SM7B.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod prodarny » 13 bře 2016 12:07

Nejde to takto říci, chodí ke mne různé druhy lidí. Není to pro mou tvorbu. Takže nechci přímo mikrofon na rap. Spíš něco univerzálnějšího. Hodně mě zajímá ta 414, po ní hodně koukám.
prodarny

Příspěvekod Stan » 13 bře 2016 13:49

Jaky mikrofony uz mas v kolekci?
Stan

Příspěvekod prodarny » 13 bře 2016 14:14

Prosel mi rukama Lewitt lct 240, at 2020 2050, akg c214 a neumann tlm102
prodarny

Příspěvekod Stan » 13 bře 2016 15:00

spis se ptam co mas jiz za mikrofony ve vlastnictvi tak aby jsi pokryl alespon castecne rozdilne typy hlasu.
Stan

Příspěvekod prodarny » 13 bře 2016 15:15

Aha. No vlastne jen jeden, ktery chci koupit. Nemam takovy budget na vic mikrofonu. Tyto mikrofony mohu mit za vyrazne nizsi cenu, tak premyslim nad nimi.
prodarny

Příspěvekod Stan » 13 bře 2016 15:37

klidne zacni se sm57 a sm7b jak psal Liquid. Pokud nemas poradny preampy pak je podle meho nazoru investice do techto mikrofonu vicemene zbytecna. Ber to tak ze mikrofony na cene neztraceji a jiste budes vsechny casem potrebovat. AT 4033 taky neni spatny pokud ho sezenes z druhy ruky (uz se nedela).
Stan

Příspěvekod prodarny » 13 bře 2016 16:02

To se mi moc nechce kdyz mam takovou nabidku koupit levne drahej mikrofon. Ty preampy si koupim. Ale mam moznost mit super mikrofon a chci to vyuzit.
prodarny

Příspěvekod Amorph » 13 bře 2016 16:04

Stan: sm7b naopak vyzaduje slusny preamp aby z nej clovek neco rozumneho dostal. Jinak z tech zminenych neco rozumneho nahrajes i s tou Steinberg zvukovkou a pokud chci nahravat rap/vokal, tak samozrejme ma smysl poridit cokoliv z tech tri oproti sm57. At4033 mam a je to pouzitelny i kdyz je na vyskach trochu zavrena a zkreslena. Rozhodne bych bral radsi TLM102, ketra sice taky neni nejcistsi, ale na voiceover a rap imho super. Tu at4050 jsem v realu neslysel, ale papirove by mela byt celkem neutralni a univerzalni, za dobrou cenu asi proc ne. 414 mam zkusenost spis na nastroje, na vokal mi prisel takovej nosovej a zavrenej na vejskach, ale mam zkusenost jen s jednou verzi a ted ani nevim jakou, takze tohle ber s rezervou:) Nicmene krome vokalu jsou ty 414 pouzitelne skoro na vsechno, takze svou cenu urcite maji. Vzhledem k pomeru cena/vykon bych asi bral ten Neumann.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod TOM-Thak » 13 bře 2016 18:18

Ja mam TLM102 a na voiceover je good si myslim v dany cenovce. Na gearslutz si ho taky chvalej. Je jasne, ze se da jit vzdy do vyssi ligy, ale to muzes treba casem.
TOM-Thak

Příspěvekod Stan » 13 bře 2016 20:55

@ Amorph: v poho jen jsem chtel naznacit porizeni male a velke membrany. Navic oba maji nizsi senzitivitu a vyssi MaxSPL takze na rap by mely byt oba ok.
Stan

Příspěvekod matucha » 14 bře 2016 04:07

Na poznani rozdilu C414 (krome fyzickyho testovani vsech kusu) je nejlepsi si poslechnout tohle: http://www.trustmeimascientist.com/2011 ... akg-c-414/

Pro me osobne tam kazda dalsi generace prida kus procesingu, kterej zni cim dal tim vic umele. Ale urcite je vyhodou min sumu.

Martin (Amorph) ma zkusenosti s mojema C414eb (teflonova kapsle), ktery jsou spis temnejsi. Mam je hodne rad jako univerzaly a mikraky co umej zjemnit agresivni zdroje aniz by z nich udelaly podvodni dobrodruzstvi. S CK12 (brass) kapslema je to zas jinej pribeh, detailnejsi a dost moderni.

Novy c414 bych si asi nekupoval (tim myslim vsechno novejsi nez B-ULS) pokud by to nebyl nejakej zazracnej obchod. B-ULSy jsou porad velmi levny na ebayi a jsou trochu vyvazenejsi nez "temny" EB s "teflonem". EB obcas taky nejsou drahy a tak jsou mozna este takovou malou sanci na koupi klasickyho mikraku co nezrujnuje obycejnyho cloveka. S kapsli od Tima Campbella to pak bude velmi blizky originalnimu zvuku CK12 a v leccem pripominat zvuk C12, ktera je ale o kus mekci/hebci a kulatejsi.

SM7 je fajn doplnek kdyz mas dobry preampy. Vystup z nej je fakt hodne slabej. Zvuk mekkej a celkem stredovej. Nikdy se mi nestalo, ze bych zdroje z nej nerozsvecel a neubiral tomu stredy. A v tom pripade fakt nechces, abys mel soucasti toho naberu sum. Proc je vlastne teda dobrej? Za tech par penez to ma fakt hodne spojitej zvuk, musis ho sice masirovat do vetsiho hifi, ale kdyz vis co delas a nevypece te nevhodnej zdroj pred mikrakem, tak jsou vysledky velmi pekny.

TLM102 jsem nikdy nemel tu cest pouzit. Moje rychly dojmy z ruznejch testu byly vestrz pozitivni. Dobrej pracovni nastroj, co se nesnazi bejt vic nez je. Dobrej vychozi bod, ke kterymu pak muzes pridat dalsi.

Kdyz nahravas ruznorody lidi, tak je tezky si vystacit s jednim mikrofonem. S AKG spis pochodis u zenskejch vokalu, Neumanni zas sedej na muzsky. SM7 zjemnuje, ale zjemnuje jinak nez c414 a hodi se obzvlast na kriklouny. Zkus se podivat taky po nejakejch MV691 nebo MV692 od gefellu s UM70 kapsli, to je hodne klasickej zvuk, kterej neni mimo dosah smrtelnickejch rozpoctu.

Do mikraku o kterejch se moc nemluvi a ktery me prijemne prekvapily patri treba Neumann TLM170(R). Od vokalu po orchestralni spoty, velmi velmi solidni zvuk. Je toho (vseobecne mikraku) hromada... s trochou trpelivosti narazis na nejakej peknej kousek z druhy ruky za peknou cenu.
matucha

Příspěvekod TOM-Thak » 14 bře 2016 09:26

Jestli chces, poslu me prvni pokusy s TLM102 na muzsky voice. Jen zatim nemam jeste koupeny nejaky solidni preamp a prevodnik by taky stal za vymenu. Na druhou stranu TLM102 taky neni high end a ten vystup bude tvym podminkam blizsi. Tocil jsem na Motu MK3 a ty to budes pouzivat se steinberg zvukovkou. Asi by udelalo svoje mit k tomu nejaky preamp treba od UA a alespon apogee / RME a vys. Na druhou stranu v relativne utlumeny mistnosti i s timhle zarizenim mi nepripada, ze by tam byl vyrazny sum v nahravce. Ten zacinam lehce citit az pri gainu 4dB a vice na preampu zvukovky. Pro srovnani mam MXL v67i tube, coz je podobna cenova jako ten Neumann a ten Neumann zni mnohem prirozenejs. Naopak ten tube zas pomaha lidem s min pruraznym hlasem. Treba kdyz ja tocim se svym blbym hlasem zdravice nekam, tak pres ten tube aspon neznim tak blbe :)) Kdyztak ti tedy muzu vyjet nejaky demo wavky z projektu.
TOM-Thak

Zpět na Mikrofony a předzesilovače