Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Připojení klopáku Rode k zrcadlovce/kameře

Připojení klopáku Rode k zrcadlovce/kameře

Příspěvekod TomášSprinter » 19 led 2016 12:50

Ahoj,
mám v práci k dispozici tyto věci:
Klopák RODE Lavalier
redukci RODE Micon-5
mixák Behringer Xenyx 1002
zrcadlovku Pentax K-5
kameru Sony Legria HF G25

Občas budeme natáčet nějaké rozhovory apod. a protože to není naší prioritou, tak by se nám hodilo nahrávání zvuku z klopáku přímo do videa (zrcadlovky nebo kamery) aby byl střih jednoduchý a rychlý. Co jsem tak pochopil, tak klopák musí mít napájení, což by měl mixák zajistit (Phantom). Pokoušel jsem se vše zapojit, ale ani z kamery ani ze zrcadlovky zvuk z klopáku ne a ne nahrát.
Jsem amatér, takže nejspíš něco blbě zapojuji. Poradíte mi, jak toho dosáhnout?

Mockrát děkuji, Tomáš.
TomášSprinter

Re: Připojení klopáku Rode k zrcadlovce/kameře

Příspěvekod Kermitak » 19 led 2016 14:00

Ten mikrofon potrebuje 2-5V napajeci napeti. Mixak Ti da 48V, ta redukce se mozna postara o zbytek (nevim, musis si to overit). Pak tedy jen zapojis mikrofon do jednoho kanalu na mixaku, zapnes phantom, nastavis gain na kanalu a z CD/TAPE OUT vyvedes signal do fotaku.
Kermitak
Moderátor

Re: Připojení klopáku Rode k zrcadlovce/kameře

Příspěvekod cluso » 19 led 2016 14:08

Ahoj, jak to popisuješ tak se mi zdá že to máš správně. Zapojení polopatě by mělo být --klopák--do redukce--Mix s phantomem--- nastavit gain (na tom behringeru se to jmenuje trim) --- nasttavit na mixu potenciometr level --- pak kabel z mixu RCA (cinch) vpravo nahoře je u toho napsaný L R a to do kamery jeckem -- možná že bude potřebovat v kameře zapnout externí audio vstup. zkus si z mixu poslechnout sluchátkama jestli ti vůbec něco leze z klopáku, abys vyloučil poškozený mikrofon
cluso

Zpět na Mikrofony a předzesilovače