Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Sennheiser MD421II na snímání baskytary

Sennheiser MD421II na snímání baskytary

Příspěvekod kyvaa » 26 bře 2010 14:13

Uvažuji o koupi mikrofonu Sennheiser MD421II na snímání čisté a mírně nakreslené kytary a pohrávám si s myšlenkou použít tento mic na snímání baskytary. Podle servru http://www.studioauditions.com/jamroomsessions_home.php je možno tento mikrofon použít i ke snímání kopáku - protože basu často tlumím, tak z toho často mám zvuk kopáku podobnej, otázka je jak se bude mic chovat při snímání normální hry. Máte někdo konkrétní skušenost s tímto mikofonem?
kyvaa

Re: Sennheiser MD421II na snímání baskytary

Příspěvekod matucha » 26 bře 2010 18:12

Kytary, kopak a virbl zezhora jsem tim snimal a u vseho jsem byl spokojenej. Teda ja mam stary verze (takovy ty bily), ale to by melo byt stejny. Maj takovej celkem prijemne ztuhlej zvuk. U lubovky jsem ho kombinoval jeste s asi 1m vzdalenym CMV563 a vysledky se mi libily. Jinak jejich velmi casty pouziti je na kotle.
matucha

Příspěvekod skeld » 29 bře 2010 09:31

Já mám taky tu starší šedou verzi, zvukově si ale myslim že budou s tou dvojkou identický a protože na basu hraju, taky jsem ho zkoušel na snímání aparátu. Je to hodně univerzální dynamika, ale na tohle použití se mi teda vůbec nelíbila. Ono vlastně žádná dynamika z těch co mám doma(SM57, D112, MD441) se mi na basovej apec vyloženě nelíbila. O dost lepších výsledků dosahuju s kondenzátorovýma mikrofonama, kdy aparát hraje jen na takovou tu pokojovou hlasitost. Osvědčila se mi na to Oktava MK319, ale hodně mi sedí i tužka Beyerdynamic MC930. No a potom taky páskový mikrofony fungujou skvěle, ale jsou dost drahý (ty dobrý) z těch lacinejch mám T-Bone RB100 za cca 100€ a i ten funguje perfektně, tam už ten aparát ale víc hulim. Bohužel mi teď nějak přestal fachat tak ho budu muset reklamovat.
skeld

Příspěvekod kexik » 29 bře 2010 10:03

suhlasim so skeldom, z 421 lezie z basy dost bahno... teraz ale miesam kamaratovi nejaky Hendrix revival a tam to prave s tym bahnom celkom funguje
takze to ide od stylu k stylu. ale ten mikrak si kup, je z tych uzitocnych
kexik

Příspěvekod kyvaa » 29 bře 2010 10:28

Diky za komenty, já bych ho právě užil hlavně na čistou kytaru, líbí se mně v ukázkách takovej temnější a pevnej charakter zvuku - (tady asi pěkně zadřu ještě u preampu), na basu bych ho bral na koncerty, zdá se mně dost odolnej. To bahno múže bejt za určitejch okolností hodně inspirativní :)
kyvaa

Zpět na Mikrofony a předzesilovače