Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Re: Test mikrofonů, preampů, kompresorů, EQ - GOLDEN AGE PRO

Příspěvekod Hammond » 08 led 2015 13:00

Ja mam z toho trochu zmiesane pocity... Z Lundahl trafom to znie tak nejak "hifistickejsie", ale niesom si celkom isty, ci lepsie. Celkovo mam dojem, ze to Lundahl trafo s tymi rozjasnenymi vyskami je zvukom blizsie ku kondikom. To ale nieje ucelom ribbonu. Naviac je tam s Lundahlom pocutelnejsie vyssi sum (najviac zretelne je to pri akustickej gitare napr. 2:53). Zatial ale pocuvam iba na sluchatkach v praci. Som zvedavy, ci to bude na monitoroch ine.
Hammond

Příspěvekod delay » 08 led 2015 13:31

Mě přijde jasnější celý pásmo, zároveň i hladkost a celistvost poddání s tím Ludhalem, pevnější spodek. Poslouchám na shitbednách v práci.
delay

Příspěvekod skeld » 08 led 2015 13:36

No me prave neprijde vic hifi, jen se mi zda ze trochu zmizela takova ta sprostota ve stredech, to trafo LL 2911 je primarne urceny pro paskace AEA, ale co jsem koukal tak to cpou lidi i do Royeru. Ten vetsi sum bude dan tim ze s Lundahlem se o par decibelu snizuje citlivost mikrofonu, to uz jsem vycetl z poznatku lidi, ktery to trafo menili. Holt to chce pro tissi zdroje preamp, ktery je primo pro paskace, mozna AEA. Me na to plne vyhovuje Tesla, ta ma zisku dostatek, jinak myslim ze u hlasitejsich zdroju problem nebude.
skeld

Příspěvekod pavlii » 08 led 2015 16:50

Jasně. K Hamondovo připomínce: ono dokud člověk na vlastní ucho neuslyší ten nástroj, tak jsou tyhle poslechové testy v zásadě k ničemu, protože třeba ta kytara/sax/cokoli hraje zvukově spíše jako v té STOCK verzi. Takhle na předhození záznamů k porovnání se dá diskutovat nad (ne)líbí se mi to víc/míň a proč; jinak je to všechno a relevantní názor do toho může vnést jen tester 8)

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod peteness » 08 led 2015 17:53

Posloucham to na Truthech a hodne bych ten Lundahl promyslel, nez bych do toho sel. Se spodkem to nedela nic, jenom rozjasnuje vysky - sice pekne, ale celkove uz ten zvuk imho neni tak jasne definovany (i kdyz je jakoby peknejsi, detailnejsi). Stock verze ma slusny vintage sound. S Lundahlem to zni moderneji, ale to asi nebylo ucelem toho mikraku a neni to nic tak oslniveho. Nejjasneji to dokumentuje ta akustika kytara.
peteness

Příspěvekod Pytkin » 08 led 2015 17:58

ja to pocuvam len na notebooku , ale pripada mi ze lundahlom pocujem omnoho viac room miestnosti , co pri nahravke neni moc dobre ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Hammond » 08 led 2015 22:04

Tak som si to konecne vypocul aj v studiu na Dynaudiach.... ... a nemozem si pomoct. Pocit mam rovnaky, ako z vypocutia na sluchatkach. Ja zatial ribbony nemam a uvazujem prave o GAP R1. Dovod, preco by som ich kupoval je prave ten temny "vintage" zvuk, ako maju s tym originalnym trafom. To Lundahl trafo enhancuje vysky uz od nejakych 4-5kHz, cim sa to farbou blizi ku kondenzatorom. Neviem... niesom o tom Lundahle presvedceny. Skor nie...
Hammond

Příspěvekod Hammond » 08 led 2015 22:05

Este otazka na Iva: Daju sa tie R1 kupit aj ako "matched pair"?
Hammond

Příspěvekod Ivo » 08 led 2015 22:35

Všechny jsou "matched" stejně :wink:
Ivo
Moderátor

Příspěvekod dog » 08 led 2015 22:45

...posloucháno jen na HD 25 a víc mi sednou verze s původním trafem...uvažuji o nich přesně z těch samých důvodů jako psal Hammond...
dog

Příspěvekod Ivo » 08 led 2015 23:07

Já si nemyslím že R1 mají "vintage" zvuk ... Podle mě mají právě zvuk pěkný, plný , přirozený ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod peteness » 08 led 2015 23:42

ten R1 zni uplne bezvadne, posloucham Ivovy ukazky, R1+GAP vokál. Zní to imho neumannovsky. Zkusil jsem to ze zvědavosti hodně zprznit přes Fabfilter ProQ (od 80Hz dolů +10db a od 2kHz nahoru +5db) - druhá polovina ukázky (hasitost srovnaná baj oko). Posuďte sami, furt to zní pevně, dá se s tím dál pracovat, i po konverzi do 16/44.1.
http://ulozto.cz/xGGUiQYX/reverse-wav
peteness

Příspěvekod skeld » 08 led 2015 23:56

Jo ekvalizérem to snese velkou nálož.

Jinak R1 mkII mám dva kusy a řekl bych, že každý je zvukem lehce originál, nijak dramaticky, ale drobný nuance tam slyším, kdo by ale čekal při čínské výstupní kontrole něco jiného že? :-)

Mě se i po několika posleších asi líbí víc ten Lundahl, ale stejně teď na ně nemám, takže ukáže čas jestli je prubnu nebo ne.

Každopádně mi ta lehká otevřenost ani trochu nepřipomíná kondenzátor a to ani v nejmenším, ten ribbon charakter tam stále je, ostatně jestli jste měl někdo čest třeba s Royerama, tak to jsou taky celkem detailní a otevřený páskáče. Jinak si myslím, že i s Lundahlem to má stále o dost méně výšek než třeba R1 mkIII. Kvůli tomu jsem je ostatně pořizoval, protože třeba mkIII a ten lampáč mě podle dostupných srovnávaček moc nenadchly.
skeld

Příspěvekod dkmusic » 09 čer 2015 15:29

Dovolím si přispět i sem krátkou ukázkou akustické kytary nahrané stereo párem mikrofonů Lineaudio CM3 přes preampy Golden Age Project PRE73 MKII.

S preampy jsem maximálně spokojen, myslím, že za ty peníze stojí za to.

Ukázka zde: https://clyp.it/d4klvl3f

Tímto děkuji p.Sedláčkovi, původně jsem chtěl koupit Neve 1073, teď vím, že by to byly vyhozené peníze (již jsem měl možnost srovnat s originálem Neve 73) Preampy GAP PRE73 znějí opravdu velice podobně.

Kdo shání levnou variantu charakteristického zvuku Neve, mohu tento preamp jedině doporučit.
dkmusic

Příspěvekod Kapr1 » 21 lis 2015 23:12

Zdravím!Nechci zakládat nové vlákno, ale patři to i sem.Jsem novým majitelem GAP 73 MK III.Poradí někdo, jak na nastavení gainu, když led indikátor je na výstupu.Chápu, že správně by měla problikávat max led +10dB? Je to ale závislé na regulaci output.Když dám OUT např. na 9hodinu může být gain i na 80 .Mám obavu z přebuzení.Má být gain na 12 hodině(1/2)), a potom nastavit správné vybuzení GAP?Naopak když dám OUT na 15hodin(3/4) může být gain na 40 a může dojít k malému nabuzení GAP. Jak tedy vyřešit správné nabuzení GAP.Díky za rady.
Jinak je to opravdu kvalitní preamp, dnes jsem ho celý den testoval na různé nástroje(bass drum,snare,vocal,akustika,basa) a jsem velice mile překvapen. :D
Kapr1

PředchozíDalší

Zpět na Mikrofony a předzesilovače