Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zkušenost s matched pair sety

Zkušenost s matched pair sety

Příspěvekod markuc » 03 pro 2015 03:37

Dnes jsem byl svědkem slavnostního vybalení dvou párovaných AKG 314 a slavnostní nálada trvala jen do okamžiku prvního testu - rozdíly v obou mikrofonech byly natolik markantní, že bych okamžitě pochyboval, že to vůbec někdo v AKG páruje .. chci tudíž požádat někoho, kdo má jakoukoli zkušenost s reálným souběhem takto prezentovaných sad, aby mi ji popsal, díky !
markuc

Re: Zkušenost s matched pair sety

Příspěvekod carloff » 03 pro 2015 14:34

Já mám spárované Sandhilly a KM84 a mám tam i měření. Žádný problém.Podle mě je to věc AKG
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
www.boriscarloff.com | www.soundevice-studio.cz
carloff
Profesionál

Příspěvekod markuc » 04 pro 2015 01:53

Taky si myslím, dík za odpověď. Vrátíme to ..
markuc

Příspěvekod matucha » 04 pro 2015 03:53

Mam dve stary c414eb ze zacatku 80. let, nikdy evidentne nebyly mineny jako matched ale jsou si tak blizko, ze nepoznam kterej je kterej. A popravde to tak je u vsech mikraku co mam i kdyz nejsou matched a jsou z ruznejch obdobi, od 60. let az po 90ty. Jediny, kde vnimam variaci jsou M7 kapsle pro CMV563, ale tam kupodivu mam jednu reskinovanou pred ~10 lety (asi) a druhou vyrobenou v 70. letech a momentalne znej vicemene stejne. Treti co mam je drobet stredovejsi.

Tj jestli se ty mikraky lisej, tak je to vadnej kus. AKG ma dneska vysoce automatizovanej a standardizovanej provoz. Popravde bys ani nemel potrebovat matched pair.
matucha

Příspěvekod jammix » 04 pro 2015 21:43

a káble tiež máš párované ? :wink:
jammix

Příspěvekod Hammond » 04 pro 2015 21:53

Tak Schoepsy a LineAudio nekomentujem, tam nieje o com, ale... z lacnych mikrakov spomeniem Oktavy, vsetky 4 matched pary co mam maju prilozene merania toho daneho kusu zakreslene nejakym meracim pristrojom na milimetraku s uvedenym vyrobnym cislom daneho mikrofonu. A krivky su u dvojic naozaj takmer rovnake. Takto nejak si predstavujem parovanie.
Hammond

Příspěvekod Kermitak » 04 pro 2015 22:50

Ja teda cim dyl sleduju trh, tim vic mam pocit, ze matched pairs jsou v dnesni dobe hlavne marketing (nebo u "levnych" znacek zpusob, jak kompenzovat neschopnost konstantni kvality pri vyrobe)...
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod radek_p » 05 led 2016 17:10

Mam neparovany AKG C414BXLS, vyrobni cisla daleko od sebe, koupene v rozmezi 3 let a rozdil nepoznam.
Mel jsem neparovanou Oktavu mk012 a rozdil byl jasne slysitelny (tam se jeste dalo poznat, ze vetsi vliv ma kapsule a mensi vliv telo)
radek_p

Zpět na Mikrofony a předzesilovače