Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Monitory do 120k / pár

Monitory do 120k / pár

Příspěvekod TOM-Thak » 23 lis 2016 09:35

Dlouho jsme tu neměli oblíbené téma o monitorech :D a trh se trochu změnil a možnosti taky. Nějaké zajímavé nápady na monitory do 120k / pár? Dělám si takový průzkum, co kde je a i co kdo používá. Účel - mix, sound design, produkce, ruchařina, elektronika a hybrid trailers.

Např. některé firmy s produkty končí jako opaly, dynaudio air, nebo focal trio 6be grey.
Jiné zas mají inovace např. Genelec a jejich SAM technologie.
TOM-Thak

Re: Monitory do 120k / pár

Příspěvekod markuc » 24 lis 2016 02:03

Amphion ?
markuc

Příspěvekod Fractal » 24 lis 2016 08:11

Teď mi to nevyjde, ale snad si v lednu udělám konečně čas, protože jsem byl pozván do jejich výrobny v Kuopio. Chtěl bych udělat minirepůrtek.
Fractal

Příspěvekod TOM-Thak » 24 lis 2016 10:47

Taky jsem o nich slysel - co me prekvapilo, ze jsou pasivni tzn. dalsi naklady na zesilovac.
TOM-Thak

Příspěvekod Fractal » 24 lis 2016 11:08

jono, třeba ty Two15 s pořádným zesákem vyjdou na tech +/-120, slysel jsem prozatim pár beden jen z jejich hi-fi enjoy řady (která je ale v podstatě skoro stejná jako create řada), první setkání bylo spíše negativní, ale to bylo asi prostředím, pak jsem slyšel malé amfionky v poslechové místnosti a pár obývácích a "neutrální zvuk" je asi ten nejlepší popis co mě napadá, mám je v merku už dlouho, jsem v kontaktu s Anssim přímo z firmy a určitě tam půjdu udělat šťáru, problém je ta cena, prostě i kdybych ty prachy měl, tak nejsem blázen utrácet to za bedny, ale to je každého věc, jako takový dobrý kompromis mi připadají One15, jestli s tím nespěcháš tak já ten report určo udělám

jinak amphioňácké zesáky prý nejsou vůbec špatné, ale zatím jsem se s nimi nesetkal
Fractal

Příspěvekod Fractal » 24 lis 2016 11:28

TOM-Thak: Nebyl jsi to náhodou ty, kdo má barefooty?
Fractal

Příspěvekod TOM-Thak » 24 lis 2016 12:58

Neee neblazni :D nejsem milionar :D ale rekl jsem si ze nasetrím na neco dospeleho, co uz si necham nafurt. Jen se bojim ruznych discontinued produktu apod., kvuli servisu atd. Treba Opaly koncej, Airy taky, Trio 6be je novinka, ale zase uz nedelaj silver edici a buhvi jak to s focalem bude... taky jde i o prostor, chci nearfieldy a idealni by bylo mit landscape oriented kvuli usporadani.
TOM-Thak

Příspěvekod Fractal » 24 lis 2016 14:11

A Klein Hummel / Neumann nelaka? Barefoot? Ci mensi Geithainy? No za takove penize mas dost siroke moznosti
Fractal

Příspěvekod matucha » 24 lis 2016 15:20

No popravde zadny bedny nejsou "navzdycky". I kvuli tomu, jak se postupne menej nalady mezi lidma. Jedna moda odchazi, jinej hype prichazi. S tim je nutny pocitat. Zalezi ale jak jses vuci tomu imunni ;).

Amphiony jsem slysel jenom jednou par minut (Two15) a libilo se mi, ze jsem dobre rozumel tomu co na me hraje. Peknej impulz ve stredobasech a citelny (jednoznane identifikovatelny) problemy v mixech... pro me pozitiva. Ale ne vsude si musej sednout s akustikou. Na poslednim srazu o nich Ecson mluvil jako o dalsich "nahovno" Adamech co nehrajou basy. Ja si nedostatku basu nevsim, ale poslouchal jsem je v jinym studiu. (akustika, akustika, akustika!)

Dobry velky bedny co nemaj problem s jakkoli hlubokym basem a dynamikou i pri vyssich hlasitostech jsou neco co maximalne doporucuju kazdymu kdo se zabejva zvukem. I kdyby to melo byt jenom na par mesicu "kariery". Clovek si srovna jak vlastne "neomezenej" zvuk doopravdy funguje a dokaze pak pochopit lip limitace nearfieldu. A pak i na nearfileldech pracovat lip. Aspon tak to teda vnimam ja.

120k uz je dost penez, pred par lety se za to daly koupit velky Quested V3110 , ale ty dost nehorazne zdrazily (na dvojnasobek). Takze vlastne i kdyz je to dost penez, tak se za to zadny opravdu nekompromisni modely nedaj koupit. Coz je skoda. Nevim teda kolik stojej tripasmovy APS http://aps-company.com/en/products/trinity . Je to Ecsonova oblibena znacka, takze to nebudou uplne orezavatka a myslim, ze Safa chtel jeden par dotahnout do cech jako demo.

Jinak dalsi tradicni kandidati (nejspis jen z bazaru) ATC, PMC, Geithain... ATC SCM50ASL jsou obcas videt za prijatelny penize. Nemaj teda uplne nejhlubsi sub jako vetsi modely, ale dlouha leta je to povazovany za jeden z nejvyvazenejsich modelu. PMC IB1 nebo IB2, prej vhodnejsi spis na mastering nez na michani.

Carloffovy oblibeny Kii jsou mimo rozpocet a v bazarech este nejsou.

A jeste pro jistotu jednou - Akustika. S velkejma bednama je nutnost dobry akustiky jeste zasadnejsi. Vcetne toho, ze je dobry si zkontrolovat, jestli vubec je v danym prostoru mozny sedet ve sweetspotu. Kazdy bedny maj totiz nejakou idealni vzdalenost poslechu a u vetsich monitoru muze byt i vic jak 3m.
matucha

Příspěvekod TOM-Thak » 24 lis 2016 16:07

Jasne, pak je otazka, jestli treba nejaky budget nerozdelit na vic poslechu. Akustika je vzdy problem, pokud nepostavis novou mistnost v novostavbe nebo nekde v nebytovkach, kde mas dost mista, abys udelal mistnost v mistnosti. Jinak to bude vzdy kompromis. Takze pak se nabizi otazky jako koupit dvoje bedny jedny v budgetu 80k par a druhy v budgetu treba 20-30k par a rozdelit to. Dalsi vec je ta, ze pokud nechce clovek delat mastering, tak jestli to oceni takhle drahou bednu. Ja mam APSka aeon a na nich je presne videt, ze bedna se ti musi libit a musi ti sedet. Hrajou zantu cenu slusne, ale proste mi nesedi a paradoxne jsem vic prace udelal na BM6kach. Jenze ty zas vic kecaj a nemaj ten bas, co pootrebuju. Jinak ze zvedavosti jsem zminil ten SAM system od Genelecu prave kvuli tomu, ze by to lehce mohlo pomoct v akustice, ale otazka je jestli to pak nebude umelina, chemicka neprirozena... a prirozene dobre udelanou akustiku to nema sanci nijak dohnat.
TOM-Thak

Příspěvekod Fractal » 24 lis 2016 17:09

S tou akustikou je to pravda, u moc male bedny vybranou pro místnost ti bude chybet bas, zase utracet za velke bedny, kdyz mas pokojíček 3x3m je nesmysl, pak prichazi na radu umisteni beden a poslechoveho mista, coz je skoro alfa a omega rekl bych. Mas super budget a je celkem skoro jedno, jestli pujdes do quested nebo amphion, ci jinych. Pokud na nejakou bednu nejsou vylozene spatne review, nelamal bych si s tim zas az tak hlavu. Konec koncu s kazdou bednou se budes muset naucit zit, chvili to trva nez si clovek zvykne, nez se usi naladi, twd nemyslim pro poslech, ale pro praci
Fractal

Příspěvekod matucha » 24 lis 2016 18:41

Postrehy ohledne vice poslechu:

1) jednoznacne plus, zmena perspektivy, slabiny jednoho systemu vykreje druhej
2) sel bych ale do dost asymetrickyho paru (treba NS10 plus neco sirokopasmovyho), dva stredne dobry pary mi neprijdou idealni, protoze malokdy stejne budes schopnej oba pary mistit na stejne dobry misto. Vzdycky bude jeden z nich uzsi atd.

Me kdysi davno APS taky nefungovaly na to co ja chtel, takze chapu. Nevim jak bych je vnimal dneska.
matucha

Příspěvekod TOM-Thak » 24 lis 2016 19:55

Muj povodni plan primocarej byla kombinace:

Focal Trio 6be, kdy mas 3pasmove bedny, ktere jdou prepnout na footswitch na 2pasmove a k tomu Avatone Mixcube active black a sluchátka DT770Pro. Ale nejsem si tema Focalama moc jisty a jeste ke vsemu, kdyz udelali tu botu s tim, ze silver edice stala cca 95k a uz je nedelaj a cherry edice stoji o 20K vic jen za drevenej finish, coz je docela prestreleny, ale hlavne tu v CR focaly snad nikdo nema na to, abych si je poslechl, takze to znamena vylet mimo CR. Opaly jsem slysel a neuchvatily me.. hlavne mi to prislo takovy deravy a ten rozdil oproti APSkam nebyl tak velkej na to, abych za to dal 1x tolik a navic jak uz jsem psal, tak se prestavaj delat a jsou poruchovy , takze pripadny servis atd. Genelecy na ty jsem slysel, ze ty bud milujes nebo je nesnasis :D a Neumanny ty, co jsem slysel, tak nejsou uplne delany na elektroniku stejne tak jako Focal Twin Be. Adam S3X-H na ty jsem slysel par negativnich recenzi kvuli tomu, ze pri michani elektroniky dochazi k necemu, co se mi delo na A7xkach a to je neprijemna resonance nebo vibrace ozvucnice ci basreflexu pri vyssi hlasitosti, kdyz testujes kopak s basou, coz je pro elektroniku hodne podstatny.

Tak to necham ulezet a poslechnu, co budu moct. Jen jsem chtel vedet, jestli mi nejaka bedna v tyhle cenovce uplne neunikla.
TOM-Thak

Příspěvekod Fractal » 24 lis 2016 21:27

Je toho dneska tolik, ze jsem ztratil prehled. Urcite je dobry navrh mit neco chirurgickeho, mensiho, ala yamahy na mix a pak neco na celkovy prednes, popr. mastering. Tady ve Finlandu jsou v hodne audio pracovistich genelecy, at uz male ci velke main kravy, je lehke si na zvuk genelecu zvyknout, je to takovy dobry standard za opodstatnenou cenu. Ted se zacinaji rozmahat ty amphiony a pak mam rad munro egg a klasiku PSI a KH/Neumann. V cesku je mozne poslechnout si Quested, se tady o tom psalo. Snem bylo privezt si do studia takove ty treti nejmensi Geithainy, jednou jsem je slysel a laska na prvni poslech. Pokud ale v budoucnu budu investovat do monitoringu, tak to vypada na amphion, kdyz ukecam dobrou cenu a strhnu si finske dphcko 8) Druha vec je, ze s monitorama je to trochu jako s preampama, proste od jiste cenove hladiny to vsecko uz hraje dost dobre, akorat s trosinku jinym charakterem. Ja jsem tak moc spokojeny se svou kombinaci AE + K&H ze mozna uz ani menit nebudu
Fractal

Příspěvekod TOM-Thak » 24 lis 2016 22:55

No prave ten charakter si od toho slibuju... necekam ze bedna bude hrat o 200% lip. Uz nevim, co vic by tam bylo... max. pevny a citelnejsi bass a rozliseni, ale nahravky vznikaj na reprakach za 20k... takze taky si myslim, ze je to o nejaky lize a pak ani tak neporovnavas kvalitu jako to, co to vic sedi na usi a na praci. Mel jsem uz asi 6 paru monitoru v ruznych cenovkach a dost jsem jich slysel jinde a ted uz trosku vim, co chci.
TOM-Thak

Další

Zpět na Studiové monitory, reproboxy, sluchátka