Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Monitory do obýváku?

Monitory do obýváku?

Příspěvekod tical » 11 led 2017 08:53

Zdravím osazenstvo, kamarád se mě ptá: přemýšlím o hi/fi stereu na filmy hudbu do obýváku a zajímalo by mě zda-li studio aktivní monitory můžou být použité ? Já mu odpověděl, že proč ne, sám jsem takto používal Tapco s8, ale řekl jsem mu, že se raději zeptám tady lidí co tomu víc rozumí než já. Doporučili by jste monitory do obýváku někomu na filmy a hudbu? Popřípadě i trochu vysvětlili proč? Díky předem.
tical

Re: Monitory do obýváku?

Příspěvekod Pytkin » 11 led 2017 10:32

Sused ma z Dynaudio BM5a + sub zlozeny 5.1 ... Preco nie ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod biscuit » 11 led 2017 10:35

ja to tak taky mam (alesis bez subu).
biscuit

Příspěvekod tical » 11 led 2017 10:43

Díky za reakce, nicméně asi bude k tomu, ale potřeba mít i dobrý zesilovač aspoň s EQ ne?
tical

Příspěvekod Pytkin » 11 led 2017 10:50

EQ mozno ani ne .. Hlavne ten zosilovac musi mat dekodery na DTS, AC3 , atd .. k tomu ale potom stacia obycajne lacnejsie repraky ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Sabiani » 11 led 2017 10:57

No nevim, zalezi jak velky ten obyvak je a jak daleko bude od tych monitorov. Predsalen su tie monitory vacsinou nearfieldy, tzn. clovek by ich mal pocuvat zblizka. Ja by som asi bral do obyvaku klasiku, zosik + hifi repro, napr tato zostava:
https://www.studioline.cz/zesilovace/yamaha-a-s201/
https://www.studioline.cz/reprosoustavy ... rence-mr2/
Sabiani

Příspěvekod dendy » 11 led 2017 11:08

ja som mal 2 roky v obyvke Eris E8 :-)) lebo som nemal poriesenu pracovnu tak som ich nemal kam dat :-)) hralo to v pohode ..
dendy

Příspěvekod biscuit » 11 led 2017 14:08

podle me je jednim z rozsirenych omylu, ze nearfield se "musi" poslouchat z blizka. pro normalni poslech bez nutnosti referencnosti (prostor a baze) je to uplne jedno ;-)

tical: potrebuje surround? ja funguju na stereu, mam malej byt, surround by tady byl na hlavu postavenej a nejaky maly chrchlatka si za hlavu davat nemusim (to by byla jedina varianta, ktera by se mi sem rozumne vesla), stejne ze surroundu nejakou inkontinenci netrpim. zesilovac by nemel mit toliko ekvalizer (dvoupasmovou korekci ma snad kazdej hifi zesik a ta dle myho bohate staci), jako spis direct sound (vyrazeni obvodu korekci pro primej a cistejsi, fazove nerozbitej zvuk) :-) a v pripade aktivnich beden je to uplne irelevantni, ne?
biscuit

Příspěvekod Sabiani » 11 led 2017 14:32

Okrem toho mavaju studiove monitory on/off switch a ovladanie hlasitosti dost casto vzadu. To mi pride na obyvak dost nekomfortne, to radsej nieco s DO. Inak ja si myslim ze na vacsiu vzdialenost budes pocut rozdiel medzi nearfield a klasickou hifi zostavou. Otazkou stale zostava ako daleko bude od tych monitorov.
Sabiani

Příspěvekod biscuit » 11 led 2017 18:03

rozdil uslysis bednu od bedny, ale tezko, ze to je nebo neni nearfield. vypinani - to se da resit uplne jednoduse - zasuvka na d.o., chytra zasuvka s master spinanim atd. (to se s nikym nepretahuju, jen se snazim argumentovat ;-) )
Naposledy upravil biscuit dne 11 led 2017 20:31, celkově upraveno 1
biscuit

Příspěvekod tical » 11 led 2017 19:31

o5 děkuji za reakce. Jedná se o stereo zvuk a taky bude od toho sedět 3 metry. Líbí se mu Yamaha hs, které prý budou sedět i k nábytku :D. Já měl kdysi Tapco S8 a taky jsem to měl v místnosti 20 metrů a když jsem koukal na film, seděl jsem od toho 3 metry a bylo to v pohodě.
tical

Příspěvekod jammix » 11 led 2017 20:56

ja sa uplne vyhybam aktivnym bedniam , hlavne ak to chceš použivať hlasnejšie , všetko sa vo vnutri viac zahrieva, vysušuje kondenzatory, skracuje životnosť , za 5 rokov to bude v bazari a ludia si budu hovoriť že šum v monitoroch je v pohode.
jammix

Příspěvekod Sabiani » 11 led 2017 21:02

biscuit píše:to se s nikym nepretahuju, jen se snazim argumentovat ;-)

Jasne v poho, ja tiez vyjadrujem len svoje preferencie :-)
Sabiani

Příspěvekod rastis » 11 led 2017 21:02

mam par starych aktivnych Behringer Truth, poslednych 8 rokov dostavaju neuveritelne nakladacky v skusobni a kondiky zatial drzia, sum rovnaky ako za nova.

nevidim jediny problem pocuvat z monitorov hocico, ta "nearfield-povinnost" sa tyka ozaj len velmi presnych posluchov, ako uz bolo spominane ...
rastis

Příspěvekod MDudas » 13 led 2017 03:44

Ale ako je to so smerovostou? Ked ich natocite na gauc jasne - to bude fungovat. Ale my napr. mame v obyvacke velke bedne tak, ze ich pocuvame aj v kuchyni vedla. To je tak 90 stupnov. Daju sa takto pouzit bezne monitory ?
MDudas

Další

Zpět na Studiové monitory, reproboxy, sluchátka