Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Novinka - JBL LSR 305

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvekod hubert » 12 zář 2014 15:31

LSR305 rozhodne nehraju zle....to by som nikdy netvrdil. Ale uz samotne podanie priestoru mali dost odlisne od ostatnych bedni s ktorymi sa porovnavali. Az poprepnuti do mona sa ukazal problem v celej svoje krase. Oni si totiz ten priestor vymyslaju aj tam kde ziaden nema byt...Ked mi dosiel dalsi par tak som uz vyslovene isiel po tomto teste a situacia sa zopakovala. Ked do tych istych kablov zapnem ine monitory a prepnem na mono tak hraju naozaj mono. Z toho vyplyva ze problem v kabloch nie je. Nechcem ani tvrdit ze to je generalny problem serie LSR3xx ale mne to tu skratka robili dva pary a z toho kazdy bol z inej varky od dodavatela. Nechcem nikoho od kupy tychto bedni odhovarat, nakolko v tejto cenovej kategorii su to tie "lepsie bedne" ale rozhodne odporucam otestovat ich v mone.....mozno ze len tak pre srandu vo vyrobe rozne zapajaju vstupne konektory :) Cinania su proste kreativni...
hubert

Příspěvekod Tonysss » 12 zář 2014 21:39

Já právě když přepnu do Mona jakoukoliv muziku tak mě udivuje jak je to vzorně uprostřed na čumáku,žádný prostor se nekoná. Všechno se vzorně poskládá před nos :-) Bedny mám od sebe na šířku dvou 24" monitorů. nemám je moc natočené směrem k mě , mám je natočené jenom tak lehce do středu.

To "falešné stereo" v monu ,co popisuješ, by napovídalo na protifázi, nebo nějaké zpoždění na jedné bedně, jiný procesing (pokud tam nějaký v té bedýnce je) blbě nastavený delay některého z reproduktorů v procesingu ? nevím. je to divné.
Možná jsem měl štěstí a mám abnormálně sladěný pár beden.
Tonysss

Příspěvekod Pytkin » 13 zář 2014 00:25

no prave pred nosom by to nemalo byt .. to je ten divny priestor , co mi na tom vadil ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Tonysss » 20 zář 2014 12:46

Tak já už tedy nevím co na tom slovensku máte za homopatogení zóny :-) ,když cokoliv přepnu na mono tak to mám uprostřed před nosem. A to je správně. Nedávno jsi psal ty nebo Hubert pravý opak a to že po přepnutí na mono, na LSR305 se to monem nestalo a pořád to znělo prostorově.
Já napíšu že se u mne po přepnutí na mono nic prostorového nekoná a všechno se vzorně naskládá doprostřed. A ty zase napíšeš že to je právě ta chyba ? ! tak já už Vážně nevím a končím.

Chtěl jsem poradit všem co přemýšlejí o bednách v této cenové relaci že LSR305 je to nejlepší co lze koupit. Měl jsem toho za těch 15 let ve studiu už hodně. Abych si mohl dovolit tvrdit že LSR305 jsou naprosto bezkonkurenční. Tvým a Hubertovým tvrzením jste odradily spoustu potenciálních zájemců o LSR305.
Ale taky chápu, že na VXT atd má Hubert větší provizi jakožto prodejce, než na levných JBL.

Ale pevně doufám že jsou potenciální zájemci natolik inteligentní, že si projdou i spoustu zahraničních článků, diskuzí a adt.
Bedny si poslechnou, porovnají s ostatními. A sami uznají že za těch pár korun je to nezkutečně výhodná koupě.

Tímto v tomto vláknu končím...
Naposledy upravil Tonysss dne 21 zář 2014 00:49, celkově upraveno 1
Tonysss

Příspěvekod Pytkin » 20 zář 2014 14:35

Tonysss : zamysli sa nad tym .. ty si jediny , ktory tvordi , ze hraju dobre .. my sme tu uz traja ktory tvrdime , ze je s nimi nejaky problem .. Vobec to neni o tom ci ma Hubert daku proviziu lepsiu alebo horsiu .. A vzdy kazdemu pisem , ze si treba monitory vypocut (najepsie vo vlastnom priestore) a az potom sa rozhodnut .. To co jednemu vadi , iny berie ako vyhodu ..

no a chyba som pisal je , ze to hraje pred nosom .. na tych reprakoch hra vsetko pred nosom .. aj to co by nemalo .. proste predozadny priestor je u nich divny .. s VXT sa to absolutne neda porovnavat (to aje v tejto cenovej asi ziadne bedne tak dobre nemaju) ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod hubert » 22 zář 2014 11:38

Tonysss: Musim Ta trochu poopravit v tvojich tvrdenia alebo domnienkach. Za prve ja som napisal svoj dojem vychadzajuci z porovnania viacerych bedni ktor mi tu v tom okamihu stali na stole a vysledok bol taky ako som napisal. Nic viac nic menej. Napisal som len to co som pocul...a nie len ja.

Za druhe: Nikoho od nicoho neodradzam a stale a kazdemu hovorim ked si pride kupit ci uz bedne, mikrofon alebo nastroj nech si vyskusa co mozno najviac a sam sa rozhodne pre to co mu najviac vyhovuje alebo sa mu najviac paci. Nie som ten obchodnik co pri predaji uprednostnuje to kde ma vacsiu marzu. Mozno sa Ti to zda divne, ale ja uprednostnujem spokojneho zakaznika ktory sa rad ku mne vrati a nakupi zase. Cize politika presviedcania na nieco s cim zakaznik nebude spokojny a bude na mna nasraty za to ze som mu zle poradil je podla mna zcestna a rozhodne sa nou neriadim.

Dalej... zrovnavat LSR 3xx a VXT seriu od KRK je uplne ze zcestne....jo a kukol som sa na sklad a ako tak pozeram tak na LSR mam vacsiu marzu ako na KRK :) samozrejme ze na drahsej bedni je vyssia provizia...to je logicke. Ale ked niekto mieri do kategorie +- 150Eur za bednu tak mu mozem len tazko ponukat VXT seriu kde je cena o 100 percent vyssia.

V kazdom pripade som rad ze si so svojimi bednami spokojny to je hlavne. Spokojny zakaznik je to najdolezitejsie z pohladu obchodnika.....alebo by aspon malo byt.
hubert

Příspěvekod dushanbe » 11 lis 2014 22:36

Tonysss aj ostatní:

Tie LSR 305-ky nemôžu mať mono šum v strede pretože majú v zosilovači integrovaný stereo-efekt, ktorý nejde vypnúť.
Ten stereo efekt výborne vylepšuje celkový dojem a čitateľnosť a o to ide. Nie však pre všetkých je vhodný.
Já JBL LSR 305 nemám ale idem si ich kúpiť, lebo to vyzerá, že ide jednoznačne o najlepšie repro v tejto cene.

Otázka na ľudí, čo ich majú dlho. Neomrzel vás ich zvuk? Pretože zvykne to byť tak, že každý efekt časom omrzí, keď je použitý dlhodobo a na všetkú hudbu. Preto aj rádia menia časom nastavenie zvukového procesora...

Čakám na názory majiteľov týchto bedničiek. Baví vás stále zvuk z nich, alebo to bolo len prvé nadšenie?

Příspěvekod Pytkin » 11 lis 2014 23:02

dusanbe : jak si k tomu prisiel , ze to ma zabudovovany daky stereo "vylepsovac" ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Tonysss » 13 lis 2014 23:37

dusanbe : už to prosím tě nehul... Jak může mít jeden kus monitoru zabudován stereo efekt ? :-)
Tonysss

Příspěvekod m4x » 14 lis 2014 03:37

Zřejmě měl na mysli DSP.
m4x

Příspěvekod Pytkin » 14 lis 2014 09:15

ale je to fakt podivne , ako moze robit DSP stereo enhancement z mono signalu ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Tonysss » 14 lis 2014 10:20

DSP obsahuje drtivá většina moderních aktivních boxů, ať už studiových monitorů nebo výkoných PA boxů. Ano to DSP je totiž pro výrobce levnější něž zdokonalovat fyzicky driver, osazený v bedně. tzn. trochu se použité reproduktory dorovnají ekvalizačně a fázově. To je uplně běžné. Ivo tady psal nedávno o nějakém základním modelu Sonodyne že nemá DSP.

DSP je "digital signal procesing" , žádný "digital stereo procesing" :-)

A v případě samostatných zesilovačů pro každou bednu nemůže být o nějakém "Stereo" vylepšeníčku ani řeč.

Stereo efekt si můžeš tak možná zapnout ve windowsech u Realtek zvukové karty, jako např "katedrálá, koupelna, záchod, umyvadlo" :-)
a nebo u nějakého obslužného softu u megabass hyperbass Logitech superhiphop 2+1:-)

Tak tě poprosím "dushanbe" než vyslovíš nějakou doměnku, o nastudování dané problematiky.
Budíž ti odpuštěním že se jedalo o první příspěvek...

Děkuji.
Tonysss

Příspěvekod delay » 14 lis 2014 12:19

Ty bedny chci slyšet už dlouho, ale spíš přemýšlím o větším 8" modelu. Nedávno se prodávaly na MIDI (ty 8") - Kakaxa z 3bees psal, že jsou to nej bedny v této kategorii a nějak nemám důvod mu nevěřit... Vždyť jde ve finále přeci o výsledný mix, a jestli majiteli pomůže k lepšímu výslekdu, tak ať maj třeba zabudovanej stereo enhancer :)
delay

Příspěvekod delay » 14 lis 2014 12:23

Jinak... fakt ty LSR 305 jdou tak hluboko? 43 Hz je na 5" dost nezvyklé, ačkoli nový KRK ROKIT RP5 G3 jsou na tom podobně... Spíš by mě zajímalo, jak je to v réalu... Dík.
delay

Příspěvekod Tonysss » 14 lis 2014 13:10

Ano ty 305 jdou nezvykle hluboko na 5" , včera u me byl na pokec "marylin" tak se třeba ozve jak se mu zdály po stránce basového rozsahu.

Míchám rockové ,metalové, a akustické věci ,a plně mě vyhovují, informace na basech je plně dostačující.
do těch 43hz jdou 100% neměj strach. určitě s mírným poklesem ale je to tam.

LSR 308 se mi už tak nelíbily, LSR305 byli pro mé uši čitelnější,přehlednější. Na těch 308čkách to sklouzávalo už tak trochu do HiFi poslechu s mírně vykradenýma středama.
Tonysss

PředchozíDalší

Zpět na Studiové monitory, reproboxy, sluchátka