Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

TOP Sluchátka na Mix & Master

Příspěvekod Darius201 » 30 dub 2016 01:22

Servus lidi, potřebuju poradit se sluchátkama do studia na opravdu dokonalý Mix a Master, chcu docílit fakt toho nejlepšího možného zvuku (prostě dát tomu co nejvíc to půjde). Přemýšlím o Legendárních beats by DRE,
ale podle recenzí asi nejsou tak LEGENDÁRNÍ, pak přemýšlím o Sennheiser HD6 MIX a AKG K271 MKI.
Co myslíte? Které z těchto budou asi nejlepší? Nebo znáte nějaké lepší? Cena do 10 tisíc max, díky za každé info
Darius201

Re: TOP Sluchátka na Mix & Master

Příspěvekod Fractal » 30 dub 2016 06:32

dr. Dre jsou tragédie, měly by být zařazeny jako zboží pro plnění popelnic

pro dobrý výstup potřebuješ kvalitní sluchátkový zesilovač (ten už může, ale nemusí být ve tvém zvukovém rozhraní/zvukovce)

nedám dopustit (v poměru k ceně) na sluchátka od Shure, třeba Shure SRH1440, 940, 840

bez monitorů uděláš horkotěžko kvalitní master, ale pokud to jinak nejde, tak se na sluchátkách toho naučíš hodně
Fractal

Příspěvekod matucha » 30 dub 2016 12:45

Bez monitoru bych se trochu bal, ale urcite jsou lidi, co si se sluchatkama vystacej (naucej se je znat jak vlastni boty).

Me se celkem osvecily Sony MDR7520 a urcite bych byl schopnej delat taky s Audeze (LCD2 - jiny neznam).

AKG K701 jsem slysel jenom chvilku a urcite byly na michani lepsi nez K271. K271 jsou takovy NS10ky (pro toho kdo nezna - hodne malo basu, fokus na stredy a vejsky). Ma to neco do sebe, ale chce to velkou disciplinu, jakmile totiz na nich neco basuje, tak je to nejspis uz dost prepiskly. Dobre ale odhalujou jedovatost stredovejsek.

Je toho vic, jsou lidi co si pochvalujou Sennheiser HD600, 650, 800. Grado, Audiotechnika...
matucha

Příspěvekod matucha » 30 dub 2016 13:09

A jeste ke konceptu michani a mastrovani na jednech sluchatkach. To je kombinace moc veci, o kterejch se tradicne rika ze to neni dobrej napad.

Mastrovani veci co si sam smichal, uz je samo o sobe celkem nouzovka (i kdyz vice nez casta). Smysl cely ty veci byl vzdycky v tom, ze svuj matros predas nekomu komu veris a podiva se na to cerstvejma usima v jiny (pokudmozno co nejvyladenejsi) mistnosti na super (presnejch) bednach a klidne i nejakejch sluchatkach.
Kdyz prichazis o tohle, tak co chces v ramci toho masteringu delat? Opravovat neco co se ti nepovedlo v ramci mixu? Je mala sance ze se ti neco takovyho podari.

A ted ty sluchatka jsou v necem dost vratka plocha na to aby si clovek mohl byt fakt jistej vysledkama, takze riskujes jak u mixu, tak potom i pri finale?

Podle me je celkem silna kombinace obojiho. Beden i sluchatek, da se tim eliminovat dost uletu a je to dobra vec na totalni zmenu perspektivy/nahledu na vec.
matucha

Příspěvekod Tommy Dee » 30 dub 2016 16:21

Ked som mal roky do zadu maly budget tak som si kupil Beyerdynamic DT 990 pro a bol som z nich velmi stastny. Az kym som si nekupil monitory. Casto mam pocit, ze urobim "krutu" zmenu na monitoroch a ked to kontrolujem na sluchadlach tak ju ledva pocujem. Vlastne az pri monitoroch som pochopil, preco ludia aj tu na fore pisu, ze na sluchadlach tazko upravis stereo.

Kazdopadne neviem sa vyjadrit za sluchadla omnoho vyssich kategorii, tie som este nepocul, ale dr. Dre nie je cesta.
Tommy Dee

Příspěvekod TOM-Thak » 30 dub 2016 16:30

2Matucha: Ja si cim dal vic myslim, ze pokud skladbu napises hudebne, pak ji zprodukujes tzn. napady, aranzma atd. tak uz ses ji tak naposlouchanej a unavenej, ze by i stem mixing / mastering mel delat nekdo dalsi, kdo to jeste nema naposlouchany a snaz tak podchyti detske nemoci. Nevim, jestli se vam to stava, ale kdyz slysim cizi vec i treba na cizich bednach, tak vnimam daleko vic vsechny detaily, nez kdzy svoji vec slysim na svych becnach po Xte. Postupne zacnu ztracet pozornost a jakoby se snizovala rozlisovaci schopnost. Samo kus na tom dela unava usi kdyz u toho sedis dlouho, ale i tak. V praxi sem se s tim setkal, ze michacka se dela jinde a autor si spis hlida pomery a tvurci zamer, protoze mix muze uhnout track uplne jinam.

Proc to pisu: lepsi je si ty procesy rozdelit na vic usi / mist / zarizeni.

P.S.: V Praze je obchod se sluchatky a maj tam showroom a vetsinu studiovych i tech spotrebnich maji na showroomu a muzes si je vyzkouset.
TOM-Thak

Příspěvekod matucha » 30 dub 2016 19:09

Odstup je samozrejme velka vec. Ale ten vetsinou "chudi muzikanti" nemaj problem ziskat tim, ze si to proste par dni nepustej a michat to zacnou treba za tejden. Zadnej stres. Nedostatek odstupu je spis problem napjatejch komercnich terminu.

A unava usi, to kupodivu moc neznam i kdyz bezne delam vic jak 8hodin denne. Usi se unavej nejvic hlasitym poslechem, ten potrebuju jen narazove, vetsinu prace delam docela potichu.

U elektroniky mi prijde ze je nejlepsi kdyz muzikant umi rovnou michat. Ono je to tak propojeny (kompozice, sounddesign, michani a casto i rovnou limitace na finalni uroven), ze pro fakt dobry vysledky musis bejt dobrej ve vsech tehle oborech. A pripadne pak muzes este hledat nekoho dalsiho, kdo to dooptimalizuje a trumfne te.
matucha

Příspěvekod Kermitak » 30 dub 2016 20:55

BTW MDR7520 se přestaly bez náhrady vyrábět :(
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod biscuit » 30 dub 2016 23:43

darius: pobavilo me zejmena slovo legendarni kapitalkami ;-) podle me jsou sluchatka vzdycky tak trochu zradny reseni. nicmene nemam zkusenosti s necim jako jsou audeze apod.
biscuit

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 01 kvě 2016 01:01

s drazsima modelama audeze neslapnes vedle. (nektery modely jsou zvenku i DREveny.)
Produkce, mix, mastering
www.lukasturza.com
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvekod matucha » 01 kvě 2016 01:17

Kermitak píše:BTW MDR7520 se přestaly bez náhrady vyrábět :(

Neni to spis tak, ze se neprodavaj v evrope, protoze "nejaka smernice s maximalni bezpecnou hlasitosti sluchatek"?
matucha

Příspěvekod Stan » 01 kvě 2016 09:30

@matucha: nekde jsem cetl ze K701/2 po vyndani z krabice nic moc, ale co jsem cetl (starsi datum diskuse na SOS) tak vetsina lidi kteri komentovali portvdili ze jsou skvely az po zahoreni (cca 100 - 300h), nechavali je bud pichnuty 10 -12h na FM radio nebo pouzivali pink noise. Zmena je podle vsech rapidni. Bylo to v porovnani s HD800. Sice rikali ze v A/B jasne zvitezily HD800 ale ze za tretinovou cenu K701/2 byly hodne blizko. Nejaka zkusenost?
Stan

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 01 kvě 2016 10:25

stan: mel jsem oboje (k702 i hd800, ty prvni koupeny a nasledne vraceny, ty druhy pujceny; v tuhle chvili mam lcd-2 a mdr 7520; mezitim jsem prosel x dalsich paru a postupne je vracel). akg maji hodne specifikej zvuk, moje uspesnost z hlediska translation na nich byla dost spatna, nemohl jsem se na ne spolehnout v tomhle (kdyz jsem treba zrovna nemohl pouzivat monitory). jsou ultra cisty a separujou jednotlivy harmonicky, to je papirove dobre, ale neslo mi strefovat pomery prvnich a druhejch v nizsich stredech. a zaroven bejvaji akg notoricky hi-forward resp. slaby v basech, a to pro moje potreby nevyhovuje. kdybych mel jit do neceho levnejsiho nez audeze, asi bych volil mezdi mdr7520, hd650, a zkusil bych neco z novejsich modelu, na ktery bejvaji dobry reference, treba audiotechnica. hd800 jsou asi zbytecne predrazeny. vsechno je to samo 'horses for courses', nekdy mi mnohem vic informace daji pecky genius za 120 korun, kdyz mi pri behani v playlistu zacne hrat nove smichanej track a v proudu mezi ostatnima me trkne, co je tam spatne, co jsem nikde jinde neslysel. levny pecky jsou podcenovany!
Produkce, mix, mastering
www.lukasturza.com
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvekod Stan » 01 kvě 2016 10:49

:palec+: Dikes Koukal jsem na ty LCD-2, dost zajimavy.
Stan

Příspěvekod Kermitak » 01 kvě 2016 16:44

Matucha: ne, discontinued. Něco co píšeš se dělo, ale to s tím nesouvisí.

Brooklyn: nechtěl jsi LCD-X?
Kermitak
Moderátor

Další

Zpět na Studiové monitory, reproboxy, sluchátka