Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Tvorba na sluchatkach

Tvorba na sluchatkach

Příspěvekod O.M » 02 zář 2016 13:29

ahojte som na cestach ale napriek tomu chcem robit hudbu na fl studiu kupil som si sluchatka audio - technica ath m40x, problem je v tom ze som zvyknuty na repro. a na sluchadlach sa mi robí tazko proste nato niesom zvyknuty hlavne mám problem dat do kopy bicie akoby som niektore veci dobre nepocul (tie sluchadla su sice v recenziach vychvalene do neba ale pri zvyseni hlasitosti stracaju citatelnost na basoch). Mal by niekto nejake rady ? Napr. nejake nastavenie eq v masteri alebo nieco.
O.M

Re: Tvorba na sluchatkach

Příspěvekod dendy » 02 zář 2016 14:06

- nezvysuj hlasitost.. na sluchatkach je vseobecne dobre to mat skorej tichsie nez hlasnejsie
- kup si este jedny (nejake ine) a neusale si porovnavaj co pocujes na jednych a naruhych - to velmi pomaha, vtedy vychytas chyby co ti suvislym pocuvanim len na 1 sluchatka uniknu
- super finta stiahnut hlasitost na nulu a pomalicky pridavat .. jak sa ti postupne zacnu "objavovat zvuky" tak tiez cast vychytas problematice veci, hlavne hlasitosti bass/kick vs. stredy vs. vysky a podobne ...
- casto si davat prestavky.. kazdych cca 10-15 minut si to dat aspon na 5 minut dole z usi a idealne byt v tichu ..

ked otto vsetko dodrzis, daju sa aj cislo na sluchatkach vyladit paradne mixy.. aj ked ti kopa puristov bude tvrdit ze nie :-)) never im ..
dendy

Příspěvekod O.M » 02 zář 2016 14:16

no mam este jedni ale takto na beatmaking som ich este nepouzil ale skusim, díky za rady ,,,, to ti je hovadina tie smartfony co ? :D
O.M

Příspěvekod TOM-Thak » 02 zář 2016 15:13

Me to taky na sluchatkach dela problem, ale pomohl mi trosku kalibracni soft.

http://sonarworks.com/headphones/overview/
TOM-Thak

Příspěvekod O.M » 02 zář 2016 20:02

je to len na OS X ?
O.M

Zpět na Studiové monitory, reproboxy, sluchátka