Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

8" štúdiové monitory

Re: 8" štúdiové monitory

Příspěvekod concord » 30 bře 2016 09:24

na yamahy mi kazdy vravi ze neslapnem vedla.
Korg Poly800-Kurzweil PC3K
concord

Příspěvekod delay » 30 bře 2016 09:48

Kámo, záleží na konkrétním typu, zcela jistě jsou slabší i zdařilejší výrobky Yamaha na poli monitoringu. Jak psal Pytkin, dal bych na radu zkušených uživatelů, protože - ačkoli se to tady píše dokola jako nějaká mantra - "běž, poslechni si a porovnej", mám pocit, že tyhle možnosti má asi 30% uživatelů z čehož dalších 20% toho prostě nevyužije. Tzn., že drtivá většina lidí si bedny vybírá na základě věrohodnejch recenzí nebo líp, na základě fóra, který má nějakou vypovídající hodnotu, což Audizone někdy ještě stále má.

Kdybych se já osobně rozhodoval v oblasti monitorů do 10-ti tisíc , byly by na prvním místě JBL LSR305, pak určitě PRESONUS Eris E8. Kolikrát překvapí méně známé značky, a klidně bych se spokojil s nejvyšší řadou ESI. Naopak bych asi nešel do Rokit série od KRK. Pak tady máš ty Yamahy, ke kterým mám neutrální postoj. O stupínek výš už máš ADAM, DYNAUDIO, FOCAL, poslední dobou nezmiňovaný GENELEC nebo SONODYNE a další. Nedávno mne také zaujaly třípásmové monitory M-AUDIO M3-8 nebo klidně M3-6, je to top co tahla entry level firma dělá a myslím, že to nebude vůbec blbý do home studia.
Naposledy upravil delay dne 30 bře 2016 10:59, celkově upraveno 1
delay

Příspěvekod m4x » 30 bře 2016 10:41

Za sebe doporučím 8" Akai RPM800 za 298 € kus http://www.thomann.de/cz/akai_rpm800.htm, případně se rozhlídni na bazaru midi.cz
m4x

Příspěvekod Pytkin » 30 bře 2016 11:21

delay píše: Jak psal Pytkin, dal bych na radu zkušených uživatelů, protože - ačkoli se to tady píše dokola jako nějaká mantra - "běž, poslechni si a porovnej",

No ja som to myslel tak , ze je dobre si ist monitory vypocut , ale optimalne je tam ist s niekym , kto ma s monitormi skusenosti , vie co pocuvat , vie co v zvuku hladat .. a dokaze upoznornit na klady a zapory ..

Citat nazory je casto dost velky zmatok .. Napriklad tu par ludi chvali JBL LSR305 .. Ja som ich pocuval u Huberta a obaja sme nezavisle na sebe skonstatovali to iste , ze divne prenasaju priestor a ja by som take monitory nechel ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 30 bře 2016 11:23

m4x : ty si tie AKAI pocul ? AKAI je velmi divna firma .. A produkuje v poslednej dobe hrozne zmatky .. Osobne by som sa bal kupovat monitory od tejto znacky .. Mas s nimi skusenost ? mozno su fakt dobre :D
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod m4x » 30 bře 2016 16:06

Nemám s nimi osobní zkušenost, ale chystám si je pro zajímavost poslechnout. Taky jsem zrovna od Akaie nečekal povedené monitory, ale recenze na amazona.de je vychválila a redakce je v charts zařadila mezi semiprofi třídu, a dokonce nad "staré" Dynaudio BM5A a Genelec 8030APM, což jsou monitory cenově malinko jinde. https://www.amazona.de/charts/?cat=17391&list=54476 Věřím tomu, že je pro ně navrhují externí týmy, podobně jako M-audio monitory vyšších řad a redakce Amazona je pro mě relevantní zdroj.
m4x

Příspěvekod concord » 30 bře 2016 17:50

osobne mam monitori Kurzweil - vyrabaju len jeden typ.Maju 4palcovy basak a postupne som si na ne privykol.dokazu neskutocne basovat.
Korg Poly800-Kurzweil PC3K
concord

Příspěvekod Pytkin » 30 bře 2016 22:25

m4x : jasne.. netreba ich odsudzovat dopredu .. napis , ked sa ti ich podari dakde vypocut ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Jarda » 24 črc 2016 01:12

Pěkný den všem. Já bych taky rád pořídil min 8" - spíš 10". Myslel jsem si že mám vybráno a že se pro ně v pondělí rozjedu. Že vezmu dvě třípásma KRK Rokit RP10-3 Active, nebo Adam a7x... Jenže pak čtu fóra kde to sem tam někdo pohaní a už jsem v tom zas, že nevím co by bylo nejlepší. V tomto případě bych rád monitory na domácí hraní na klávesách, a na poslech hudby. Nejsem profík který se hudbou živí ale hudbou žiju. Rozpočet 40 000, 70% poslech cca 1metr od beden od kláves a PC, 30% ozvučení místnosti 80m². Hudba - elektro od 8 bit sound po disko trysko/rap, masivní synťáky v rámci možností digi kronosu, rád bych aby z toho metru byla hudba nejen slyšet, ale i cítit, když to trochu na chvíli ohulim, zároveň byla pěkně zřetelná, potrpím si na kvalitní basy. Ozvučení těch 80m² tak aby byla hudba nahlas , ale zas nemusí řvát aby nebylo slyšet slova. Co teď, Adam A7X ? Focal CMS 65 ? JBL eon zas ZFarkas psal že nemají na prx, ale ty zas mají ale zbytečně moc výkon a rozsah jen od 56hz, no rád bych asi alespoň od 40hz. Nebo Neumann KH 120 A - zatím můj favorit podle diskusí na netu ? KRK Rokit RP10-3 Active, nebo KRK VXT8 Active..Dynaudio, Genelec..Nebo pokud vyloženě nemíchám hudbu tak nešlápnu vedle s žádnými z těchto modelů ? Poraďte prosím :)
Jarda

Příspěvekod TOM-Thak » 24 črc 2016 19:26

Nechces moje APS Aeon Titandome i se stojanama? Dobra bedna, Seas driver 8", prvni majitel jako nova. Pouziva napr. Ecson Waldes. Pevný spodek. Pár nový stojí cca 45-48k, stojany 10k. Dávám za 35 komplet. Je to jiná liga než A7X nebo Krky i VXT. Ty tu mám taky a k prodeji budou taky VXT6 :) Akorát akustika neni ideální, takže nevím, jestli vytěžíš maximum u mě z poslechu. Ale ty asi taky zrovna nemáš nějak supr vyřešeno. Jinak věci, co mi chodí od známeho z Event Opál, tak mu někdy pěkně zkritizuju.. a na Opálech mu přitom zněji v pohodě, ale tady třeba znějí překomprimovaně, i když jiné konkurenční nahrávky ne.
TOM-Thak

Příspěvekod Jarda » 24 črc 2016 23:19

Ten APS Aeon je taky zajímavý, necham si to projít hlavou...A co si myslíte o EVE SC 307 ? Je to trochu vyšší level než ty mnou výše zmiňované, ale pokud by stálo za to ?
Jarda

Příspěvekod m4x » 25 črc 2016 01:37

Jestli to nemáš na míchání, ale jako domácí PA, tak to moc neřeš. Dobrou službu by ti udělaly i Presonus ERIS 8 a sub Presonus Temblor T10 nebo Yamaha HS80 se subwooferem. A co třeba JBL EON610? http://kytary.cz/jbl-eon610/HN166351/
m4x

Příspěvekod TOM-Thak » 25 črc 2016 07:01

Je fakt, ze je asi dost rozdil, jestli to mas je na poslech...
TOM-Thak

Příspěvekod Jarda » 25 črc 2016 21:27

Byly by jak na poslech hudby, tak hlavně ke klávesám, rád bych hutný a čistý zvuk. Ty Eris 8, eventuelně s tím subem od 20hz?! vypadají zajímavě, a recenze a cena skvělá, tu a tam jsem ale četl že pár lidem umřely, a taky nejsou moc dostupné co jsem koukal na e-shopy. Teď jsou na midi.cz EVE SC 307, tak jsem nahlodaný...sice to nemam na profi míchání i když taky si hraju, ale pravdivýho suššího zvuku se nebojim :) Rád bych znal váš názor, i když asi bude ať si je dojedu poslechnout a budete mít pravdu...
http://www.midi.cz/inzerat/169907/eve-s ... oru-vubec/
Jarda

Příspěvekod m4x » 25 črc 2016 22:15

Na to, žes mluvil o basech a tlaku zvuku, je to docela skok k 6.5" wooferu ;) Pokud se chceš přiblížit k tomu hudbu i pocítit, budeš muset pomýšlet nejméně na 10" monitory. Zajeď si někam poslechnout ty JBL EON610 nebo podobný PA bedny této třídy.
m4x

PředchozíDalší

Zpět na Nákupová poradna