Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Budget 2tisíc euro

Budget 2tisíc euro

Příspěvekod JozefCh » 23 led 2016 11:14

čaute... zaujimal by ma nazor profesionalov... chystám malé nahravacie študio len na vokál... mix a master robiť nebudem(možno len skúšať) ide mi hlavne o to aby som spravil čo najlepšiu a najkvalitnejšiu nahravku ktorú potom pošlem na mix/master.... Mám iMac a robím v programe Logic pro. Budget mám 2000euro s tym že počítač mám, akustiku mám. Zaujimalo by ma ako by ste to zložili??? Ja zatial nejak takto: zvukovka - focusrite saffire 26 alebo tascam 4x4... monitory KRK rokit 6... mikrofon sa mi velmi páči lewitt 540...sluchatka som vybral nejaké akg k702.... s tym že pri tejto zostave by ma tovyšlo ešte o čoši menej. rozmýšlal som aj že nejaký predzosilovač ale ako som čítal na fore tak ho ani netreba. tak neviem.... ako by ste to zlozili vy s budgetom za 2000euro?? Dik moc
JozefCh

Re: Budget 2tisíc euro

Příspěvekod W.Cable » 23 led 2016 12:46

Odpovidat primo na otazku nebudu, jenom Ti srovnam priority.
1) mikrofony
2) monitory
3) interface
4) sluchatka

Pokud se jedna o nabirani vokalu, jeden mikrofon bude malo. Preampy s takovym rozpoctem neres.
W.Cable

Příspěvekod JozefCh » 23 led 2016 16:55

aha no jasne tak natie preampy sa vykašlem... a prečo myslíš že viac mikrofonov mi je treba ked budem nahravť iba jednu stopu? Popripade čo by si ešte doplnil do zoznamu? čo by som mal ešte zaradiť?
JozefCh

Příspěvekod W.Cable » 23 led 2016 17:20

Neznam tvy ambice, ale pokud se u tebe bude stridat vic hlasu, urco ocenis mit na vyber z temnejsi a svetlejsi zvukovy charakteristiky mikrofonu.
W.Cable

Příspěvekod TOM-Thak » 23 led 2016 18:15

Ja nevim, ale do budgetu by se vesel treba GoldenAge, co tu testoval Ivo. To mas kolem 750€ majk s preampem. Je blby, ze s timto rozpoctem je to kompromis... bud slusne naberes vokal, ale neudelas mix, nebo naopak a nebo od kazdyho kus a dohromady nic poradne.
TOM-Thak

Příspěvekod W.Cable » 23 led 2016 18:38

no tak asi jo no, ta fc-1 a neve klon by se asi vesly do rozpoctu... to dela 500€. Zbyde 1500€ na monitory, zvukovku a sluchatka, to by slo.
W.Cable

Příspěvekod Pytkin » 23 led 2016 19:24

Sak nechce robit mix a master .. takze monitory nepotrebuje ziadne super .. urcite preamp a mic (pripadne dva) ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod JozefCh » 23 led 2016 19:53

Tak tak taktiku som zvolil taku ze najskor by som nakupil veci na kvalitny zaznam a robil kvalitne nahravky a posielal ich na mix a master inam... A zatial by som sa ten master ucil a hral sa s tym a casom by som zas dokupil kebyze sa dotoho mastru chcem pustit plnohodnotne kvalitnejsie repro atd... S tym ze komponenty na kvalitnu nahravku uz mam... A samozrejme casom aj dalsie MICs a ine veci.... Ten GA vyzera s tym preampom velmi dobre, zatu cenu az neuveritelne podla toho co pisu. A aky konkretny by ste mi odporucili z tych GA mikrofonov? Na vokal
JozefCh

Příspěvekod cluso » 23 led 2016 20:16

za sebe GA fc1 mkII, pripadne v dany cenovy relaci bych doporucil jeste poslechnout AT 4040, 4050... AKG c214 s tema jsem byl spokojen... ale neslysel jsem treba ribonny od goldnu
cluso

Příspěvekod Pytkin » 23 led 2016 20:39

Hlavne je vhodne mat rozne druhy mikrofonov .. Velkom membranovy , malomembranoby , ribon ... atd .. nie 3 rovnake :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod JozefCh » 23 led 2016 22:48

No akurat kukam na YT nejake porovnavania mikrofonov a nvm ci sa to zda len mne ale dosiel som nato ze mat preamp a nemat preamp je o dost vacsi rozdiel nez mat kondenzator za 150euro alebo 700euro... A tiez som dosiel nato ze potrebujem skor nejaky neutralny nie moc zafarbeny mikrofon
JozefCh

Příspěvekod rastis » 23 led 2016 22:51

neviem, kde si k takemu poznaniu prisiel, ale uplne realite to nezodpoveda. uz len kukat na YT porovnania mikrofonov je trochu od veci.

preamp mat musis urcite, bez neho to vobec nebude fungovat. otazka je, ci si vystacis s nejakym integrovanym na zvukovke (alebo mixpulte ... ) alebo ho budes mat ako samostatnu krabicu, ale ceny modelov, ktore sa oplati mat samostatne su pomerne vysoke...

mikrofon potreebujes hlavne taky, aby Ti co najlepsie sedel k hlasu. zato Ti tu radili, ze mikrofonov treba viac, teda v pripade, ze planujes nahravat roznych spevakov ...
rastis

Příspěvekod msmucr » 24 led 2016 00:47

Nevím.. dá se to samozřejmě různě nakombinovat a různě upravit priority.. a asi nejde nějak objektivně poradit, protože to má každý jiné.
Co se týká beden, tak samozřejmě platí, co se snažím tvrdit pořád.. nejlíp si je někam dojít poslechnout a ideálně porovnat kandidáty v rámci kategorie. I když, jak píšeš, v tuhle chvíli není míchání a dokončování zásadní priorita, tak to budeš nejspíš poslouchat roky.
Možná už sis ty Rokity vyhlídl po nějaké osobní zkušenosti, pak samozřejmě v pohodě. Ale jestli to máš v seznamu primárně podle toho, že mají žluté membrány a na YT je má hodně hip-hopperů, tak určitě koukni i na alternativy.. nevím JBL, Yamaha, Presonus.. levnější řady od Focalu a Adamu.

U preampů je to dost subjektivní a záleží samozřejmě i na to jak se co k čemu hodí (hlas-mikrofon, mikrofon-preamp) a jaký z toho chceš finálně dostat zvuk.. to je jasné. Stejně tak může být užitečný např. i nějaký analogový kompresor při nahrávání v cestě.
Ale možná, pokud nemáš teď nic, tak bych to místo celého teoretického nákupního seznamu řešil po částech.
Tzn. vybral si např. prvotně bedny a zvukovku.. rozchodil a trochu celé naposlouchal.
Pak se mrkl po známých a ukecal je, aby Ti půjčili nějaké mikrofony a ozkoušel si je, jak ti budou znít s tvým hlasem (jestli je to to, co chceš nahrávat).. klidně ten první mikrofon nemusí být kondenzátorový Lewitt, ale třeba SM7b.. Nebo taky můžeš zjistit, že potřebuješ oba :) Při tom si můžeš otestovat, jak budou různé typy hrát přímo s preampem v tvojí zvukovkce.. pak případně přemýšlet od dalším preampu.

Nad preampy by se samozřejmě dalo zamyslet i jinak.. např. tak, že bys teď místo nějakého plánovaného Tascamu šel rovnou do něčeho, co má dobrý "čistý" preamp.. např. Audient iD22, čímž bys pokryl "neutrální" preampy do té míry, že už by v tomhle směru nebylo nutné nic dalšího řešit. A pokud bys v budoucnu zatoužil po něčem barevnějším, tak můžeš řešit třeba ten GAP. iD22 má zároveň i výhodu v analogových insertech, takže můžeš později jednoduše vřadit např. zmíněný kompresor (např. nějaký klon 1176 - WA76).
Okolo zvukovek jsou samozřejmě i další alternativy.. jestli má tvůj iMac Thunderbolt, tak se mrkni třeba i na UAD Apollo Duo, tam by pro tebe mohla být zajímavá digitální simulace preampů a kompresorů (slyšel jsem to jednou na velkém Apollu a nejdřív mi to přišlo jako absolutní konina, ale pak mě překvapilo, že to zní celkem slušně.. např. jejich UA610 a LA2A).
Jinak s tím Thunderboltem by se otevřela ještě jedna možnost a tou je nová zvukova Clarett 2pre od Focusrite. Je to z konce loňského roku, neměl jsem možnost to slyšet, ale oproti většině USB/FW zvukovek to bude mít daleko menší latenci, takže bys mohl monitorovat i s pluginy z Logicu, aniž by to bylo nějak citelně zpožděné. Tyhle Claretty mají i z gruntu nové preampy a převodníky, které podle všech reakcí, co jsem měl možnost slyšet, hrají v rámci kategorie výborně.

Spousty možnosti :)

Michal
msmucr

Příspěvekod TOM-Thak » 24 led 2016 10:01

K mikrofonum - ja sem koupil neumann tlm102 studio kit a taky to neni spatnej majk zantu cenu i recenze hodne kladny treba na gearslutz. Zatim to teda krmim jen pres preamp v motu, ale az bude na nejaky neve clon nebo universal audio, tak to asi jeste bude hrat lip.
TOM-Thak

Příspěvekod JozefCh » 24 led 2016 12:12

No ved to že je tolko možností a ja by som chcel zvoliť tu najspravnejšiu, preto to je tažké vybrať :D ale diky všetkým za rady a názory aspon som sa dozvedel že potrebujem preamp
JozefCh

Další

Zpět na Nákupová poradna