Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Kniha o DAW

Kniha o DAW

Příspěvekod paykaa » 17 úno 2015 23:00

zdravim. Chci si pořídit knihu, která mě naučí práci v daw programu. základy mám ale vesměs je to všechno dost chaotický protože to je všechno jen tak z internetu co jsem pochytil. Je mi celkem jedno jakej program použít ale hrabal jsem se v fl studiu a ableton live ale stále bych rád přečetl něco ucelenýho kde mi vyvětlí postupy mixáže usazení do prostoru a celkem aby ta hudba dělala celek a abych věděl v jakym případě co, jak a proč použít a jaký parametry nastavovat. našel jsem tuto knihu http://www.kniha.cz/cakewalk-sonar/d-22 ... AuH28P8HAQ. ´yslíte, že naučí práci s daw? líbilo by se mi i najít něco se základy syntézy co jak a kdy nastavovat, práce s obálkama a tak. dokážete doporučit?
paykaa

Re: Kniha o DAW

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 17 úno 2015 23:31

imho nekupuj si knižku o DAW, ale skús si demá konkretnych programov a ked sa ti nejaký zapáči tak ho kup a manual k nemu bude tvoja knižka o DAW..
tvoj požiadavok na začiatok má moc široké spektrum a neviem či v nejakej knihe najdeš postup na pracu s DAW (každá je iná) k tomu mixáž a ešte aj syntézy.. resp. ked ano tak to bude kniha príliš obširna a značne ovplyvnená schopnostami a postupmi autora, čo može byt trochu aj dobre ale viac asi zle..
.. nahravat, efektovat, mixovat, proste min na 99% všetko čo chceš vie dnes každý slušný program na tvorbu hudby, rozdiel je v tom akým sposobom sa to v tom ktorom programe robí teda dobrý je ten ktorý ta osloví a to sa v knihe nedočítaš.. tolko len moj laický názor..
ReaktoplazmAR

Příspěvekod juan » 18 úno 2015 00:09

juan

Příspěvekod dendy » 18 úno 2015 08:36

ReaktoplazmAR píše:imho nekupuj si knižku o DAW, ale skús si demá konkretnych programov a ked sa ti nejaký zapáči tak ho kup

vies, problem je ze vela ludi nema cas alebo a im nechce prechadzat tym co vacsina nas tu - roky sa hladat, skusat rozne daw, a tym sa ucit .. hladaju "skratku" .. pre takych je takto knia dobra vec .. pochopi z nej zaklady tak ci tak.. a aj ked potom mozno neostane v sonare.. ked pojde inde uz bude minimalne chapat zakladne pojmy.. keby som mohol vratit cas tiez by som sa uz nesral s tym objavovat si vsetko sam a postupne a radsej by som si nastudoval takuto knizku :-) cas je drahy .. :mrgreen:

paykaa: ak zvladas anglictinu, velmi doporucujem tento tutorial, uplne najlepsi aky som kedy na tuto temu videl :
(to je prvy diel, ma to 7 dielov vsetky su na youtube)

ak nezvladas, uc sa !! tie najlepsie navody, tutorialy a knihy NIE SU prelozene do CZ/SK ..
dendy

Příspěvekod maredis » 18 úno 2015 09:43

Ten Cakewalk Sonar ti dá základy tohodle DAW plus jednoduché vysvětlení efektů a synthů, které Sonar obsahuje. Pozor je to staré pár let...tak některé věci jsou už jinak. Ale žádné umění mixáže se tam nedočteš.
maredis

Příspěvekod TOM-Thak » 18 úno 2015 17:57

Hlavne kazda cast, kterou pozadujes, tak vyda za roky praxe a studia. Kdyz to rozdelis, tak dostanes asi tohle:

1) Ovladani DAW
2) Hudebni teorie / aranz daneho zanru
3) Mixaz
4) Synteza / sounddesign

Mrkni se treba na sonic academy nebo pointblank. Myslim, ze nez kupovat knihu, radeji to shledni na videich, kde ti to vysvetli na konkretnich daw a pripadech. Zrovna sonic academy neni tak drahy. Nicmene pokud chces fakt knizku, tak bych si na kazdou problematiku poridil jednu a nespojoval bych to dohromady. Neplet si ovladani programu (o cemz bezesporu bude kniha o DAW) a tvorbu hudby a mixu jako takoveho. Je to jako naucit se ovladat sporak nebo troubu a myslet si, ze kdyz ji umis zapnout, tak z ni zarucene polezou prvotridni kolace. Pritom bys k tomu ale jeste potreboval minimalne knizku o peceni :))
TOM-Thak

Příspěvekod dendy » 18 úno 2015 19:03

TOM-Thak píše:Je to jako naucit se ovladat sporak nebo troubu a myslet si, ze kdyz ji umis zapnout, tak z ni zarucene polezou prvotridni kolace

Skvela metafora :palec+: :palec+: :palec+:
dendy

Příspěvekod paykaa » 18 úno 2015 22:20

díky moc za postřehy :) každopádně se mi zamlouvá the secrets of house music a ta videa. každopádně něco v papírové podobě a nejlépe česky kde se probírá ta mixáž a celkový spojení samplů a zvuků do takovýho kompaktního celku? ať zkoušim jak zkoušim tak to furt zní vždycky nějak divně :) jinak metafora super a ůplně to chápu. ;)
paykaa

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 19 úno 2015 12:32

paykaa: cesky a papirove nic neni (chtelo by se dodat 'a nebude', ale kdovi, treba nekdo neco pripravuje). cokoliv jsem zatim videl cesky, je uz hodne obsolentni -- nejaky knihy o midi, ktery jsou z dnesniho pohledu nerelevantni. z toho pozadavku bude treba ustoupit, vsechny informacni kanaly (manualy, youtube, kurzy) jsou v anglictine, ceska terminologie z velky casti neexistuje nebo je nepouzivana - ve vysledku bude prinosnejsi naucit se to anglicky, otevre se ti nekonecnej zdroj informaci.
Produkce, mix, mastering
http://www.lukasturza.com
http://www.snapmastering.com [mastering credits :: Amon Tobin, Bassnectar, Dyro, The Upbeats, Tsuruda, WLW8, Machinedrum, Posij, Mat Zo, Ivy Lab, Teddy Killerz, Khoiba, BPM, Kubatko, ZES, ...]
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvekod rastis » 19 úno 2015 13:01

paykaa - nepotrebujes precitat knihu, potrebujes venovat par rokom konkretnej praci, mixom, pripadne skladaniu hudby alebo programovaniu syntakov. potom budes mat vysledky. je jedno, aky DAW, naucit sa v nejakom robit je to najjednoduchsie na tom celom...
rastis

Příspěvekod Kelley » 19 úno 2015 13:12

Co teřba tohle ? http://knihy.abz.cz/prodej/cakewalk-sonar-kompletni-pruvodce-skladanim-nahravanim-a-mixovanim-hudby-na-pocitaci. Je to sice pro verzi Sonar 5, ale základy jsou u všech DAW podobné...
Kelley

Příspěvekod Kermitak » 19 úno 2015 14:19

Jak psali jini - v cestine a papirove nic neni. Ta kniha co posilal Kelley je o ovladani zastarale verze Sonaru, o michani ti to nerekne nic, jeji prinos je imho dnes uz temer nulovy (jen muj nazor).
Zaznel tu nazor, ze zaklady jsou u vsech DAW podobne... Mne prijde, ze kazda DAW je naopak, krome tech uplnych zakladu, ktere clovek pochopi intuitivne za deset minut, dost odlisna a proto ma imho smysl ucit se konkretni DAW a idealne nejakou aktualni verzi a to z manualu, neni treba zadna specialni kniha.
Take mi prijde, ze by ses rad naucil z jednoho zdroje dve ruzne veci - ovladat DAW a pracovat se zvukem/michat. Imho je vhodne tyhle dve veci oddelit, protoze spolu nesouvisi. Ovladani DAW se naucis, jak uz bylo psano, sam z manualu. Co se te druhe casti tyce, je dobre sledovat ruzne tutorialy (treba co posilal Dendy), knihy take nejake jsou (i kdyz ne v cestine), ale hlavne, je to o praxi a tu ctenim knih ani sledovanim videi neziskas, musis to proste zkouset a ono to casem (mozna) prijde ;]
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod dendy » 19 úno 2015 14:35

Kermitak píše:ktere clovek pochopi intuitivne za deset minut,

no, by si sa cudoval.. tebe to pride tak lebo s tym robis.. ale clovek co vzivote nepocul terminy ako insert, send, zbernica, stopa, aux, piano roll, midi CC, .. hm.. divil by si sa ako ludom nie su na prvy polad jasne uplne elementarne veci ...
dendy

Příspěvekod TOM-Thak » 19 úno 2015 17:53

Ja vim, ze je to offtopic, ale kdyz uz tu pises o samplech a ze ti to nezni, tak mi prijde ze kniha te posune, ale nenauci te stejne uplne to, co chces.

Co treba kurz? Tusim, ze Brooklyn nekde v naky takovy vzdelavaci oblasti pusobi...
TOM-Thak

Příspěvekod Greyhound90 » 20 úno 2015 10:18

Tak jestli ti jde o míchání tak tohle. Právě to vyšlo a není to špatné, mohu doporučit:

http://knihy.cpress.cz/mixujeme-hudbu-v ... tudiu.html
Greyhound90

Další

Zpět na Nákupová poradna