Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nákup sluchátek

Re: Nákup sluchátek

Příspěvekod kexik » 24 led 2012 08:48

ja len pre uplnost zopakujem zasadnu vec, sluchatka akg (vsetky s varimotion menicmi, tj od k530 nahor) su VELMI narocne na kvalitu sluchatkoveho zosilovaca. hraju o triedu horsie na mobilnych zariadeniach ako su mp3 prehravace a maju aj problem s mnohymi vystupmi na beznych hifi komponentoch. je treba aby bol ten zosilovac vykonny, aspon 0.5W na kanal... obvykle vyhoveju dobre sluchatkove vystupy na mixpultoch, co je uplne minimum. idealny je samostatny zosilovac, ktory by som uz pri nakupe k701 urcite uvazil
kexik

Příspěvekod biscuit » 24 led 2012 09:43

tedy primy sluch. vystup z rme 9632 je nedostatecny? myslim, ze vykonove urcite nesplnuje to co pises :shock:
http://www.rme-audio.de/en_products_hdsp_9632.php#6

jinak sluchatka maji v parametrech max. prikon 200mW - to mi pak těch 0,5W nějak nesedí - s čím to souvisí, když ne přímo s výkonem zesilovače - je mi jasný, že míříš někam jinam, než jen k číslu.. dik

a jeste me napada - mas typ na solidni sluchatkovej zesilovac, kterej by podle tebe vyhovoval? ;)
biscuit

Příspěvekod STi » 24 led 2012 10:35

odporucam tento http://www.bvaudio.sk/Head.htm, je lacny a analyticky (neprikrasluje)
FB | SC | T
STi

Příspěvekod kexik » 24 led 2012 12:59

zrovna bv headamp som siel doporucit :)
stoji tak asi 150euri... potom je tu creek audio obh-11 asi za 220 euri
skusim pohladat daco lacnejsie ale asi nebude
co sa tyka prikonu: ak maju sluchatka citlivost 95dB/1mW tak pri 200mW prides o bubienky. 500mW ti akurat zaruci ze ten amp ma tvrdy signal, nikdy ten vykon do tych sluchatok nepustis. aj na 100W repraky sa bezne odporucaju 250W koncaky (dynaudio napriklad)
kexik

Příspěvekod kexik » 24 led 2012 13:06

vycitana infoska: toto si celkom ludia chvalia
http://www.audio-technica.sk/audiofilske-2/fiio-e9
100 eciek sa da... konstrukcia bud doveru. ale nikdy som to nevidel
kexik

Příspěvekod wire » 12 úno 2012 15:45

A co když si teď chci koupit sluchátka na to, abych se s nima mohl válet s macem v posteli (vlaku, autobuse...) a něco tvořit? Jde mi o to, abych na tom mohl udelat aspon tak 70-80% prace a pak to treba jen mirne doladit u beden. Jo a ještě jedna podmínka je, aby to moc neřvalo do okolí a nerušilo to spolubydlu. :D
wire

Příspěvekod f.un » 08 bře 2012 08:30

Tiez som riesil nove sluchatka pred par dnami, zbezne som popocuval co mali v obchode, hudba z iphone 4S vystupu a z tych lacnejsich ma svojim zvukom celkom zaujali KRK KNS 8400 a v porovnani s ostatnymi znackami sa mi potvrdilo ze moje osuchane Audiotechnica ATH M50 hraju pekne. Ale bol som porovnavat hlavne s Beyerdynamic DT 1350 ktore som nakoniec aj kupil. V porovnani s ostatnymi uzavretymi sluchadlami(AKG 240,271, Sennheis. 25, Audiotechnica M50, Shure...) som mal pocit,ze su bez basov ale v cistote zvuku boli jasny vitaz. Ale niesu najpohodlnejsie,no chcel som uzavrete s co najlepsim zvukom do 300$. Tie KRK 8400 stoja polovicu a nehraju zle.
macbook, maschine, logic 9, korg zero4, lpk25, yorkville ysm1
f.un

Příspěvekod Hammond » 01 dub 2012 16:13

Zdravim, som rozhodnuty pre sluchatka Beyerdynamic DT-770Pro, ale nieje mi celkom jasna jedna vec. Existuju dve verzie, ktore su podla dostupnych udajov identicke, ale maju rozdielnu impedanciu, a sice 80 resp. 250 Ohm. Bude vysledny efekt iba rozdiel v hlasitosti pri rovnakom nastaveni zosilovaca, alebo existuju aj ine parametre, na ktore bude mat impedancia vplyv? Existuje podla vas nejaky relevantny dovod, preco sa rozhodnut pre jeden z tychto dvoch typov?
Hammond

Příspěvekod longsleeper » 01 dub 2012 18:26

...tohle sem našel na jejich webu
http://europe.beyerdynamic.com/service/faqs/faq-for-headphones.html#fo547
..ve zkratce menší impedance=větší citlivost ale horší zvuk kvůli těžší cívce,takže do studia impedanci vyšší
longsleeper

Příspěvekod Hammond » 01 dub 2012 19:55

longsleeper: Vdaka. Ja som to predpokladal presne naopak; ze vyssia impedancia predpoklada vyssiu indukcnost cievky a teda aj vacsi pocet zavitov = vacsia hmotnost kmitacieho systemu. Nenapadlo ma, ze to moze byt vinute hrubsim drotom. Ak ale tvrdia, ze zvuk je rozdielny, potom sa cudujem, ze maju rovnake typove oznacenie. Taktiez je zaujimave, ze model DT770 M, ktory je urceny hlane pre studiove ucely, ma taktiez 80 Ohm.
Hammond

Příspěvekod dusanmsk » 02 dub 2012 11:22

M-ko je model s vacsim utlmom ( a pritlakom ) s inym nausnikom ( nema velur, ale asi kozenku ), urceny do hlucneho prostredia. Ja som kupil 770 250 ohm a som spokojny, velur je bomba, na hlave to netlaci, potia sa mi pod tym menej usi a utlm je uspokojivy. Bacha ale, cim to budes krmit, moja saffire6 je s vykonom nadoraz ( max hlasitost na zvukovke je cca 1/3 az 1/2 toho, na co som bol zvyknuty s inych sluchatok ).
dusanmsk

Příspěvekod kexik » 02 dub 2012 15:25

to mozno plati pre bayery ale obecne to pravda nie je. 300ohm cievka ma viac zavitov tensim drotom, 50ohm menej hrubsim drotom, hmotnost rovnaka. Rovnaka ale neni citlivost ani imaginarne zlozky impedancie
kexik

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 19 bře 2015 20:02

Zdravim.
Chcem si kúpit sluchátka a rozhodol som sa pre známe DT-770 Pro. Už roky na ne čítam len samú chválu takže som na 95% rozhodnutý.
Mám len zopár otázok na Vás čo ich poznáte.. viem že je tu niekde priamo na ne téma, ale nejak som ju nenašiel..

za 1. - našiel som ich za 139 €. sú to tie dt-770 pro o ktorých čítavam ? neni to nejaká nová okresaná verzia ?? lebo čakal som že budú drahšie..
za 2. - impedancia :| už som prečítal asi tisíc recenzií a porovnávačiek a stále som z toho jelen, často skoro protichodné info..
32 ohm ma nezaujímajú, lebo s telefonom, tabletom a pod. ich používat neplánujem.
Teda 80 vs. 250 ohm.. dočítal som sa zhruba toto:
80ohm vhodnejšie skor na podium, nahrávanie a pod. lebo sú hlasnejšie, ale 250ohm hrajú vraj lepšie/krajšie teda sú vhodnejšie na pokojný posluch, prácu v študiu, mixing a pod. teda moj prípad..
Ale dočítal som sa tiež že 250ohm sú dost "lavor" a 80ohm že sú rovnejšie.. tvorcovia elektroniky vraj uprednostnujú 80ohm..
Jeden chlapík ktorého ušom viac-menej verím mi zas napísal že stredy na 80ohm klamú a opeknujú.. aby ma to zas nezvádzalo k "lavorovým" mixom..
tak neviem.. poradte :)
za 3. - vy čo ich máte, kúpili by ste si ich dnes znovu ??
kludne mi možte doporučit aj iné značky/modely, čo také DT-770M alebo CustomOne Pro ?
Chcem ich na počúvanie hudby a kontrolu mojich mixov. Doma budú bývat pichnuté do slucátkového výstupu na receiveri, v študiu bud v sluchatkovom výstupe na zosilovači, alebo sluchatkovom výstupe na zukovke (uvidím kde budú hrat lepšie, ale dám ruku do ohna za to že na tom zosiku)
ReaktoplazmAR

Příspěvekod Pytkin » 19 bře 2015 22:49

ja som si zrovna pred dvomi tyzdnami kupil do studia 80 ohmove .. ine verzie som nepocul , takze to neviem porovnat ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod longsleeper » 20 bře 2015 02:50

Případně mrkni na AKG K 271mkII...
longsleeper

PředchozíDalší

Zpět na Nákupová poradna