Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Prve monitory, do 300 eur, amaterska tvorba

Prve monitory, do 300 eur, amaterska tvorba

Příspěvekod Zandar88 » 26 bře 2016 20:39

Zdravim vas pani odbornici.

Ja som v tomto smere neznaly, preto by som vas chce poprosit o pomoc pri vybere prvych studiovych monitorov do domaceho amaterskeho studia. Doteraz som tvoril elektronicku hudbu na beznych PC reproduktoroch, a kedze by som rad o stupen pokrocil a zacal piesne davat na web, chcel by som si kupit studiove monitory. Rozpocet vsak ako student nemam prave najvyssi - 300 eur.

Svoj vyber som zacal pri Presonus Eris E4.5, ale napokon som zamieril o trosku "vyssie" a nasiel som tychto pat moznosti:

1. JBL LSR305 (par) -- 274 EUR
2. TANNOY REVEAL 502 (par) -- 235 EUR (65 EUR zostava na audio interface)
3. M-AUDIO BX5 D2 (par) + M-TRACK MKII -- 259 EUR
4. M-AUDIO BX5 Carbon (par) + M-TRACK MKII -- 289 EUR
5. M-AUDIO BX6 Carbon (par) -- 277 EUR

Tannoy ma zo vsetkych zaujali najviac (recenzie na nete), ale obavam sa sumu/bzucania, na ktory mnohi upozornuju. Na JBL som tiez cital vela pozitivneho, ale pri nich by som uz nemohol zakupit audio interface (je to velky problem?). Zaujimava volba su M-Audia, kde su sety aj s M-Track MKII. V ich pripade si nie som isty rozdielom medzi D2 a Carbon.

Ktoru moznost by ste mi odporucali? Monitory si zial - kedze som z hornej dolnej - momentalne nemam kde vypocut. Pri moznostiach 1 a 5 by uz nezostalo na audio interface, pri moznosti 2 by sa zrejme nejaky do 65 dal najst (Behringer UM2 U-Phoria, Lexicon ALPHA a teraz je s 50% zlavou Behringer FCA 202 F-CONTROL AUDIO).

Dakujem vopred za pomoc! :palec+:
Zandar88

Re: Prve monitory, do 300 eur, amaterska tvorba

Příspěvekod Zandar88 » 26 bře 2016 20:45

Prave som si vsimol, ze tu je aj sekcia Nakupna poradna. Ospravedlnujem sa teda, ze som tuto temu zalozil pravdepodobne v zlej sekcii... :oops:
Zandar88

Příspěvekod Pytkin » 27 bře 2016 00:38

NEzabudal , ze potrebujes dako ovladat hlasitost .. takze daku zvukovku co ma VOLUME potenciometer v kazdom pripade potrebujes ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Zandar88 » 27 bře 2016 09:59

Pytkin, vdaka za reakciu. Mas pravdu, tie JBL a „Carbonky“ by boli v tomto problem. Dalo by sa to vlastne ovladat len cez ovladanie hlasitosti vo Windowse. Aky je okrem toho rozdiel, keby isli monitory priamo do PC a keby isli cez audio interface. Je v tom velky rozdiel? Lebo ak ano, tak vyzeraju najlepsie volby 2, 3 a 4. Bohuzial, rozpocet mam taky, aky mam a vacsi nebude. Je to dilema...
Zandar88

Příspěvekod TOM-Thak » 27 bře 2016 10:06

Koupil bych toto:
http://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_305_bundle.htm

a toto:
http://www.thomann.de/cz/palmer_monicon.htm

Je to teda asi 15€ pres, ale nerikej mi ze nesezenes 15€ ;)
TOM-Thak

Příspěvekod Zandar88 » 27 bře 2016 11:01

Dakujem TOM-Thak. Ak mam byt uprimny, tak tie M-Audio vybera moje „ekonomicno“, srdce by volilo Tannoy a z racionalneho hladiska by padla volba na JBL. Ten bundle vyzera byt fajn, e-shop pravdepodobne overeny, len otazka – nevies, ci su tam aj vsetky potrebne kable?

Pokial ide o ten ovladac, to neviem. Radsej by som uz volil rovno zvukovu kartu (na ktoru by sa dal pripojit mikrofon), dala by sa nejaka v tej cenovej hladine najst?
Zandar88

Příspěvekod lukykostka » 27 bře 2016 11:18

LSR 305 mám, hrajou slušně. Ze zvukovek bych Ti doporučil značku Focusrite, například tuhle http://www.thomann.de/cz/focusrite_scarlett_2i2.htm. Mám její 18 vstupou verzi a za ty peníze podle mě nic lepšího nekoupíš. Za 3 roky jsem s ní neměl žádný problém. Z ještě levnějších zvukovek se ti nabízí něco od značek Steinberg, Presonus. Zkušenost s nimi nemám, takže neporadím.
lukykostka

Příspěvekod Pytkin » 27 bře 2016 16:55

Zandar : jo radsej kup zvukovku .. tu potrebujes v kazdom pripade .. ta interna v pocitaci neni moc vhodna ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod TOM-Thak » 28 bře 2016 21:12

2i2 mam v male pracovnicce taky... a chci k nim koupit taky ty lsr, ale to je druha pracovna, kde sem 1x za 2mesice, kdyz nejsem ve studiu. To je vedlejsi, ale zvukovka a JBL to uz si mimo budget. Pocitej, ze nikdy nejsou soucasti audio kabely, jen napajeci a v pripade zvukovky USB kabel, ale audio musis koupit zvlast. Na teto urovni koupis 2kabely tak v hodnote 10-15€ nejaky adam hall nebo tak neco...
TOM-Thak

Příspěvekod Ivan.ps » 28 bře 2016 21:57

Možno by nebolo na škodu sledovať aj nejaké bazári. Monitory sa prakticky skoro vždy predávajú v top stave, nakoľko sa nezvyknú prenášať...
Ivan.ps

Příspěvekod Zandar88 » 29 bře 2016 14:47

Dakujem vam vsetkym za snahu pomoct! :palec+:

Luky, ta zvukovka vyzera dobre a ma dobre hodnotenia, ale je mimo moj rozpocet. Dakujem za tipy na dalsie znacky, urcite pozriem s vyhladom do buducnosti.

Pytkin, ako lajk si neviem predstavit ten rozdiel (dalo by sa to nejak vysvetlit?). Bol by problem, ak by som par mesiacov isiel bez externej zvukovky? :oops:

Ivan, dakujem za odporucanie, ale radsej by som mal nieco aj so zarukou. Pokial nepoznam majitela, nerad kupujem veci z druhej ruky.

Tom, je to mimo budget, ale rozmyslam, ze ked je M-Audio mimo hry a tie Tannoy ma odradzaju tym udajnym "hissom", ze si najskor kupim tie JBL, ktore ma aj s kablami vyjdu na viac ako je rozpocet, ale som ochotny do toho ist. Potom by som si nasetril aj na zvukovku. Pokial ide o tie kable, ake treba dokupit? V tychto veciach sa vobec nevyznam, len par rokov robim hudbu cez FL Studio na repracikoch Genius :-)
Zandar88

Příspěvekod Stan » 29 bře 2016 20:26

Monitory k laptopu bez zvukovky nepripojis. Mas cca €100 na jednu polozku (zvukovka + L/P monitor) S timto rozpoctem si moc vybirat nemuzes ale at uz koupis cokoli aby jsi se do toho vesel tak to pro tebe bude o stupinek vys nez ted, tedy interni zvukovka s mini plastakama za €20.
Stan

Příspěvekod Pytkin » 29 bře 2016 22:00

zandar : no je to dost velky rozdiel .. a hlavne potrebujes to ovladanie hlasitosti ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Sabiani » 30 bře 2016 12:45

Externu zvukovku treba, aspon nejaku zakladnu, napr:
http://www.thomann.de/de/lexicon_alpha_studio.htm
Ked k tomu pridas tieto monitory /alebo podobne v danej cenovej kategorii/ tak sa zmestis do tych 300,- EUR:
http://www.thomann.de/de/presonus_eris_5.htm
A pozor, tu je to cena za par, inde byvaju tie ceny za kus..
Sabiani

Příspěvekod Zandar88 » 30 bře 2016 17:51

Uz ked som bol presvedceny, ze kupim tie JBL, tak ma dostali prispevky od Stana a Sabianiho. Stan ma pravdu v tom, ze cokolvek bude lepsie ako tie moje terajsie repraciky a Sabiani poslal tip na monitory za zaujimavu cenu. Pozrel som si aj par recenzii a vela ludi je s nimi spokojnych. Pre mna je podstatne to, aby som sa nemusel hanbit za zvukovu kvalitu pesniciek, ak by som ich zavesil trebars na Youtube alebo Soundcloud. Docielim teda toho aj s Eris 5?

Ak ano, vedel by som si predstavit tento balik:
http://www.thomann.de/de/presonus_eris_5.htm
+
http://www.thomann.de/cz/focusrite_scarlett_solo.htm

Len ake kable su najlepsie?

Zatial vdaka, pani!
Zandar88

Další

Zpět na Nákupová poradna