Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Sluchátka do 3 000 Kč

Re: Sluchátka do 3 000 Kč

Příspěvekod Fractal » 26 říj 2016 09:34

Flager píše:Toho, že jsem na špatném foru jsem si moc nevšiml, ale po tom, co jsem prošel příspěvky, které se zde píší, tak mi to došlo, ale doufal jsem, že mi někdo poradí. :-)
Co se týče vašeho výběru, tak jsem spokojen. Tyto bych tedy využíval na sport apod. jenže mě napadlo, zda byste mi ještě pomohl/a najít nějaká sluchátka typu marshall nebo Meelectronics Matrix 2 na normální nošení. :-) Někde jsem se ptal a ty Meelectronics jsou prý dobré, máte s nimi zkušenosti? Případně, mohl/a byste mi doporučit nějaká lepší (v té cenové relaci do 3 000)?
Děkuji za pomoc. :-)

Nejsou dobré, nikdy nebyly a tady z fora, které je plné audiofilů by je nikdo s klidným svědomím nedoporučil, možná jako módní doplněk splní svou funkci.

Sony, Panasonic, Phillips, Koss, Technics, ale i AKG, Shure a Sennheiser za 3000kč dělají ucházející výrobky, které možná tak dobře na první pohled nevypadají, ale vydrží a jejich zvuková kvalita je o dvě třídy výše, než u firem, které nemají z výrobou sluchátek tolik zkušeností, montují sluchátka z vůči sobě nevyvážených a papírově nevyhovujících částí a lepí na ně jména slavných lidí, firem apod.

Pracoval jsem v prodejně, kde byla část vyhrazená sluchátkám, tak vím o čem mluvím. Když někdo chtěl módní doplněk a být in vybral si jiné sluchátka než lidi co hledali jakousi pomyslnou zvukovou kvalitu.

Ještě bych zmínil sluchátka Superlux, které v poměru cena/kvalita stojí za poslech
Fractal

Příspěvekod Flager » 26 říj 2016 09:46

Ano, na běhání apod je ten kabel docela nepraktický, takže si koupím ty od sony na běhání.
Kdybych se "překonal" a chtěl nějaká i s kabelem, tak která byste mi doporučil? :-)
Flager

Příspěvekod biscuit » 26 říj 2016 10:13

nemuzu doporucit nic, nez sam pouzivam - sennhesier hd 25-c II
nova znaceni se asi mohou trochu lisit... delaji se i nejake varianty s jednodussim hlavovym obloukem (nevim jestli se lisi i menicem, myslim, ze ne).

pro me osobne je to univerzalni reseni - vezmu je na cesty, pouzivam je "studiove" i semtam doma na poslech, pouzival jsem je jako dj...

budou lehce pres 3k, ale stoji za to. drive se vyrabely v irsku, doufam, ze to stale plati.
biscuit

Příspěvekod MarianC » 26 říj 2016 10:29

Sice je to jiná cenová relace :D ale co řikáte třeba na sluchátka Beat by Dr. Dre?? jsou stylový a prej hrajou taky dobře :) jinak asi budu hrdina a zkusim ty lamax sluchátka, poměr ceny a výkonu neni špatný, kdyžtak je vrátim :)
MarianC

Příspěvekod biscuit » 26 říj 2016 10:36

staci si precist to, co tady psal fractal. neni treba to znovu opakovat - styl vs. zvuk ;-)
biscuit

Příspěvekod mONOGRAm » 26 říj 2016 10:49

dovolim si pripojit sa k Biscuit-ovi a Fractal-ovi - Superlux su lookalike za fajne peniaze s dobrou zvukovou kvalitou, cena sa vsak zobrazuje na mechanickom prevedeni - mam HD 562, co su uzatvorene sluchadla, kopia Senn-ov HD 25 /ktore mam tiez/ a pri priamom zvukovom porovnani /testujem ich denne vyse roka/ pocut len mierne uzsi pravo-lavy priestor. inak cca na 90 percent hraju rovnako. z troch kusov maju uz jedny polamany hlavovy most. ako "studiovky" mam zase HD 660 /kopia beyerdynamicov tusim DT 770tok/ - tieto nemam zvukovo porovnane, ale IMHO hraju fajn za tie prachy a najma mechanicke prevedenie je jednoznacne lepsie, ako pri 562kach. Beats-y isli po piatich minutach z hlavy /Solo HD verzia/.
mONOGRAm

Příspěvekod Flager » 26 říj 2016 11:11

Děkuji za odpovědi. Takže pokud to chápu dobře, tak bych neudělal chybu kdybych si koupil ty Superlux HD 660? :-)
Flager

Příspěvekod MarianC » 26 říj 2016 11:33

biscuit píše:staci si precist to, co tady psal fractal. neni treba to znovu opakovat - styl vs. zvuk ;-)

Takže nanic no :D hmm.. tak vybrat dobrý sluchátka není tak jednoduchý jak jsem si myslel :)
MarianC

Příspěvekod jackies » 26 říj 2016 13:26

Co na to Láďa Hruška ?
muzikant
jackies

Příspěvekod MarianC » 26 říj 2016 13:45

Láďa Hruška by udělal sluchátka z rozpůleného jablka :D neboli stejný jako když ufikneš dráty od Apple Earpods :D
MarianC

Příspěvekod biscuit » 26 říj 2016 14:12

marianc: uplne nejlepsi je chodit a poslouchat. problem je, ze cloveku vlastne dost dlouho trva, nez se nauci slyset - vnimat, rozlisovat. je to podobny jako vnimat vizual. taky to muzes delat dvacet let a porad se to bude menit a tvoje vnimani se bude tribit. skonci to az tim, ze jednoho dne zacnes prichazet o danej smysl a vsechno cos nabyl ti zacne bejt cimdalvic k nicemu :-) smutny to je, ten zivot :-)
biscuit

Příspěvekod MarianC » 27 říj 2016 10:38

Zas na druhou stranu, je občas lepší neposlouchat :D nemusim vědět co měl kdo k obědu a kdo co dává do svíčkoví :D
MarianC

Příspěvekod MDudas » 27 říj 2016 16:28

MarianC píše:Sice je to jiná cenová relace :D ale co řikáte třeba na sluchátka Beat by Dr. Dre?? jsou stylový a prej hrajou taky dobře :) jinak asi budu hrdina a zkusim ty lamax sluchátka, poměr ceny a výkonu neni špatný, kdyžtak je vrátim :)

Beats od Doktora Dre ??? :shock: Predrazena, stylova, krasna ... blbost... Iba jeden krat som mal pokus v nejakej predajni ich pocuvat. tazky sok. mozno tie za 250E hraju lepsie, ale tie za 80-140E - to bola katastrofa. :palec-:

"Prej hrajou" - ono to vsetko nejako hraje. O tom sluchatka su. Basy to ma, aj vysky. Ale pri dobrych sluchatkach sa sleduju aj ine parametre. Prave preto je tazko radit - kto nema citlive usi, tomu staci v podstate cokolvek a jemne rozdiely medzi kvalitou a priemerom tazko rozozna.
MDudas

Předchozí

Zpět na Nákupová poradna