Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Stereo monitory do 10000 Kč

Re: Stereo monitory do 10000 Kč

Příspěvekod svartenatt » 05 led 2016 19:11

Tak Yamaha uvádí v oficiálních specifikacích u HS7 i rozsah v poli -3dB, kde začíná na 55Hz.
svartenatt
 
Příspěvky: 19
Registrován: 1. 12. 2015

Re: Stereo monitory do 10000 Kč

Příspěvekod Fillippos » 05 led 2016 23:21

http://magazin.disk.cz/cs/recenze-m-audio-m3-8, http://kytary.cz/m-audio-m3-8/HN145006/ Neznám, neslyšel sem, ale třeba to je to co hledáš.. :wink:
Uživatelský avatar
Fillippos
 
Příspěvky: 708
Registrován: 21. 9. 2010

Re: Stereo monitory do 10000 Kč

Příspěvekod msmucr » 05 led 2016 23:39

@svartenatt

podle mě nad tím moc špekuluješ.. Netuším, jaké máš možnosti někam dojet (nevím - Audiotek, Kytary.cz, Audiomaster, Disk) a porovnat si prostě bedny vedle sebe.. a normálně se subjektivně rozhodnout nebo si třeba počkat a koupit i něco dražšího, pokud by sis nic nevybral.

Rozhodně bych se extra třeba nefixoval na výrobcem udávaný frekvenční rozsah.. osobně mi to přijde u téhle kategorie vcelku bezcenná informace, jestli tam mají napsáno 56 nebo 72, ve vztahu k tomu, jak to bude finálně hrát.
Trochu rozvedu proč..
Obecně vzato u měření beden se běžně dá počítat třeba s osmi různými parametry, které jdou při návrhu kolikrát i proti sobě. A finální mix všech těchhle atributů teprve poskytne bližší obraz o konkrétní bedně. A nakonec stejně při finálním ladění nebo rozhodování většinou převládne zmíněný subjektivní faktor, protože prostě různí lidé preferují jiné hodnoty těch parametrů a vyhovuje jim jejich jiný mix v rámci daných podmínek.
Podobně jsem rezervovaný k sousloví, že něco je vymyšlené tak, že to "hraje rovně".
Např. jedna věc změřená průměrovaná frekvenční charakteristika - podle tohohle hraje většina studiových monitorů dostatečně "rovně", aby to bylo v rámci toho, co s tím pak udělá místnost, vcelku jedno.. Ale jde samozřejmě v reálu i o to, jak je bedna schopná ty konkrétní frekvence "podat" v čase. Proto jsou zajímavé např. CSD měření (Waterfall diagramy), kde jednoznačně třeba vidíš, jak dlouho doznívají spodní oktávy u různých malých beden s bass-reflexy. Není zas takový problém udělat bednu která bude hrát hodně nízko, ale je velký problém, aby bedna hrála nízko, byla relativně malá, měla slušnou citlivost a ještě právě krátké doznění na spodcích. Tzn. jsou bedny, které sice zahrajou nízko, ale je to naprosto nekonkrétní a zapatlané.
Další užitečné věci jsou např. vyzařovací diagramy pro různé frekvence, které udávají to, jak bedna bude hrát, pokud nebudeš poslouchat přímo v ose (ať už horizontální nebo vertikální).
Další parametry se týkají toho, jak je bedna lineární (ideál je samozřejmě lin. vzrůstající SPL k úrovni vstupního signálu), ale samozřejmě jak měniče, tak ozvučnice a zesilovač přirozeně lineární nejsou. To samozřejmě souvisí s intermodulačním a harmonickým zkreslením, které do značné míry určuje zabarvení a mění se v závislosti na frekvenci i vstupním signálu. A samozřejmě pro subjektivní vjem rozhoduje i to, která harmonická a kde převládá.
Pak můžeme ještě řešit nějaký group delay potažmo fázi.. impedanci celého systému.. a nakonec se ponořit do toho, proč se to chová, tak jak se to chová.. zkoumat ozvučnici, jednotlivé rezonance.. jejich Q a opět vliv na celkový vjem, konstrukci výhybky, chování okolo jejího dělícího kmitočtu.. atd. atd.

Nepíšu to proto, že bych se v jednotlivých věcech chtěl dál nimrat, ale abych zdůraznil, že nějaké "objektivní" posuzování podle jednoduchých čísel pro normálního uživatele nemá moc cenu, protože je to v podstatě vytržené z kontextu a málokdo si to dokáže interpretovat. A už vůbec ne zhodnotit, jestli je lepší, že ušetřili na materiálu ozvučnice, aby mohli do bedny za 120USD (výr. náklad) dát lepší měnič a co je finálně větší zlo.. :)
Podobně existuje i minimum recenzí, kde by se tomu někdo věnoval.. (paradoxně jeden z nejkomplexnějších je například Stereophile).

Pro zajímavost, můžeš se např. mrknout, jak se běžná technická specifikace max. SPL 105dB, f 50-25000Hz (zn. rovně, protože přece nabízíme studiový monitor) od férových změřených parametrů výrobcem..
http://www.neumann-kh-line.com/neumann- ... ors_KH310A
a klikni si na odkaz measurement vpravo.
Nicméně ani sebedokonalejší měření ti pravděpodobně neřekne, jak se ti bedna bude líbit.. :)

Michal
msmucr
 
Příspěvky: 255
Registrován: 3. 7. 2014

Re: Stereo monitory do 10000 Kč

Příspěvekod svartenatt » 06 led 2016 00:00

Michale, dík za rozsáhlou reakci. Ten Neumann to má dobře zpracované a dá se z toho docela dost vyčíst. Ale pravda, není nad přímý poslech. Když to shrnu, tak Swissonic ASM7 měly dobrý zvuk, sice bez hlubokých spodků, ale hrály vyrovnaně a jasně dokonce na vyšší hlasitosti. Ale kvůli bzučení trafa šly pryč. Mackie MR6 MK3 měly už hutnější zvuk a ani zbytek spektra nestrádal, to ovšem na nižší úrovni hlasitosti. Pokud jsem se dostal přes nějakých 60% výkonu, tak vydávaly membrány rezonanci, která vše přehlušila. Takže asi tak. Narážím na konstrukční vady.
svartenatt
 
Příspěvky: 19
Registrován: 1. 12. 2015

Re: Stereo monitory do 10000 Kč

Příspěvekod Pytkin » 06 led 2016 01:11

Tiez mam pocit ze sa v tom moc patlas .. Proste dakde chod a opocuj si jednotlive modely .. Idealne si ich pozicaj domov .. Doma najlepsie budes pocut , ako hraju v tvojom prostredi ..
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
 
Příspěvky: 21233
Registrován: 23. 5. 2002
Bydliště: Bratislava

Re: Stereo monitory do 10000 Kč

Příspěvekod svartenatt » 06 led 2016 01:37

Tak to půjčování vlastně už praktikuji :D. Teď zkusím ty Yamahy HS7, pokud budou dobré, tak jsem s hledáním u konce.
svartenatt
 
Příspěvky: 19
Registrován: 1. 12. 2015

Re: Stereo monitory do 10000 Kč

Příspěvekod Jirka Štolfa » 07 led 2016 13:14

HS 7 jsou dle mého názoru vynikající. Ze série HS nejlepší. Velmi čitelný, transparentní zvuk s ostřejšíma středama/výškama typyckýma pro Yamaha HS sérii. HS5 jsou na mě už moc ostřé/středové a HS8 měly zas už moc basů.
Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11. 5. 2013
Bydliště: UH

Předchozí

Zpět na Nákupová poradna


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot], hombrefeo, jackies, MSNbot Media, Prvotsky, x.r.a.y., Yahoo [Bot]

reklama
Facebook  Twitter  Google+