Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

6ambler-Circles

6ambler-Circles

Příspěvekod gambler » 15 lis 2016 13:40

Tak som dokoncil dalsiu vec,akykolvek feedback pomoze a budem vdacny.
Naposledy upravil gambler dne 23 lis 2016 11:37, celkově upraveno 1
gambler

Re: 6ambler-Circles

Příspěvekod tony9 » 15 lis 2016 19:16

Podle mě chce ten motiv nějakou změnu.
Zpracování je jinak fajn.
Ke zvuku se nevyjdřuju, poslouchám na PC bedýnkách.
tony9

Příspěvekod jammix » 15 lis 2016 23:37

na čom monitoruješ svoju muziku 2 satelitiky so subom ? vobec to nehra basy na 6,5 palcovych reprakoch. musel som si doniesť HD380 sluchatka aby som zistil či tam nejake su . Ešte jeden tu na fore ma podobny problem :lol:

** jaj .. inač fajn euforicka muzička na urovni koncepčne
jammix

Příspěvekod Stan » 16 lis 2016 00:12

Za me jen ze by se tam vic hodil jinej kopak nez ta krabice od bot kterou tam pouzivas. Uplne jsem se vydesil a to se jen tak neceho neleknu :)
Stan

Příspěvekod Fractal » 16 lis 2016 00:57

Budu se držet na uzdě a nepůjdu tak moc do podrobností.

0:16 smyčce vyměnit, nebo udělat nějaký umělý zvuk ze synthu, pokud nezvládáš udělat přirozené, nebo do mixu sedící akustické nástroje, tak radši je nepoužívej vůbec, je to dost těžké, s tím bojuje každý

0:47 saxofon taky dost z jiného světa, takhle by to ani saxofonista nezahrál, proto to působí nepřirozeně, zkus zrušit to legato/slide

celek zvukově neoriginální, jakoby přehlídka presetů, nebo spíš rádiový mix 4 roky zpátky, chápu o co ti jde, možná celkově méně verbu by to více usadilo

světlá chvilka je ten svištivý nebojaktonazvat vysoký synth co se opakuje na první do zblbnutí a začíná 1:03, akorát problém je v tom jeho opakování, bud to je moc dlouho, nebo nejak moc často

potenciál to má dobrý, ale musí to přestat znít jak z elektronického Band-in-a-Box
Fractal

Příspěvekod gambler » 16 lis 2016 18:10

Diky chalani!
Jammix-Monitorujem na takych malych Tannoy 400..Ale pouzivam aj sluchatka Beyerdynamics DT770 (zatvorene) a tie su brutalne nabasovane.Potrebujem nejake nove lebo uz ich mam 2-3 roky a stale si neviem na ten zvuk zvyknut..
Stan-mas pravdu moc sem nejde ten kopak..
Fractal-Super,rozbor diky moc!

Pomenil som tie veci jak spominate(kick,saxofon,slaky,trochu melodiu pomenil-detaily),akurat ten "svistivy" zvuk som zatial nechal na kazdu prvu a reverby som nieco malo steloval aj ked asi to moc nepomohlo.

gambler

Příspěvekod biscuit » 16 lis 2016 18:33

jeste ti poradim jednu vec. poslechni si svoje veci taky obcas mono. nemuzu si pomoct, ale v tvym pripade je to jak kdyz odlicis modelku, ktera, jak ti zahy dojde, si bez makeupu ani netukne... napada me jeste primer k bubline plny vzduchu, ale to uz mi prijde skoro sprosty. neber to zle, kdyby to melo mit negativni vyznam, nenapisu radeji vubec nic ;-)

vykasli uz se na zvuk. delej to obycejne, klidne mono, ale snaz se z toho udelat trochu zajimavejsi vec hudebne. a nesekej to jak bata cvicky, prijde mi, ze kvantita supluje kvalitu ;-)
biscuit

Příspěvekod gambler » 17 lis 2016 19:27

Biscuit-tak ono to nie je tak ze by som riesil len zvuk a ostatne nie..Sanzim sa zlepsovat vo vsetkom aj ked to ide hodne pomaly.A myslim ze ani nie je mozne separovat jedno od druheho lebo vsetko je rovnako dolezite..Ked si len vezmes nejake remaky na youtube,niektore hraju presne tie iste akody a melodie ako original a pritom stale zneju desne pretoze maju zly zvuk,takze nie je to len o muzikalnej stranke..
Co sa konkretne tejto mojej veci tyka tak mi to hudobne vobec nepride zle, co sa zakladu tyka (akordy,melodia)..Problem je skor v aranzmane a kompozicii..Chybaju tam nejake zmeny atmosfery,necakane momenty.Aby to neznelo take prvoplanove..Ale to su zasa skills ktore ja nemam a snazim sa v tom zlepsovat..
gambler

Příspěvekod dendy » 17 lis 2016 23:27

mne to pripada ako podmaz do reklamy na nejaky novy produkt od apple :-) neviem preco, proste to vo mne evokuje abery na ludi vsetkych vekov, farieb pleti, a socialnych vrstiev nadsene pouzivajucich najnovsi ipad na uplne vseko vratane krajania klobasy, samozrejme s nadsenym usmevom na tvari :-)))
dendy

Příspěvekod gambler » 18 lis 2016 00:50

Haha to hej,vzdy musi byt z kazdeho odtiena aspon jeden clovek, inak to ani nejde:)
Mas pravdu v jednom, ze vsetky moje veci su skor take podmazy ako komplet muzika..Asi sa vykaslem na EDM,na to nemam absolutne bunky (nikdy som EDM nejak nepocuval a ani pocuvat nebudem),tak budem robit len take kratke shoty to mi je prirodzenejsie..Ziadne intro,break,drop pravidla ktorym sa vyhnut neda aj ked sa clovek snazi..
gambler

Příspěvekod biscuit » 18 lis 2016 02:15

ach jo. proc nedelas hudbu, ktera te opravdu bavi?
biscuit

Příspěvekod gambler » 19 lis 2016 20:27

Lebo na to by som potreboval spev..Ale neda sa povedat ze by ma robit EDM uplne nebavilo,akurat ma to nebavi pocuvat.:)
gambler

Příspěvekod gambler » 23 lis 2016 11:37

Tak som robil na tejto veci trochu,zmenil drop docela,mix trochu a namiesto vlastneho masteringu (pouzitie presets) som pouzil LANDR a sa mi zda ze je to docela lepsie? Co na to poviete? Inak hajtky sustia trochu kvoli soundcloudu neviem preco?Ked to pustim v pc tak to nesusti..
Mimochodom pouzivate aj vy online mastering?A ktora je kvalitou najlepsia,viem ze ich je viac tych stranok?

gambler

Příspěvekod Fractal » 23 lis 2016 12:17

ad online mastering: myslis neco jako ten LANDR? no, to umí jakžtakž mastrovat jen takové ty zavedené styly jako poprock apod., muzes zkusit ukazkovou verzi na jejich strankach, coz si vidim udelal, no a jak to dopadlo? :palec-:

ten kick je uplne v prdeli, cela skladba nedrzi pohromade, je tam hodne fazoveho zkresleni na kazde stope, to ti mastering neopravi, navic jaksi nevhodne pouzivas reverb, ani to neumim popsat

on je tu problem hlavne a temer vzdycky v mixe, mastering, a to tady bylo na ezone stokrat omilano, je jenom tresnicka na dortu, poslednich par procent zvukove kvality a hodnoty nahravky
Fractal

Příspěvekod gambler » 23 lis 2016 13:14

Dik moc ze si sa na to pozrel.Hm, neviem co je s reverbom?V ktorej casti? Lebo v slohach je 90% nastrojov dry, uplne bez reverbu a snazil som sa ho davat uplne minimalne lebo uz viac krat ste mi tu povedali ze ten reverb moj je na prd.. :D

Inak takto to znie cisto len mix bez masteringu..

gambler

Další

Zpět na Nové tracky