Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Bolo Bolo

Bolo Bolo

Příspěvekod Džirka » 31 bře 2009 01:04

Upřímě řečeno, mám z téhle písničky rozpačité pocity. Pro tentokrát nesuďte zvuk, k míchání jsem se totiž ještě ani nedostal. Míchal jsem to jen během nahrávání a dávám to sem tak, jak to prostě zůstalo od nahrávání. Jen jsem to ještě projel bez nějakého nastavování přes masteringový preset v T-racks 3. Je to opravdu jednoduchá, až primitívní píseň, nečekejte od toho žádný složitosti... Pro někoho možná moc popíkový, ale já to tak hraji a skládám, jak to cítím. Moje pocity z ní jsou strašně smíšený. Chvíli se mi líbí a pak zase ne.. Ale asi se jedná jen o únavu uší, neboť nahrávám skutečně celé dny :) Tak jsem tak trochu zvědav na vaše odborné i neodborné reakce.

Tak tady to je: http://www.f3music.com/extra.php?artist ... yword=bolo
Uživatelský avatar
Džirka
 
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2009

Příspěvekod kyvaa » 31 bře 2009 07:53

Super, jen od začátku 3x asi po pulminutách jsou technický nepřesnosti při hře nebo ve vokálu, fakt detaily, ale při vysoko nastavený laťce kolem to působí rušivě, přehraj to nebo nějak zaretuš.
kyvaa
 
Příspěvky: 218
Registrován: 4. 4. 2008
Bydliště: Petrowitz (TINIŠT)

Příspěvekod vasek » 31 bře 2009 08:26

První půlka se mi zdá trochu zdechlá, ale jak se přidají vokály, tak to začne být mnohem lepší a subjektivně začne i rytmus líp šlapat. Sólo na elektriku už mi přijde navíc, klidně bych to nechal skončit na refrénu.
Pokud by se podařilo nějak líp rozhýbat ten začátek, tak takhle nějak bych si představoval kvalitní popík.
vasek
 
Příspěvky: 1796
Registrován: 11. 2. 2005
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kermitak » 31 bře 2009 10:19

Moc se mi to libi. Souhlasim s vaskem, ze ta kytara na konci uz je asi zbytecna.
Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
 
Příspěvky: 6460
Registrován: 12. 1. 2005

Příspěvekod Džirka » 31 bře 2009 10:20

Díky za postřehy! Neslyším to, budu si muset dát od nahrávání dovolenou.. Kytara na konci je fakt zbytečná a rušivá, to jsem si říkal hned, ale už jsem to tak nechal, myslel jsem dát konec refrénu prostě do fadeoutu...

Mimochodem, celá píseň bude nejspíš přezpívaná někým jiným.
Uživatelský avatar
Džirka
 
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2009

Příspěvekod vasek » 31 bře 2009 11:27

No jestli bude hlavní vokál ještě lepší a trochu se poladí zvuk, tak to bude pecka. Jo a ty "mandolíny" (jsem buran, nevím, co to je za nástroj) by fakt chtěly přehrát kvůli rytmickým chybkám.
Možná by se to mohlo ujmout na slovenských rádiích :-)
vasek
 
Příspěvky: 1796
Registrován: 11. 2. 2005
Bydliště: Brno

Příspěvekod Džirka » 31 bře 2009 16:31

vasek píše:No jestli bude hlavní vokál ještě lepší a trochu se poladí zvuk, tak to bude pecka. Jo a ty "mandolíny" (jsem buran, nevím, co to je za nástroj) by fakt chtěly přehrát kvůli rytmickým chybkám.
Možná by se to mohlo ujmout na slovenských rádiích :-)


Nejsi buran Vašku, je to mandolína, ale nedá se na ní prakticky hrát. koupil jsem jí v Indii v přepočtu za 500kč. Mandolína od populární indické firmy GIVSON :)) Určité pražce neladí, takže si mandolínu musím hodit vždycky do takové tóniny, abych se těch extrémě rozladěných pražců nemusel dotýkat
Uživatelský avatar
Džirka
 
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2009

Příspěvekod JamezX » 01 dub 2009 03:19

Písnička je skvělá ! Já akorát neslyšel čintamany a už nejdou stáhnout :(
Uživatelský avatar
JamezX
 
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 11. 2008
Bydliště: Jižní Ćechy

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 01 dub 2009 03:24

super, zacatek mi pripomnel nejaky produkce pro madonnu.
Produkce, mix, mastering
www.lukasturza.com
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
 
Příspěvky: 3550
Registrován: 6. 2. 2005

Příspěvekod delay » 01 dub 2009 06:00

Dobrá píseň, trochu moc se opakující referén na konci, okolo 3.45 bych nasadil fadeout a hotovo...
Uživatelský avatar
delay
 
Příspěvky: 5789
Registrován: 20. 10. 2005
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod vasek » 01 dub 2009 08:28

Jirka: Docela by mě, jak se na tvou produkci dívají v té Indii. Nám to tady zní exoticky, ale nezní jim to přece jenom (navzdory tvým nesporným schopnostem) přece jenom trochu evropsky/česky?
vasek
 
Příspěvky: 1796
Registrován: 11. 2. 2005
Bydliště: Brno

Příspěvekod delay » 01 dub 2009 08:39

vasek: To bude spíš výhoda :)... vždyť tamnější trh bude přesycen ryze domácí produkcí...
Uživatelský avatar
delay
 
Příspěvky: 5789
Registrován: 20. 10. 2005
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod Džirka » 01 dub 2009 10:16

Brooklyn / juanita juarez píše:super, zacatek mi pripomnel nejaky produkce pro madonnu.


Madona ne prosím :shock:

vasek píše:Jirka: Docela by mě, jak se na tvou produkci dívají v té Indii. Nám to tady zní exoticky, ale nezní jim to přece jenom (navzdory tvým nesporným schopnostem) přece jenom trochu evropsky/česky?


Nevím zatím jak tahle písnička... ale to co dělám v Indii zní asi dost exoticky, ale zároveň jsou tam jakési prvky, které jsou jim asi blízké a to je možná právě ono, je to pro ně osvěžující, stejně jako pro nás jejich způsob moderní hudby. Krom toho to budou všechno zpívat převážně Indové, kteří tomu dají zas trochu jiný nádech. Jsem rád, že můžu dělat muziku pro Indii a nikterak se neomezovat a dělat co se mi líbí a co mám rád. Mimochodem, často si lidé myslí, že ve světě čekají jak jim čeští umělci předvedou perfektní americký výkon. Já si naopak myslím, že český muzikant se snáz prosadí, bude-li hrát světu se svým přirozeným cítěním. Češi nebo i slováci mají svůj specifický smysl pro melodiku a to je to, co může světu dát něco čerstvého, osvěžujícího. Zatímco hrát za každou cenu americky... to ne, pak se z toho vlastně stává běžný průměr. Nemám nic proti angličtině v muzice... Ale řekněme takový Bob Marley, také zpíval anglicky, ale zpíval si svým vlastním přízvukem, svojí hudbu netlačil do žádného amerického stylu a jak se to líbilo. Možná kdyby si nadřel americký přízvuk a hrál americký folk - byť dobře - ztratí se v celé té šedé džungli. To jen tak na okraj můj názor.
Uživatelský avatar
Džirka
 
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2009

Příspěvekod vasek » 01 dub 2009 10:46

To zní logicky a souhlasím. Akorát jsem nikdy neslyšel, že by se "české" (co to vlastně je...?) pojetí nějak etablovalo v zahraničních hitparádách. Je to nedostatečnou profesionalitou nebo to prostě nefunguje? Ale to už je jiná debata. Pokud to u tvé hudby bude fungovat, tak jen dobře.
Btw prý Poláci milují píseň Jožin z bažin :-)
vasek
 
Příspěvky: 1796
Registrován: 11. 2. 2005
Bydliště: Brno

Příspěvekod Džirka » 01 dub 2009 11:23

vasek píše:To zní logicky a souhlasím. Akorát jsem nikdy neslyšel, že by se "české" (co to vlastně je...?) pojetí nějak etablovalo v zahraničních hitparádách. Je to nedostatečnou profesionalitou nebo to prostě nefunguje? Ale to už je jiná debata. Pokud to u tvé hudby bude fungovat, tak jen dobře.
Btw prý Poláci milují píseň Jožin z bažin :-)


Tak nemusí se člověk hned vrhat do hitparád, aby ho zahraniční posluchači uznali. Stále je zde mnoho posluchačů, kteří jdou mimo jakýkoliv hitparádový proud. Žádný ryze český, slovenský, nebo moravský styl není. Všechno je vždy ovlivněné něčím. Existuje vůbec nějaký ryze český intrument? Myslím, že ne. Jen jde o to, nesnažit se hrát za každou cenu "západně". Prostě vzít si inspiraci jednou tam jednou jinde to ano, ale hrát tak nějak přirozeně. :) Nedávno mi někdo ukazoval jakousi českou kapelu a komentoval: "Ten zpívá, jako angličan, to je přízvuk, to bych ani neřekl, že to česká kapela..." No a já jsem si říkal, že takových kapel najdememe tisíce, v garážích každého amerického maloměsta." Stačí jít na gearslutz a tam si poslechnout pár amaterských pokusů začínajících britských nebo amerických kapel, zpěváků... Jinak si myslím, že tady máme tolik skvělých hudebníků, hudební profesionalita nám nechybí. Jen si prostě najít tu svou přirozenou polohu...

Jožin z bažin by možná ve světě uspěl :D
Uživatelský avatar
Džirka
 
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2009

Další

Zpět na Nové tracky


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot], Google [Bot], Yahoo [Bot]

reklama
Facebook  Twitter  Google+