Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Citizen37 - Under The Moon (novej singl a videoklip)

Citizen37 - Under The Moon (novej singl a videoklip)

Příspěvekod delay » 14 lis 2016 10:38

S kapelou jsme zas něco vypustili. Tentokrát jsem hodně dělal i na mixu. Komplet aranže, produkce, nahrávání kytar i basy.
V případě zájmu klidně prozradím detaily...

Naposledy upravil delay dne 14 lis 2016 14:42, celkově upraveno 1
delay

Re: Citizen37 - Under The Moon (novej singl a videoklip)

Příspěvekod Pytkin » 14 lis 2016 11:07

celkom fajn .. pozrel som aj daky nasledny live a teda spevacka sa s ladenim moc neserie .. ale v tejto hudbe to az tak moc nevadi ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod delay » 14 lis 2016 11:17

Bára zpívá myslím dobře, nebo v rámci hudby přiměřeně, aspoň ve studiu. Občas naživo neladí, ale kolikrát spíš díky špatnýmu monitoringu. Každopádně díky za poslech.
delay

Příspěvekod vasek » 14 lis 2016 12:59

Budu hodně chválit, ale mám i připomínky. Zvuk, aranže, produkce - paráda. Zpěv taky naprosto v pořádku.
Trápí mě ale dvě věci. Za prvé strašně standardní vývoj a struktura písně. Moc rád bych byl něčím někde překvapenej, ale nestane se to. Nicméně to není tak zásadní jako druhá věc a to je nezajímavá zpěvová linka. Samozřejmě to je čistě věc vkusu, tak jsem zvědav, co na to ostatní. Ale mě teda nechytla.
Nicméně stále u mě sympatický projekt a držím palce. Líbí se mi u vás taková nějaká skromnost a poctivost v projevu, která českým kapelám občas docela chybí.
vasek

Příspěvekod delay » 14 lis 2016 14:31

Díky Vašku za komentář, vážím si i poslední věty. Standardní vývoj... já ti nevim, nepřijde mi to ani, ale možná spíš celkově u nás - nad touhle písní už nějak nemám nadhled :). Většinou nás kritizujou za dlouhý skladby, což je případ i týhle, ale na druhou stranu nemám pocit, že by nás někam mělo posunout vypuštení sloky, sóla, bridge, jednoho refrénu a závěru, abychom se dostali pod 3 minuty... dle slov jednoho českého producenta :). Druhá věc je, že nám taktéž nesedí ty věci moc rytmicky členit, dělat pauzy a nějaký vpády. Vnímám to spíš táhle, jako šmouhy a tahy, a za aranž jsem zodpovědnej já, každopádně je to k zamyšlení. Dík.
delay

Příspěvekod Pytkin » 14 lis 2016 14:47

delay ; jo vidis .. to som si pri pocuvani/pozerani hovoril , ze je to asi moc dlhe ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod biscuit » 14 lis 2016 16:20

vasek píše:Líbí se mi u vás taková nějaká skromnost a poctivost v projevu, která českým kapelám občas docela chybí.

+1

k videu bych byl asi milosrdnejsi, kdyby se jednalo o jednomuznou zalezitost. vzhledem k tomu, ze vas na to bylo vic, si myslim, ze by to mohlo bejt jeste o zdibec lepsi. jak hladsi zabery, tak i trochu brilantnejsi obraz (i kdyz nevim, jak se na tom podepsala yt komprese). neni prece takovej problem si nekde obstarat/pujcit nejakou lepsi kameru. i a6300 nebo 5d mk3 s magic lantern raw by to posunuly o peknej kus dal.

celkove i s hudbou to na me dela dojem jako ze to je poctiva prace nekoho, kdo to dela srdcem, ale bohuzel to mi na tom vsem vychazi jako nejsvetlejsi bod. vsechno ostatni je pro me takovej malinko sedivej prumer. snad se nebudes zlobit za uprimnost. kazdopadne preju, abyste meli silu pokracovat. urcite to ma vyznam a spoustu lidi to potesi a o tom to prece vsechno je ;-)
biscuit

Příspěvekod delay » 14 lis 2016 17:47

Jo, je to prumer. My to víme. Bohužel, kdo sleduje třeba náš fb, tak ví, že točit jsme začali na jaře s profesionálem, kterej se na nás potom během prázdnin prostě vykašlal a celý se to neúměrně prodloužilo, takže se většina záběrů spatlala čím se dalo - než nastal chladnej šedej podzim. Další problém s technikou byl v tom, že jak naše zrcadlo tak i Fujina neuměj doře automatický ostření a nemáme na ně gymball, kterej prostě potřebuješ pro natáčení v ruce, bez něj to nemá smysl, takže se to jelo z velký části na GO PRO. Čili žádná hloubka. Je mi jasný, že to lidi viděj, ale na druhou stranu jsem už před realizací věděl, že to není klip pro media, je to prostě LOW COST :)
delay

Příspěvekod tony9 » 14 lis 2016 18:16

tak já zrovna tuhle hudbu neposloucháma a klipy moc nesleduju. Podle mě je to, ale fajn počin. Já bych to lépe nejspíš nesvedl.
tony9

Příspěvekod gambler » 14 lis 2016 23:09

Pesnicka super,pacia sa mi taketo veci.Spevacka ma zaujimavu farbu hlasu a prejav.Akurat co mi malinko chyba,kedze je to take lazo-plazo pomaly plynuce,trochu viac energie v refrenoch,neviem mozno keby bola viac zrnitejsia gitara a este hrala nie ta-ta-ta-ta ta-ta-ta-ta ale m-ta-ta m-ta-ta :D Neviem jak sa vola ten rytmus.Ale to je jedno.
Video pekne tiez
gambler

Příspěvekod Stan » 15 lis 2016 00:00

Za me dobry a nejen tahle skladba a cely tenhle projekt se mi docela libi. Jediny problem ktery jsem po poslechnuti nekolika dalsich skladeb je ten ze zpevacka si stale nenasla zpusob jak do skladeb zapadnout a podporit hudbu. Tim nemyslim ze obcas zpiva falesne ale proste tu hudbu ve vetsine skladeb svym projevem "zabiji", alespon tak to na me pusobi. Co se tyce odposlechu tak jiz trochu solidni in-ear monitoring je dnes cenove dostupny a urcite by se ji vyplatilo si ho poridit protoze nic ve zlem ale neni nic horsiho nez hrat na rozladeny nastroj ci jen jeho poslech a to nejen pro hudebniky. Pak je jakakoliv kritika kvality neobjektivni, protoze i sebelepsi melodie zahrana na rozladeny nastroj bude znit vzdy spatne. Nechci tu ale nikoho soudit, treba se to uz zlepsilo.

Co jsem tak s rozhovoru z kapelou vytusil tak je kapela postavena okolo ni (vyjadrovala se "moje kapela") tak mozna by to chtelo zeptat se ji kdo je jei vzor a zkusit napsat par skladeb usitych primo pro ni a jeji projev. Nechci nic rozebirat jen si myslim ze by to kapelu mohlo posunout urcitym smerem, a nebo taky ne.

No nic, jestli hrajete nekde v Praze mezi 20.12 - 10.1 kdy budu v Cechach tak dej vedet a skocim si vas poslechnout nazivo a treba na ni zmenim nazor ;)
Stan

Příspěvekod Fractal » 15 lis 2016 08:15

Mně se líbí jednotlivosti, jako zvuk hlasu zpěvačky, zvuk kytary 3:30, celková jednoduchost s fajn odlehčenou pasáží.

Napadlo mě, že by tomu celému slyšel více lo-fi, punkový zvuk, hlavně bicím, ty hajtky se mi tam nehodí tak jak jsou.

I vlastně kytary zní tak nějak moc uhlazeně, jakoby jim chyběla taková ta středová americká punkrock barva.

Ve zkratce je to dobré, ale ještě lepší by to bylo více syrovější (a méně stereo).

Stan píše:...protoze i sebelepsi melodie zahrana na rozladeny nastroj bude znit vzdy spatne...
To je nepravda.
Fractal

Příspěvekod delay » 15 lis 2016 09:16

Moc díky všem, kteří si našli čas na poslech a ještě komentář. Já si toho vážím.

Stan píše:Jediny problem ktery jsem po poslechnuti nekolika dalsich skladeb je ten ze zpevacka si stale nenasla zpusob jak do skladeb zapadnout a podporit hudbu.

Je zajimavý, že zpěvačka je tak často kritizovaná, já bych třeba kritizoval jiný věci :), ale na stranu druhou je to jasný. Vašek psal, že vokální linka je nezajímavá, tak teda na obranu Báry, dělal jsem jí já. To je asi fér přiznat. Zapomněl jsem to napsat...

Stan píše:Co se tyce odposlechu tak jiz trochu solidni in-ear monitoring je dnes cenove dostupny...

Samotný in-eary samozřejmě jo, ale kvalitní bezdrát, když se bavíme o kompletu je pro někoho třeba již finanční problém. Každopádně se v bezdrátových setech moc neorientuju, přijde že v menších klubech to někdy ani nezapojí, ale samozřejmě to začíná být standard skoro všude.

Stan píše: Co jsem tak s rozhovoru z kapelou vytusil tak je kapela postavena okolo ni (vyjadrovala se "moje kapela") tak mozna by to chtelo zeptat se ji kdo je jei vzor a zkusit napsat par skladeb usitych primo pro ni a jeji projev. Nechci nic rozebirat jen si myslim ze by to kapelu mohlo posunout urcitym smerem, a nebo taky ne.

Tohle je pravda částečně, hudbu dělám já nebo společně, texty i většinu vokálů Bára. Celkově tu kapelu ale pevně neřídí nikdo nebo se hádáme, což je špatně, protože pak se lehce stane, že je věc moc dlouhá nebo nám unikne jiná důležitá drobnost atd. Holt nenahráváme a neprodukujeme s profesionály, kteří by znás vymačklai to nejlepší, ale třeba se to jednou povede :) Funkce a přínos člověka v pozadí kapely je nezpochybnitelná...

Fractal píše:Napadlo mě, že by tomu celému slyšel více lo-fi, punkový zvuk, hlavně bicím, ty hajtky se mi tam nehodí tak jak jsou.
I vlastně kytary zní tak nějak moc uhlazeně, jakoby jim chyběla taková ta středová americká punkrock barva.
Ve zkratce je to dobré, ale ještě lepší by to bylo více syrovější (a méně stereo).

S tímhle bych rád souhlasil a je to i moje přání, který myslím se teď už daří, jelikož nový věci jsou daleko více alternativa a méně písnička.
Naposledy upravil delay dne 15 lis 2016 09:29, celkově upraveno 1
delay

Příspěvekod delay » 15 lis 2016 09:21

Fractal píše:I vlastně kytary zní tak nějak moc uhlazeně, jakoby jim chyběla taková ta středová americká punkrock barva.

Zkus tuhle, je to skoro nejstarší věc, punk nás nikdy nezajímal, spíš ten americkej grunge...
delay

Příspěvekod Stan » 15 lis 2016 10:07

delay píše:Samotný in-eary samozřejmě jo, ale kvalitní bezdrát, když se bavíme o kompletu je pro někoho třeba již finanční problém.

Mozna pro nekoho neni nejlevnejsi a in-ear pro celou kapelu by byla opravdu asi vetsi financni zatez, ale na druhou stranu si zbytek kapely taky nasetril a nakoupil takovy nastroje, krabicky a aparaty aby pres ne mohli vyjadrit. Takze pro zpevaka by to melo IMO platit taky, to znamena investovat do takoveho odposlechu aby se poradne slysel a mohl(a) podat kvalitne to co umi. Kazde hobby vyzaduje financni injekce a to zejmena pokud ho miluje a chce delat poradne. Nic ve zlem ;)
Naposledy upravil Stan dne 15 lis 2016 11:05, celkově upraveno 1
Stan

Další

Zpět na Nové tracky