Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Falešná romance

Falešná romance

Příspěvekod tical » 17 říj 2015 14:22

Ahoj lidi, tahle skladba vznikala už asi před 4 léty, tedy její podstatná část, minulý rok jsem jí dodělal a ted jsem si jí po dlouhé době poslechl a není to zas až taková hrůza jakk jsem si myslel. Chci se s váma proto o ní podělit a popřípadě sklidit nějakou kritiku. Žánr je takový RnB popík bez zpěvu + trocha virtuozní pasáže. Je to pouze klavír, v interpretaci jsou trochu chyby, ale nějak to neřeším. Za případný poslech a hodnocení děkuju.
Přílohy
Falešná romance.mp3
(2.71 MiB) 42 krát
tical
 
Příspěvky: 155
Registrován: 11. 3. 2009

Re: Falešná romance

Příspěvekod tony9 » 19 říj 2015 20:05

Je dobré naučit se rozvíjet témata a udržet náladu skladby. Na mně takové ty běhy v téhle skladbě působí prostě nesourodě. Myslím-že by měli vycházet nějak ze skladby a ne je tam prostě naprat
Uživatelský avatar
tony9
 
Příspěvky: 1099
Registrován: 4. 9. 2003

Re: Falešná romance

Příspěvekod tical » 19 říj 2015 21:11

ok díky za názor.
tical
 
Příspěvky: 155
Registrován: 11. 3. 2009

Re: Falešná romance

Příspěvekod tony9 » 19 říj 2015 21:18

Ještě mám dodatek, fakt oceňuju, že se snažíš o něco vlastního a že hraješ a neklikáš myší.
Uživatelský avatar
tony9
 
Příspěvky: 1099
Registrován: 4. 9. 2003

Re: Falešná romance

Příspěvekod vasek » 20 říj 2015 09:18

Souhlas s Tonym - i koncepčně je to problém, chvilku je to podklad pro něco navrch, pak se z toho stane skladba pro klavír... Jo a chce to lepší zvuk klavíru - tohle je v dnešní době už docela zbytečně umělotina bez charakteru.
vasek
 
Příspěvky: 1796
Registrován: 11. 2. 2005
Bydliště: Brno

Re: Falešná romance

Příspěvekod ZFarkas » 20 říj 2015 10:00

Líbí, pěkná klavírní skladba, zařadil bych to do Score (filmová hudba), nikoliv jako přednesová skladba. Dokážu si to představit i jako background pro nějaké Moogovské leady nad tím (zvukově samozřejmě zahrané na originál vintage Moogy, ne na jejich imitace...)
Použité kontrasty v podobě střídání mimotonálních presto běhů a lyrických andante jsou právě tím, co dělá tento track zajímavým a ne nudným. O dodržení linie skladby bych mluvil pouze v případě nějakého komerčního popíku, jinak by to mělo být vždy spíše naopak, o kontrastech. Zvuk klavíru se mi líbí dole i uprostřed, v horních oktávách ale působí opravdu nepřirozeně, na kmitočtově nejvyšší tóny bych asi použil jiný mic a méně kompresoru nebo žádnou normalizaci, zkrátka aby ty výšky neječely v prezenc oblasti.
ZFarkas
 
Příspěvky: 85
Registrován: 21. 9. 2015

Re: Falešná romance

Příspěvekod Amorph » 20 říj 2015 10:23

Docela pekny to je. Me se libi v podstate vsechny ty odbocky od tech lyricky-popovych vyplni:) Ale chapu, ze to je koncipovany jako kontrast a zda se mi, ze jako podmaz k nejake tematicke scene by to fungovalo.
Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: 24. 11. 2005
Bydliště: Praha

Re: Falešná romance

Příspěvekod tical » 20 říj 2015 12:30

Děkuju moc za názory. Tony: to není jen, tak naprané, to bylo schválně a mě to tak baví. Neznáš mě a ani mou představu, to že jsi to nepochopil a nebo, že se to nezhoduje s tím co jsi někdy slyšel neznamená, že to autor jen tak napral. Tím rozhodně, ale nechci říkat, že jsi mimo to né, spíš jen to, že to může být i jinak. Nicméně jsou lidé co tvrdí to co ty a jsou i lidi co tvrdí pravý opak jako názor o malinko níže pod tvým. přesto díky za poslech. Jinak co se týká zvuku ten bych neřešil, já jsem ho neřešil a ani jsem ho nechtěl řešit. Šlo jen o skladbu jako takovou. Je to jinak mnou zahrané na jeden pokus na yamaha clp470PE, bez uprav zvuku a ani editací midi nebo čehokoli jiného. Ještě podotknu, že jsem to ani původně nikde nechtěl dávat, protože tohle nebude žánr, kterému se chci věnovat, ale jak jsem si to po dlouhe době poslechl říkal jsem si hodím to sem jen pro zajmavost :). S posledními dvěma názory se ztotožnuji a děkuji všem co jsi to poslechli. Na závěr dodám, trochu jsem formy viděl, ale rozhodně se v ních pytvat nebudu, opravdu skladát si chci co uznám za vhodné a co se líbí mě, opravdu nebudu skládat jen a jen pouze podle toho co je v těch návodech, ale zaobírat se jimi chcí pro obohacení, ale né jako bibli. Ještě tony, děkuju za pochvalu :). přesně o to se snažím.
tical
 
Příspěvky: 155
Registrován: 11. 3. 2009


Zpět na Nové tracky


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: dedko, Google [Bot], hombrefeo, michael, pavlii

reklama
Facebook  Twitter  Google+