Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Psytrance produkcia

Re: Psytrance produkcia

Příspěvekod jackies » 25 pro 2016 21:21

My starší se jen pousmíváme, protože kdo si hraje nezlobí. Sice je to všechno k hovnu, ale alespoň se některá mládež trochu zabaví a mají alespoň NĚJAKÉHO koníčka.
muzikant
jackies

Příspěvekod gambler » 25 pro 2016 21:47

rastis-tak to potom suhlasim,zle som ta pochopil..
jackies-ze vas starych ujov to furt bavi tie ustipacne poznamky. :D Na jednej strane sa mi paci ze toto je jeden z mala serverov kde clovek dostane drsnu priamu kritiku,bez falosnych a sladkych reciciek ale zasa odtial potial:)Ved tu pomaly nikto nechce prispievat okrem par ludi co su registrovani este v 96 roku:)Niektori tu ste cloveku schopni hudbu uplne znechutit,cest vynimkam...A nehovorim o tom ako stranka preto prichadza o traffic..
gambler

Příspěvekod star1 » 25 pro 2016 22:02

Vsetkym vam dakujem za nazory,vazim si ze ste mi obetovali vas cas.Pocujeme sa o 10 skladieb neskor :)
star1

Příspěvekod STi » 25 pro 2016 23:26

Podla mna by si sa mohol dat skor na techno, ta prva vec by sa mi v techno verzii dost pacila. A druhy track ma k technu tiez ovela blizsie ako k psytrance.
FB | SC | T
STi

Příspěvekod dendy » 26 pro 2016 17:06

rastis píše:ja by som naopak studovaniu tutorialov ako robit psytrance oblukom vyhol, ak to chces niekam dotiahnut. nikto v historii akehokolvek umenia to nikam nedotiahol studovanim akehokolvek tutorialu na akekolvek umenie.

rastis takto... nie kazdy rozumie vsetkemu.. je dobre sa vyjadrovat k veciam kde mam aspon aky - taky prehlad.. prosim neber to ako utok ale dobre mienenu radu. Pretoze tu si naozaj netrafil.... Chapem ako si to myslel, a v urcitej rovine mas pravdu ale nie tu, nie v tejto, nie v tomto kontexte... Len tolko este, ze ak chces porusit pravidla, musis ich najpr poznat....

To ze v psytrance su urcite elementarne principy ktore musis mat zmaknute a drzst sa ich, neznamena ze tam nieje obrovsky priestor na sebavyjadrenie sa.. V rocku tiez basu hras na basgitare a nie na ozembuchu a bubenik hra na bicie palickami a nie rolkami od toaketneho papiera a ked chces aby skladba ako celok fubgovala kazdy nastroj mudi mat svoje dane miesto v priestore a spektre skladby. To je ta technicka stranka veci, na tu su tutorialy. Potom je ta tvoriva cast (napady, melodie, harmonie, progress - "dej" skladby - na to sanozrejme "navod" nieje, to je prave ten priestor na kreativitu autora)

jackies píše:My starší se jen pousmíváme, protože kdo si hraje nezlobí. Sice je to všechno k hovnu, ale alespoň se některá mládež trochu zabaví a mají alespoň NĚJAKÉHO koníčka.

ANO !!! :palec+:

star1 píše:Vsetkym vam dakujem za nazory,vazim si ze ste mi obetovali vas cas.Pocujeme sa o 10 skladieb neskor :)

drzim palce !
dendy

Příspěvekod rastis » 26 pro 2016 20:30

ozembuchu a rolkam od papiera som neporozumel, podla mna to nebol dobry priklad. nechat na seba "pokrikovat" zanietenymi znalcami zanru, ze moja hudba nie je dost ten zaner, tak to sa radsej vyserem nie ze na tutorialy, ale na cely zaner, tak som to myslel ja.

prve dve skladby boli dobry for a ako karikatura zanru fungovali. pri tretej sa dotycny trochu utrhol; sice to uz bolo akoze hudba, ale stratilo to ten povodny vtip. dotycny je evidentne recesista.
rastis

Příspěvekod dendy » 26 pro 2016 22:32

problem je, ze ani netusis o com je psytrance :-) Co je samozrejme uplne v poriadku, nemoze sa kazdy vyznat vo vsetkej hudbe co existuje, to sa ani neda.... je to ok, ja by som si napriklad netrufol radit niekomu v rocku, jazze alebo klasike...

prva vec nebol vtip ani karikatura zanru - proste to bolo naproste nepochopenie uplne elementarnych zakladovych kamenov zanru, az tak ze zo zanrom to nemalo prakticky nic spolocne...

ale vies co nechaj tak, asi je to strata casu pre nas oboch... len som proste chcel povedat ze sa netrba hned vyjadrovat ku vsetkemu, myslim ze temu psytrance by si spokojne mohol prenechat ludom ktori sa zanru venuju 15+ rokov, poznaju jeho korene, historiu vyvoj aj sucasne trendy, zasadne mena a aj pravidla zanra (ktore ma tak ako uplne kazdy zaner, aj neelektronicky, okrem nejakych uplne okrajovych sialenych experimentalov), aj to kde je v nom priestor na experimentivsnie a kde je dobre sa drzat elementarnych principov lebo tych xx rokov evolucie malo nejaky dovod..
dendy

Příspěvekod Fencer » 27 pro 2016 08:56

Hele a proč prostě netvoříš to, co ti nejvíc vyhovuje? Svůj vlastní styl? Přijde mi trochu divné říct si "tak a teď budu dělat psytrance" a pak se snažit do toho stylu za každou cenu nějak napasovat.
Fencer

Příspěvekod star1 » 28 pro 2016 18:18

x
Naposledy upravil star1 dne 03 led 2017 23:25, celkově upraveno 3
star1

Příspěvekod Amorph » 28 pro 2016 18:33

Zakladni basovej groove by mel byt asi o dva pultony vejs;) teda krome ty zmeny na vyssi akord, ten uz tam sedi.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod jackies » 28 pro 2016 19:17

Amorph :
co ty víš o psytrance ?
A tak to prostě je :) Ladění sem, ladění tam, hlavně že je další kus.
muzikant
jackies

Příspěvekod star1 » 28 pro 2016 21:06

Armorph ty si genius,velmi pekne ti dakujem.Spravil som presne to co si napisal
star1

Příspěvekod bassline » 29 pro 2016 00:01

star1-psytrance4

toto je dzive, paci sa mi to :D...vazne..fajne stabs tam mas

chcelo by to len trochu upravit mix - basa kick a hh zneju trosku surovo ale chutne to je aj napriek tomu :D...take svojske aj ked to nesplna nejake dane normy stylu :D

BTW z akeho synthu je to arpeggio a ten reverbovany stab ? znie to celkom tucne :D...mi to pripomina zvuk z tych novych malych analogov - waldorf pulse 2 a podobne...
bassline

Příspěvekod dendy » 29 pro 2016 09:55

@star1:

ok tak 3 rady odomna, lebo podla mna potencial mas

- kick, ten je hodne mimo.. zozen si tento plugin: http://www.ismism.de/BazzISM.htm z neho budes mat super psy kopaky ..

- basa. zakladna basa v psytrance je spravena LEN z 1 saw oscilatora, kratky decay obalky filtra, sustain tak max na 10-20% a cutoff skoro zavrety, lowpass filter, rezonanciea na nule. melodicky to nemas zle, len zvuk potrebujes upravit, nekomplikuj to.. samozrejme su aj ine typy bas (napriklad ovnimoon alebo zyce maju taku specialnu spektralnu basu ale to je na dlhsie vysvetlovanie, zatial sa tym netrap a zmakni tu zakladnu)

- delaye - skus viac pouzivat dlhe delaye ... napr. 3/8, 1/3, 1/2 ..aby to doznievalo aspon 3-4 sekundy (samozrejme nepreplacat to) .. to je to co robi v psytrance velku cast atmosfery

na zaciatok toto, nabuduce dam dalsie rady :-)

btw to nieje o tom aky zaner je a nieje pre teba.. je to o tom co tabavi a co chces robit.. same od seba top kvalitu nezacnes robit nic.. vsade sa treba vypracovat...

este mi povedz - ktore projekty z oficialu mas ako oblubene, co pocuvas, co je pre taba taka referencia kvality ktorej by si sa raz chcel priblizit ??
dendy

Příspěvekod star1 » 29 pro 2016 13:49

Bassline: Dakujem.Kym som ich vykrutil tak mi vychladol obed aj vecera :) .Vsetky zvuky okrem basy a beatu su zo synthu sytrus.
Dendy:Velmi ti dakujem.Berem si ich k srdcu a su mi ako 3 bozie prikazania :).Vsetky vyuzijem v psytrance5 ktora sa uz narodila,len este musi dorast :),momentalne pocuvam a je mi inspiraciou X-Dream
Naposledy upravil star1 dne 03 led 2017 23:26, celkově upraveno 1
star1

PředchozíDalší

Zpět na Nové tracky