Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Vyměnili byste zpěváka?

Re: Vyměnili byste zpěváka?

Příspěvekod tony9 » 14 čer 2017 09:40

Fractal: já už bych to nechal tak, protože podle mne to má jakýsi feel.
A když už, tak bych se pustil do něčeho nového.
tony9

Příspěvekod Fractal » 14 čer 2017 09:45

autotune je pro žebráky :lol: ne vážně, jestli si všimnete, tak to je celkově rozlazené, některé nástroje jsou o čtvrttón nahoru, protože mi to znělo, že to vyvolává více napětí, na zpěvu je taky reverb, který má modulaci na frekvenci a jsou tam nějaké chorusy, lehká vibráta a efekty které to rozlazují, třeba delay má modulaci atd...

pořád si myslím, že by to šlo zazpívat ještě lépe, teď už to radši nechám uležet a budu se soustředit na jiné "normálnější" songy

jinak nějaký prospěch výšek by to celé udělal ještě více harsh, mě stačí, že tam trošku škrábe ten refrenový snare, nějakou poddekovost nevnímám, hlavně že se člověk může více soustředit na to, co je pro mě podstatné

ten track jsem začal na svém studijním pobytu, na velice slabém noťasu, v reaperu, neměl jsem ani samply, bicí, nic. něco jsem si postahoval z freesound.org a synthy jsou tuším hlavně elektrostudio analogpack, jsou tam i nějaké zdeformované mp3jky, což byly původně dema k nějakým analogovým synthům, průběžně jsem to vylepšoval, přenesl do cubase, taky člověk koupí nějaký nový zajímavý plugin a hned ho napadne tam vyzkoušet, zde kupř. soundtoys... už jsem tuhle věc chtěl mít z krku, další kostlivec ve skříni pohřben, přišlo mi škoda to nedodělat, nějaký nápad to má a téma je současné... i když pravda, konec světa je na talíři už od nepaměti
Fractal

Příspěvekod vasek » 14 čer 2017 10:25

I když je ta věc zvukama relativně netradiční, ve své podstatě je to ale zase "písnička" v tom smyslu, že vokál je to nosné, co bude normální posluchač vnímat nejvíc. Takže je potřeba tomu věnovat maximum. Trochu mi to připomíná trend, kterej mají klasičtí "elektroničtí producenti" rádi - něco dlouho klikají, samplují, řeší... s tím, že "pak se tam jen něco dozpívá" (neříkám, že toto je ten případ). Pak to nefunguje, protože tomu nejdůležitějšímu se věnovali nejmíň. Podle mě je ideální mít při skládání už představu kdo konkrétně to bude zpívat a co bude schopen té skladbě dát.
vasek

Příspěvekod Fractal » 14 čer 2017 10:32

tak tak, pravdu díš, samozrejme proto to tady resime
Fractal

Příspěvekod lavender » 15 čer 2017 15:47

ahoj,
technicke veci - spevakovi nie je rozumiet v refrenoch. cely track je na moj vkus velmi digitalny, zvuk nema ziadny "buket".
pocitove veci - studeny psi cumak - nezanechalo to na 2 pocutia vo mne nic. ziadnu emociu. ako raz povedala moja dcera - chcem pocut pesnicku a nie iba ked hraju nastroje...
lavender

Příspěvekod Fractal » 15 čer 2017 17:14

Díky moc za názor a za kritiku. Zajímavé, že emočně tě to vůbec neoslovilo, ve velké většině dostávám právě opačné reakce.
Fractal

Příspěvekod rastis » 15 čer 2017 17:19

ja sa musim naopak priznat, ze som si to teda vypocul viacej razy, pretoze ma na tom cosi pritahuje. popri tom som si na spev tak zvykol, ze mi tam pride uplne v poriadku a nechapem, co sa tu na nom riesi :)
rastis

Příspěvekod MDudas » 16 čer 2017 14:10

Aj mne pride ta skladba zaujimava, a rozhodne nie amaterska. Pocuval som ju snad 10x. Spev ale bohuzial amatersky je.

Fractal, zo vsetkych iba jednu - to nepresne ladenie nevadi, to sa predsa bezne vyuziva. Lenze tento "spevak" vobec nevie nasadit ton. Zaciatok tonu mu lieta, ako prasa. A to je jedna zo zakladnych spevackych chyb (ak sa nebavime o uplne trivialnych veciach ako je intonacia). Rytmicky je to tiez velice neiste. Atd.

Ja sa tiez prihovaram za nejaky-ten Antares. Ale netusim, ci existuje taky autotuner, ktory vie zachovat podladovania/nadladovania a opravit podla nich len zaciatky tonov. :?

P.S. Ty si ten spevak ? :oops:
MDudas

Příspěvekod Fractal » 16 čer 2017 15:02

Jasné! Ano, to zpívám já, jsem čekal kdo s tím příjde. Chtěl jsem aby to bylo odproštěné co nejvíce od subjektivních soudů, protože většinou lidi co tě znají, známí a tak, mají tendenci tě spíše chlácholit a snaží se tě "neurazit" negativní kritikou. A naopak lidi, kterým nejsi sympatický, hledají každou chybičku jen aby ti to znechutili. Sorry za tuhle lež, nebo lest, nebo jak chcete.

Ve velké většině jsem vždycky pracoval s opravdu zkušenými zpěváky, kde jsem hned slyšel, kde ujel tón, nebo zda je potřeba udělat nový take. U sebe s tím mám problém, ale teď už jsem dodělal nástřely dalších dvou songů a už tak nějak začínám rozeznávat, i díky electrozone, kde jsou moje největší slabiny.

Autonuning běžně používám, když je třeba, nebo když to klient vyžaduje, ale na svých věcech to nechci, maximálně letmo, místy, ale prostě mám své důvody, proč to ve své umělé produkci nepoužívám.

Jeden nástřel nového songu je tady, zde jde slyšet že na první pokus vrchní oktávy trefuju celkem obstojně +/-, zatímco ve spodních neumím pracovat s hlasem tak, jak by se slušelo. Ono to chce taky více trénovat, ne jenom vlastní zpěv, ale samotné songy. Nemám je ještě paměťově zažité, ale věřím, že pokud budu mít někdy v budoucnu opravdu čas, tak to udělám dobře. Track není vůbec učesaný, v podstatě se rozhoduju, kde vynechat zdvojený zpěv, protože to nedělá dobrotu po celou dobu.
Fractal

Příspěvekod gambler » 16 čer 2017 16:51

Podla mna opat spev super,farba hlasu paradna.Myslim ze do tych rozladenych sialenosti v prvom tracku by sa netrafil ani Pavarotti :D Inak vrchny hlas mas jak spevak z Muse a spodky jak Ville Valo:) Kazdopadne ta druha vec sa ti hodi ovela viacej,a mohol by si sa trosku viac odviazat ako napriklad v 1:43-1:44..Ale to moze byt aj kvoli tomu ako hovoris ze tu skladbu este nemas zazitu.Co pouzivas za mic?
gambler

Příspěvekod Fractal » 16 čer 2017 17:32

jako já jsem svou "rasu hlasu" začal mít rád, ale super, co se techniky zpěvu týče to rozhodně není

na schizo vysky ve sloce Shure C606, na spodky oldskůl Grundig GDM 313, který dneska začal zlobit, v refrenech Studio Projects B1
Fractal

Příspěvekod gambler » 16 čer 2017 20:02

Haha tak ty si sialenec:DPomaly na kazdu frazu iny mikrofon:)Kaslat na techniku,netechnika ma tiez svoje caro...Experimentuj hodne s hlasom a este len objavis rasu hlasu o akej sa ti nesnivalo..Lebo potencial mas.. Pri tom experimentovani si zapni diktafon a skusaj..Lebo nieco ti v hlave moze zniet divne ale potom z nahravky zistis ze to znie super.Diktafon,nie mikrofon-sluchatka alebo bedne lebo ked sa pocujes z vonku to ta ovlyvnuje aby si ostal "v bezpecnej zone".
gambler

Příspěvekod Fractal » 20 čer 2017 11:28

Dva poznatky, spíše workflow nitěrnosti, které se můžou zdát zanedbatelné, ale mně celkem pomohly a hlavou do zdi, že jsem to tak nedělal dříve.

1) pro přesnější intonaci a nasazení: dát jedno ucho ze sluchátek ven, dost zpěváků to tak ve studiu dělá, ale mě to prostě v zápalu práce nenapadlo, jak velký to může mít dopad

2) nekontrolovat si zpěv po každém takeu, prostě moje blbost a zvědavost, že jsem si chtěl hnedka recording ověřit, mnohem lepší je udělat ten take několikrát v kontinuální smyčce a pak jen vybrat a vystříhat to nejlepší

pro mnoho z vás to jsou jasné věci, ale třeba to pár lidem, co nahrávají sami sebe pomůže
Fractal

Příspěvekod vasek » 20 čer 2017 12:27

Ta druhá věc je lepší, možná jsi to nazpíval líp, možná si to líp sedlo. Každopádně mi chybí v tom vokálu nějaké to charisma nebo jak to nazvat. Snažíš se to dohánět výrazem, ale už se mi to zdá místy trochu nepřirozeně afektované. Můj názor je, že bys měl někoho hledat, pokud chceš takovou muzikou někoho oslovit.
vasek

Příspěvekod Fractal » 20 čer 2017 13:23

Najít někoho je strašně těžké, původně jsem měl všechny věci, krom té poslední, pro ženské hlasy, jenže nakonec ze spolupráce nějak sešlo, lidi mají důležitější věci na práci, rodinu, zaměstnání nebo studium, což je pochopitelné. Zase se budu stěhovat... no prostě se radši naučím pořádně zpívat. Už sem do hledání dal sil dost. Možná v novém městě nějaká spolupráce vzkvete, kdo ví. Není to jen tak, možná je to i tou hudbou, která není zrovna jednoduše zkousnutelná a já taky nejsem nadšený hned z každého hlasu zrovna.

Online to dělat nechci.

Dík za názor.
Fractal

PředchozíDalší

Zpět na Nové tracky