Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Edirol PCR 300

Edirol PCR 300

Příspěvekod mipex » 12 led 2016 07:25

Zdravím. Docela mne naštvalo, když jsem po instalaci win 10 zjistil, že PCR 300 je vlastně nefunkční, není soft.podpora. Ať dělám co dělám, žádným způsobem jsem controler do hardwerovky nedostal. Roland taky píše, že už není podopra.
Takže jsem dost nasranej, že ho musím asi vyhodit. Nebo znáte nějakou pomoc co s ním, případě dobrá rada jakou náhradu né drahou zvolit aby cubase jí podoprovala a já nemusel se trápit s nastavováním v DAW ?.

dík
mipex

Re: Edirol PCR 300

Příspěvekod msmucr » 12 led 2016 12:54

Nemám tenhle kontroler, ale co to přesně znamená hardwerovka?
Ovladač pro Windows 8/8.1 nejde nainstalovat nebo jak se to jeví?
http://www.roland.com/support/by_produc ... ivers/6547
Z mojí zkušenosti se víceméně všechno, co má ovladač pro Windows 8 rozběhlo i ve Windows 10, ty systémy se z hlediska vrstvy ovladačů liší naprosto minimálně. Jediné, co je od Windows 8 dál vynucované, je podepsaný ovladač, ale to se dá případně vypnout.
http://www.howtogeek.com/167723/how-to- ... d-drivers/
Na prvním obrázku je, jak vypadá chybová hláška od nepodepsaného ovladače, pokud by se něco takového objevilo i u tebe, tak postupuj podle návodu.

Jinak vyhazovat nic nemusíš.. Stačí se případně vrátit k Windows 7. Z hlediska audia a práce v nějaké DAW novější verze Windows stejně nic neřeší. Další varianta je používat PCR jen přes MIDI porty, které jsou samozřejmě podporované všude.

Michal
msmucr

Příspěvekod msmucr » 12 led 2016 12:59

Tady máš ještě video návod.. evidentně to už někdo řešil.

Je to to, co jsem si myslel, ovladač je nepodepsaný. Takže mělo by stačit vypnout to vynucování podpisu a pak nahradit řetězec 6.2 za 10 v .inf souboru.

Michal
msmucr

Příspěvekod mipex » 12 led 2016 14:16

Hardwerovkou jsem myslel zpávce zařízení, kde se ukázal edirol ale jako bez driveru. Roland oficiálně ukončil podporu na pcr od 8.1 win. Pod desítkami to obyklým způsobem vůbec nejde. Ale dík za link, tam je možné řešení. Vyzkouším.
mipex

Zpět na Ostatní hardware