Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Elektron Octatrack

Elektron Octatrack

Příspěvekod 48cube » 12 srp 2013 14:45

http://www.elektron.se/products/octatrack


Obrázek

Nenašel jsem tu žádný dedikovaný vlákno, tak ho zakládám.

Jsou tu mezi váma nějaký užíváci Octatracku?

Mám ho terpve krátce z druhý ruky a jediný oficiální fórum (http://www.elektron-users.com) v tuhle chvíli neregistruje nový členy neb se chystá spuštění novějšího a lepšího fóra (http://www.elektronauts.com), tak si řikám, proč nerozeběhnout menší diskuzi tady.

Jako člověka, kterej začínal se SW a v posledních letech přešel téměř kompletně na HW, mi udělalo radost mít zjednodušenej Ableton Live v železný krabici.
Potěšilo mě, že i přes hromady lidí frustrovanejch z logiky a ovládání Octatracku se mi podařilo pochopit většinu základního ovládání a funkcí hned během prvních 24 hodin (jo, jsem maniakální čtenář manuálů!). Teď bude sice asi chvíli trvat, než budu běhat po knobech a buttonech bez krátkejch zamyšlení, ale už teď mě baví práce s timhle samplujícím sekvencerem. Na to, kolik zvládá věcí se švédům povedlo uživatelský rozhraní docela dobře. Sice je to hodně o klávesovejch kombinacích, ale všechno je celkem logicky navržený a po chvíli i intuitivní (jako třeba system wide copy paste logika apod.).

Zavrhnul jsem dodaný zvukový banky začal krmit kartu vlastníma samplama, co se mi po letech krásně hromaděj na disku. Do budoucna plánuju Octatrack používat jako přenosný remixovadlo vlastních kousků namísto stěhování kompleltního rackovýho setu, případně kompoziční nástroj na cesty. Píchnul jsem k němu UC-33 co se mi už léta válela v krabici na skříni a ejhle, hned je to zas o kus víc jak Ableton Live :-) Ješte se musim odhodlat k připojení KP3 coby externího efektu na CUE výstup a signál z něj vracet do AB vstupu. To bude nejspíš taky kopec srandy.

Doufám, že si tu nebudu plkat sám pro sebe a že se někdo časem přidá.

May the sonic force be with you all ;-)
Uživatelský avatar
48cube
 
Příspěvky: 119
Registrován: 14. 2. 2013

Zpět na Ostatní hardware


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot], Fractal, Google [Bot], Martinwylde, Yahoo [Bot]

reklama
Facebook  Twitter  Google+