Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Korg Monologue

Re: Korg Monologue

Příspěvekod Amorph » 02 lis 2016 02:03

Vyrobci vyrabi aby prodavali. Zasadni problem muze nastat jen kdyz si nekdo neco koupi a pak s tim nic nedela. A nebo kdyz si nekdo neco nekoupi a nic nedela.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod Amorph » 02 lis 2016 02:05

Edit: prispevek po sedmi pivech, neberte to osobne;)
Amorph
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 02 lis 2016 02:25

Aky zasadny problem moze nastat ? Ja teda len nakupujem a nic s tymi krabicami nerobim .. Len nechapem , v com je problem ? Rozmyslam , ze by som si minilogue kupil .. Tak aby som daco neposral :D
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Amorph » 02 lis 2016 02:30

Prach a tak ruzne. Strasne to pak zabiji statickou elektrinou. Vymazte me, dik.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 02 lis 2016 02:33

Ne ne .. Len si to pekne rano preber v hlave :D
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod lavender » 02 lis 2016 04:35

@bssln: inteleguansky prispevok s pridanou hodnotou x-1. ako si vase blahorodie pravdepodobne nestihlo vsimnut, od 60 rokov je subtrakt synteza stale o tom istom. kde bol vtedy nordelius a lead 4 ;)
ale mam pre teba dobru spravu - mas moznost prestat sa prehrabavat hnojom nepodarenych cinskych sraciek s davom, pridat hodnotu svojim zhlukom samohlasok a spoluhlasok a vymysliet pre cely svet a lepsie neosuchane zajtrajsky novu syntezu, nove vlny, novy pohlad na architekturu zvuku. do toho ty zvukom znudeny jedinec!
lavender

Příspěvekod dendy » 02 lis 2016 08:39

Amorphove pivne prispevky nemazat !!! Paradne som sa zasmial :-))))
dendy

Příspěvekod bassline » 02 lis 2016 13:52

lavender píše:@bssln: inteleguansky prispevok s pridanou hodnotou x-1. ako si vase blahorodie pravdepodobne nestihlo vsimnut, od 60 rokov je subtrakt synteza stale o tom istom. kde bol vtedy nordelius a lead 4 ;)

Nemam moc chut reagovat na tvoj ofenzivny prispevok, snad len tolko: Prevedenie subtrakt syntezy moze byt velmi roznorode. Napr.sekcia filtrov nemusi byt vzdy len jeden filter jedneho typu ale moze to byt komplexna sekcia s mnozstvom dalsich moznosti/parametrov ktore posuvaju moznosti dalej. Napr. dva filtre v seriovom/paralelnom rezime, drive stage pre/post, menej caste typy filtra (comb, formant, notch), atd. To iste plati pre osc sekciu - to nemusi byt vzdy len obycajna dvojica osc - saw/square/triangle/sine. existuje predsta milion moznosti ako to rozsirit o dalsie moznosti tvarovania vlny. Staci 1-2 nove parametre pre tvarovanie vlny a uz to urobi zo syntaku viac specifickejsi nastroj.
bassline

Příspěvekod m4x » 02 lis 2016 16:09

Oxyygen píše:A nejsou uz tyhle jednoduchy subtraktivni zvuky tak trochu nuda?.:)

Hybridy na ně.:))
m4x

Příspěvekod lavender » 02 lis 2016 18:42

@bssln: kto chce, hlada sposob, kto nechce, hlada dovod. (pisem o tvorbe).
lavender

Příspěvekod dendy » 02 lis 2016 19:30

levender: AMEN!!! Toto je moja zivotna filozofia, plati univerzalna na vsetko !!!

bassline píše:Nemam moc chut reagovat na tvoj ofenzivny prispevok, snad len tolko: Prevedenie subtrakt syntezy moze byt velmi roznorode. Napr.sekcia filtrov nemusi byt vzdy len jeden filter jedneho typu ale moze to byt komplexna sekcia s mnozstvom dalsich moznosti/parametrov ktore posuvaju moznosti dalej. Napr. dva filtre v seriovom/paralelnom rezime, drive stage pre/post, menej caste typy filtra (comb, formant, notch), atd. To iste plati pre osc sekciu - to nemusi byt vzdy len obycajna dvojica osc - saw/square/triangle/sine. existuje predsta milion moznosti ako to rozsirit o dalsie moznosti tvarovania vlny. Staci 1-2 nove parametre pre tvarovanie vlny a uz to urobi zo syntaku viac specifickejsi nastroj.

Niekedy menj je viac... aj ja mam rad komplexne syntaky s mrte nastaveniami, na druhej strane su chvile kde vyborne zafunguje prave takyto jednoduchy syntak s konkretnym specifickym zvukom, s prehladnym a okamzitym pristupom na vsetky parametre priamo cez knoby ...

ozaj len btw. Monologue ma pri oscilatore 2 parameter "shape" takze moznosti su ovela sirsie ako len 4 zkladne priebehy.. ak to navyse bude ako pri minilogue ze sa da shape modulovat pomerne rychlym LFO (ktore zasahuje az do audio range) tak ... asi si vies predstavit ze tie moznosti zase nie su az tak male...
dendy

Příspěvekod lavender » 03 lis 2016 02:40

mna troska odradza ze osc2 nema tiez square. to preco urobili? :D
lavender

Příspěvekod Pytkin » 01 pro 2016 14:42

Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 01 pro 2016 21:11

hra to super... len ci to bude lepsie nez Prodigy alebo XP-30, to sa dozvieme az si to kupi MomentCountryMetalFarkas... :-)
dendy

Příspěvekod lavender » 01 pro 2016 23:44

znie to dobre, akurat ma vyrusilo ked dava priebehy medzi vlnami, tak je tam taky skok. tlste tobude zda sa dost.
lavender

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní hardware