Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Levne hardwarove efekty

Příspěvekod ECSON WALDES » 09 zář 2005 00:57

Obrázek
Hodne starej - Lexicon 224XL

Obrázek
Osvedcena starsi klasika - Lexicon 480L

Lexicony MPX-1 i MPX-500 jsou za ty prachy fajn, ale prece jen jsou to trochu studeny reverby. Tyhle fx bych pouzil spis na modulacni efekty a tak. Lexicom mne s reverby nenadchnul ani u drahy MPC81. Hodne dobrej je Lexicon az od modelu 300L no a pak samozrejme velkej sice uz starej ale kralovskej 480L, ci nejstarsi 224. No a nebo pak novej 960L, ten ale nekteri zvukari nehodnotej ve vrelosti tak dobre jako starou 480L ktera ma uplne jinej vypocet prevodniky atd atd...

Co se ale HiEnd reverbu tyce tak Americkyho Lexicona trosku predbehl nadupanej Danskej TC 6000. TC 6000 je nejlepsi reverb co jsem slysel! Jeho konkurence Lexicon 960L je taky maso ale TC proste vede. Lexicon je trosku starej a konzervativni. TC zni mnohem modernej jasneji a svezej. To plati i o levnejsich TC M2000 M3000 M5000.
Kazdy vetsi studio ma oba TC6000 i 960L, protoze klientela ma rada oba stroje. Je to ale docela investice protoze jak TC6000 tak i 960L stojej ve slusny vybave kazdej kolem 500.000 Kc coz za oba uz je melounek, nojo:)

Dulezity je si uvedomit ze at uz TC6000 nebo 960L jsou taky a predevsim vicekanalovy Surround 7.1 efekty pro film a tv. Napr film Pan prstenu byl komplet efektovan na dvou TC6000. Dokonce si muzete za nemalej peniz koupit presety z tohoto filmu pro vasi TC6000. To samy umoznuji i ruzny postprodukcni knihovny pro 960L.

Obrázek
TC Electronics 6000

Obrázek
Lecicon 960L

Jinak ale z tech levnejch sekacovejch je bezkonkurencne super SONY DPS V77 ma reverb a i ostatni mistnosti naprosto fantasticky a to nepocitam tuny modulacnich efektu a ruznejch srandicek. Taky sveho casu v roce 1995 stal rovnejch 100 papiru a jeho kvalita dodnes ve sve tride moc prekonana nebyla. Ale hlavne je supr ze se ted da sehnat kolem pouhopouhych 500 EUR!!

Jinak PETENES: jestli hledasnejaky dostupny prznidlo tak doporucuju SONY F7 - umi vse vcetne ruznejch filtru kvakadel vocoderu distorzi apod.
No a nebo pak ENSONIQ DP4+ ten je hluboka studna plna modulacnich efektu.

Sony delel sveho casu konvolucni krasku SONY DRE-777. Obdobu delala i YAMAHA SREV-1. Oba smozrejme taky pekne drahy:) Nicmene svet je neprijal moc dobre. Vsichni se drzej osvedcenejch znacek TC a Lexicon s klasickym dsp. Firma (Sony i Yamaha) dodavaly knihovny reverbu na CD na kterech byly nasamplovany impulsovky nejakyho napr svetovyho koncertniho salu, treba opery, nebo to ale taky mohl bejt zvuk neci koupelny ci toalety:) Revolucni koncept, skoda. Dnes uz to zlidovelo a umoznuji to ve velmi ale velmi limitovanym editacnim provedeni nektery DAW FX. Nemyslete si ze mate doma v SW to co umel tenhle drahej HW:)

Obrázek
SONY DRE-S777

Obrázek
http://aes.harmony-central.com/109AES/C ... EV1-lg.jpg
YAMAHA SREV-1

A kdybyste nekdo cheteli trochu zainvestovat tak doporucuju jakou koliv radu efektu EVENTIDE, od H3000S nahoru k rade DSP a H. Novy veci jako H8000 nebo Orvile jsou sice nad 200.000 ale to je uz fakt maso!
Jinak ale strasne dobry veci umi i novej EVENTIDE Eclipse, coz je vpodstate stara nabusena H3000 v novy krabici s milonem legendarnich presetu. Na Ebay se da koupit uz od 40.000 coz je moc fajn cena z puvodnich 110.000.
EVENNTIDE jsou strasne oblibeny, venku je ve studiich maj i 4 kusy z ruznejch modelovejch rad. Zvukari miluji jejich presety, prevazne modulacni efekty, ruzny chytry pitch shift vychytavky apod. ..no nacem myslite ze delaj vsini zvukari ty nadherny ultra siroky stereo vokaly pro RnB ? nojo prave na EVENNTIDE:) !

Obrázek
.

Obrázek

Jo a doporucuju novej FX - KURZWEIL KSP-8 ..ten je odvazim se rict v mnoha ohledech i zajimavejsi nez EVENTIDE a je levnejsi. KSP-8 ma nepreberny tuny fantastickejch algoritmu. Zni uplne jinak nez vsechno ostatni a stoji zato ho koupit! Stoji kolem 120.000,-

krasny MP3 ukazky - http://www.kurzweilmusicsystems.com/pro ... ml?Id=1666

Obrázek

Obrázek
.

...snad nekdo rad taky efekty jako ja:) !
uz mne na ezone trochu nebavi cist stale jen o syntacich a VST pluginech, tak si to ted malinko kompenzuju:)
mam strasne rad profi audio! vsechny equalisery, compresory, efekty, velky analog/digital mixpulty, bedny, velka svetova studia, firmy ktery se zabejvaj akustikou atd atd atd... Je toho tolik!

.
Majitel studia, mix & mastering
www.biotech-studio.com | www.bandzone.cz/ecsonwaldes
ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvekod Cyril » 09 zář 2005 02:02

Aaaaaaaa!!!!
Cyril

Příspěvekod Cyril » 09 zář 2005 02:09

TUDY: jaky mas zkusenosti s tim DSP1000P (hlavne v porovnani s ruznejma VSTckama...)? Mozna bych mel o nej zajem...
Cyril

Příspěvekod Ondra P. » 09 zář 2005 07:14

kexik píše:jak moze kompresor mix zminimalizovat? to musel byt zmetok a patril do reklamacie...

Nevim jestli bylo slovo zminimalizovat na spravnym miste, ale opravdu behringer z celkem mohutnyho (fat) mixu udelal odost mensi (uzssi) a to hlavne v basech. Sice to znelo jako ze to bylo pod kompressorem, ale cela dynamika byla joko by pod filtrem.
Ondra P.

Příspěvekod Tudy » 09 zář 2005 07:17

Cyril píše:TUDY: jaky mas zkusenosti s tim DSP1000P (hlavne v porovnani s ruznejma VSTckama...)? Mozna bych mel o nej zajem...

Jsme tady jedna komunita, tak Ti nebudu kecat. Je to prostě levnej efekt.
Na druhou stranu, pokud nemáš možnost nakupovat na Ebay, za 2000 nic lepšího neseženeš. Už jsem psal, že ve VST jsem nenašel jedinej reverb, kterej by se tomu vyrovnal (a to byl rozdíl dost markantní). Do začátku, než se rozhodneš vrazit 4x tolik do MPX500 je to dobrá volba.

Routing žádná sláva, kombinace efektů jsou přednastaveny a nějak extrémně se s tím kouzlit nedá.
Výhoda je 100 uživatelských programů a MIDI, takže to můžeš používat jako efektovku přímo k nějakýmu synthu a můžeš mít uložený efx odpovídající přímo zvuku na syn?áku, kterej si ten program po MIDI sám přepne.

Takže pokud si chceš polepšit v reverbech, tohle rozdíl udělá. Myslím že poměr cena/výkon je v pohodě
Tudy

Příspěvekod Ondrash » 09 zář 2005 09:13

Ahoj. Koukal jsem na Ebay a mají tam Ensoniq DP4 a DP4+ víte jaký je mezi tím rozdíl?
Ondrash

Příspěvekod jehlar » 09 zář 2005 09:26

2 EW: nedostal jsi se se někde k porovnání TC6000 s algoritmy které dodává TC pro Powercore??? Já jsem si k své Powercore pořídil VSS3 a Nonlin2 (originální TC6000 algoritmy) - jsem s toho unešenej :-). Celkem by mě zajímalo jaký je rozdíl oproti originálu, jen to nemám jak zjistit.
jehlar

Příspěvekod syncro » 09 zář 2005 09:34

DP4 - 46 algoritmů, DP4+ tuším 54, plusko má navíc sluchátkový výstup a myslím, že dva footswitche na ovládání. Já mám původní DP4, takže plusko moc neznám.

Saša
GunJah - www.gunjah.cz
syncro

Příspěvekod Cyril » 09 zář 2005 11:00

Tudy: dekuju za uprimnost. Precijen ale jestli rikas, ze jsi nenasel zadnej lepsi reverb ve VST, tak za 2000 je to skvely, si myslim... Zkousel jsi ruzny spickovy VST verby? diky
Cyril

Příspěvekod Tudy » 09 zář 2005 11:04

Cyril píše:Tudy: dekuju za uprimnost. Precijen ale jestli rikas, ze jsi nenasel zadnej lepsi reverb ve VST, tak za 2000 je to skvely, si myslim... Zkousel jsi ruzny spickovy VST verby? diky

No jo, ale který jsou to špičkový? Mně přišlo, že všechny, co jsem zkoušel sice jdou na některý aplikace použít, ale HW je vždy překoná.

Jo, ještě jsem zapoměl, DSP1000P má i Vocoder (sakra chci ho vůbec prodat? :-)
Tudy

Příspěvekod Cyril » 09 zář 2005 12:05

Jasneze chces... ,) Ted nemam penize, ale ozvu se, treba ho budes jeste mit...
Cyril

Příspěvekod peteness » 09 zář 2005 12:13

Cyril: nektere VST verby jsou slusne, ale neda se s nima udelat vsecko. Kdyz jenom produkujes/michas tak je nejpohodlnejsi pouzivat pluginy. Problem je v tom, ze zvuk z pluginu nikdy neni tak pevny, ale hlavne se mi zatim nepodarilo najit VST, se kterym bych verohodne vytvoril velky prostor. Bud existuji hally, ktere zneji vetsinou hrozne (plechovy kvadr s omezenymi max rozmery) a pak az emulace tape echa a mezi tim nic. Proto mam Lexicona MPX550, ktery to perfektne zvladne plus dalsi dalsi vychytavky - difuzor, flanger, chorus, ruzne kombinace pitch a delay atd, zaroven to ma kompresor, ktery treba na vokaly vubec neni marny. A je to v takove kvalite, ze kdyby z toho udelali plugin, tak ti to bude zrat nejmin 50% vykonu na lepsim procaku a budes se trapit s lupancema a zamrzanim.
peteness

Příspěvekod shagy » 09 zář 2005 12:57

e.w. skusal si rozdiel mpx500/550 ku mpx1 resp. mpx1 ku pcm91?

inak zaujimave, ze na koncertoch, teda v live nasadeni su uplne dostatosne tieto stroje, ktore ma kazdy rad...stacia v podstate tieto 4 krabicky aj na velke akcie...

lexicon PCM91 reverb
yamaha SPX990 multi
tc electronic TC2290 delay
eventide H3000 na vsetko ostatne...
www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu
shagy

Příspěvekod kora » 09 zář 2005 14:04

jehlar píše:2 EW: nedostal jsi se se někde k porovnání TC6000 s algoritmy které dodává TC pro Powercore??? Já jsem si k své Powercore pořídil VSS3 a Nonlin2 (originální TC6000 algoritmy) - jsem s toho unešenej :-). Celkem by mě zajímalo jaký je rozdíl oproti originálu, jen to nemám jak zjistit.

Taky me to zajima ale ma to bejt jedna ku jedne ....
kora

Příspěvekod Cyril » 09 zář 2005 15:03

Kdyz uz jsme u tech proklate lacinych krabicek ,), nemate nekdo tip na HODNE levnej HW kompressor, kterym bych mohl prohnat signal z el. kytary jeste pred brutalnim zkreslenim (za ucelem dosahnout naproste noise "steny")? diky
Cyril

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní hardware