Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Pedály ve studiu

Pedály ve studiu

Příspěvekod Ondrash » 19 led 2007 01:12

Ahoj. Mám dotaz. Už delší dobou přemýšlím jak nejlépe využít pedály ve studiu, abych mohl docílit nějakého live setu. O co jde: Potřeboval bych nějaký pedál, který by fungoval jako kytarová krabička, ovšem pro klávšesy. jeden stisk pedál se aktivuje, druhý stist pedál se deaktivuje. Ve své podstatě by to byl sustain pedál, ale nemusel bych na něm mít pořád nohu. Pedálem bych spouštěl sequence, zapínal-vypínal efekt a podobně. Je nějaké řešení? Ve své podstatě by pedál měl mít dva stavy, které se po sobě pořád opakují.

Druhý problém který mám je, jestli se vůbec dá použít jeden pedál univerzálně na všechny synthy. Mám Rolandy, mám Yamahy. Tady to nebude jednoduché kvůli polaritě, ale přeci, třeba na to bude nějaký fígl.

A do třetice... jestli jste někdo zkoušel třeba přes expression pedál ovládat úroveň efektu v Cubasi. Například filtru (nějakého pluginu), který by byl na insertu. Jde to?

Chtěl bych časem zkusit jam ve studiu, nahrávat to všechno v reálném čase a modulovat, co to dá... :D

Můžeme se o tom trochu pobavit? Nějaké postřehy z praxe a tak? Díky, moc....
Uživatelský avatar
Ondrash
 
Příspěvky: 890
Registrován: 22. 1. 2005
Bydliště: Praha

Příspěvekod lottewerther » 19 led 2007 03:23

Na takovouhle one man session je podle mě ideální midicontroler Behringer FCB 1010 (ano, Behringer, ani já ho nežeru, ale tohle je levný, velice účelný a zvuk přes to neleze). Měl jsem ho ke kytaře, ale už jsem ho prodal, protože už sem toho měl pod sebou strašně moc. Hrál jsem si s tím i s Cubase a fachalo to bez potíží. Ten kontroler je fakt super všestrannej - fantazii se meze nekladou. Technické potíže s tím žádné nebyly, tělo z kovu... Když na to nebudeš skákat z výšky, nic se s tim nemůže stát. A možnosti prakticky neomezené:
Dva expression pedály (kde se dá nastavit co vodkaď pokaď),
deset šlapek, pod každou můžeš dát:

- 5 různých program changes
- přepínání dvou control changes (např. ztlumit/zesílit konkrétní midi kanál apod.)
- posílání noty (do sequenceru nebo tap tempo)
- nastavení dvou "mechanických" footswitchů přes relátka (on/off, například na přepínání kanálů na zesilovači, nebo právě ten tvůj úmysl se sustain pedálem), vyvedených přes dva normální jack/jack kabely
- nastavení oněch dvou expression pedálů

Nastavení šlapek se dá navzájem skvěle provázat:
V horní řadě můžeš mít naprogramovaný "scény", v dolní řadě noty, footswitche, tap tempo, CC´s, pod některýma šklapkama může být jenom nastavení expression pedálů a nic jinýho (šlápneš a kdes měl feedback delaye, objevi se cutoff)
lottewerther
 
Příspěvky: 125
Registrován: 31. 1. 2003

Příspěvekod Ondrash » 20 led 2007 22:56

To lottewerther: díky za tip. Kouknu na to.
Uživatelský avatar
Ondrash
 
Příspěvky: 890
Registrován: 22. 1. 2005
Bydliště: Praha


Zpět na Ostatní hardware


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot], Fractal, Google [Bot], hajekm, Prvotsky

reklama
Facebook  Twitter  Google+