Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Power distributor vs. predlžovák s prepäťovou ochranou

Re: Power distributor vs. predlžovák s prepäťovou ochranou

Příspěvekod Saly » 13 kvě 2009 08:05

Presne tak, vf filtr obnasi tlumivku a kondiky, pricemz cenu urcuje pro jaky maximalni proud je tlumivka urcena, idealne by tam melo byt neco takoveho:

http://www.es-ostrava.cz/pdf/katalog_cz ... _09_08.pdf
Saly

Příspěvekod PELF » 13 kvě 2009 17:03

Možná jsem to úplně nepochopil, nebo budu OT, tak se předem omlouvám, ale dokázal by mi někdo vysvětlit nebo poradit, co mám udělat, když mi mezi mixákem a ostatními přístroji vzniká cosi jako smyčka, a zem je tady v baráku provedena nulováním (nulák a zem jsou jeden drát)? Odpojení zemnícího kolíku asi nemá v tomto případě význam, když je spojen s nulákem. Zkoušel jsem různá zapojení, i přes UPSku a nemůžu se toho lehkého vrčení zbavit. Občas to dokonce samo zmizí, takže je možné, že to jde odněkud z venku, nebo je to nějaké VF rušení. Brum se mi objevuje jen v monitorovací části (aktivní nearfieldy + sluchátkový distributor), do převodníku to naštěstí neleze. Díky za případnou radu.
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod kexik » 16 kvě 2009 23:11

PELF píše:Možná jsem to úplně nepochopil, nebo budu OT, tak se předem omlouvám, ale dokázal by mi někdo vysvětlit nebo poradit, co mám udělat, když mi mezi mixákem a ostatními přístroji vzniká cosi jako smyčka, a zem je tady v baráku provedena nulováním (nulák a zem jsou jeden drát)? Odpojení zemnícího kolíku asi nemá v tomto případě význam, když je spojen s nulákem. Zkoušel jsem různá zapojení, i přes UPSku a nemůžu se toho lehkého vrčení zbavit. Občas to dokonce samo zmizí, takže je možné, že to jde odněkud z venku, nebo je to nějaké VF rušení. Brum se mi objevuje jen v monitorovací části (aktivní nearfieldy + sluchátkový distributor), do převodníku to naštěstí neleze. Díky za případnou radu.

viewtopic.php?f=15&t=8389
zaklad je ze musis pochopit princip
kexik

Příspěvekod indierock » 03 čer 2009 14:36

Takže viete mi už poradiť čo kúpiť do môjho malého štúdia, či power distribútor (napr. ako tento http://www.thomann.de/de/furman_m_10x_e.htm ) alebo úplne postačí obyčajná prepäťovka ( http://www.alza.sk/apc-surgearrest-p5b-fr-d61622.htm ), lebo počúvam názory, že úplne postačí aj prepäťovka.
indierock

Příspěvekod kexik » 03 čer 2009 18:35

indierock píše:Takže viete mi už poradiť čo kúpiť do môjho malého štúdia, či power distribútor (napr. ako tento http://www.thomann.de/de/furman_m_10x_e.htm ) alebo úplne postačí obyčajná prepäťovka ( http://www.alza.sk/apc-surgearrest-p5b-fr-d61622.htm ), lebo počúvam názory, že úplne postačí aj prepäťovka.

zo sortimentu alzy skor
http://www.alza.sk/prepetova-ochrana-be ... d93978.htm
mas tam viac varistorov aj ucinnejsi vf filter. cena sice troska vyssia ale proporcne k lepsej kvalite.
dalsia vec ktoru este nik nespomenul je , ze ked sa podobne zasuvky zapajaju do serie, rastie ucinnost jak vf filtracie tak prepetovej ochrany. klesa ovsem maximalna zatazitelnost, kedze vf filtre maju nejaku impedanciu a pri vyssich odberoch sa jednak zahrievaju a dvak na nich dochadza k ubytku napatia umernemu prudu. ked ale zapojis jedneho psa s prepetovkou do druheho s prepetovkou a do toho vzdialenejsieho od zasuvky napichas najcitlivejsie krabice ako preampy a prevodniky, bude to ok, pac oni maju prikon malicky. najviac zeru monitory, koncove zosilovace a pocitac
kexik

Příspěvekod Magion » 08 srp 2010 11:13

co říkáte na toto:
http://eu.cyberpowersystems.com/product ... 50elcd.htm

Zajímalo by mě, kolik ta UPS sama žere, když nejsou žádný výpadky a nejede se vůbec na baterky.
V podstatě nechci UPS ale jen nějakou doboru ochranu a nevím jestli je toto lepší než klasická přepěťovka.
má to smysl, nebo stačí obyčejnější přepěťovka?
Magion

Příspěvekod PELF » 08 srp 2010 11:39

kexik píše:viewtopic.php?f=15&t=8389
zaklad je ze musis pochopit princip

Princip chápu, ale jak jsem psal, co odpojit/přerušit, když zem i nulák jednou jsou? :?
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod Palio-boss » 20 čer 2012 00:40

Mozem sa ohladom prepetovky spytat co vravite na toto?
http://www.alza.sk/apc-surgearrest-pf8v ... d61628.htm
oproti tomu belkinu spominanemu vyssie cez to prezenem aj TV(koaxial, to mi tu zatial robi strasny bordel, ked idem robit vyhodim antenu) aj net (to mi tu paradoxne problem vobec nerobi, ale tak pre istotu). A este je tam tento filter EMI/RFI:> 20-70 dB co vlastne neviem ci je lepsie alebo horsie ako ten belkin co ma "Filtrovanie EMI/RFI šumov:150 kHz-100 MHz, útlm až 65 dB"
Vedeli by ste mi prosim poradit? Ak by ten Belkin bol lepsi, kludne net a telku ozeliem.
Palio-boss

Příspěvekod Pytkin » 20 čer 2012 07:32

Ak mas kablovku, tak na odstranenie toho bordelu staci kupit oddelovak, alebo proste do zeme pichnes maly kondik.. Je to tu popisane viac krat..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Palio-boss » 20 čer 2012 10:45

kablovku nie. klasicku antenu. inac najviac bordelu mi tu robi taka ta stojata lampa co je zapojena v jednej zasuvke za klavesami. ak by to tato prepetovka odfiltrovala uplne by som bol rad.
Palio-boss

Příspěvekod kexik » 20 čer 2012 14:20

Palio-boss píše:kablovku nie. klasicku antenu. inac najviac bordelu mi tu robi taka ta stojata lampa co je zapojena v jednej zasuvke za klavesami. ak by to tato prepetovka odfiltrovala uplne by som bol rad.

stojata lampa obsahuje stmievac? ak ano, vymontovat, je to cinsky shit, ktory bude robit problem VZDY. siri sracky po kabloch, co sa da odstranit filtrom, ale najskor ich aj vyzaruje do luftu a to neodstranis nicim, sprosto sa to naindukuje na audio kable.
kexik

Příspěvekod Palio-boss » 20 čer 2012 16:17

dik
elegantnejsie riesenie ako vymontovat stmievac by nebolo? pouzivam ju na ucenie, ked vecer kukam nejaky film...
ta prepetovka s filtrom by tomu nepomohla? keby ju dam na gear nie na lampu)
Palio-boss

Příspěvekod Pierre niko » 31 led 2013 12:06

Ahoj,

mam klasickou voyeurskou otazku, cim chrani sve profesionalni zarizeni respektovani producenti jako matucha, Brooklin, Jirka Paska, a dalsi z vas, ktere s dovolenim nebudu jmenovat, neb zde na to neni prostor. Zajimate me vsichni, kteri se nebojite investovat kolikrat nehorazne prachy do gearu a pritom tvorite v klasickych cinzacich, casto v domech, kde nejsou state of the art rozvody :). Musite preci umerne tomu investovat i do bezpecnosti. Padlo tady nekolik linku, ktere jsou velmi inspirativni. Prosim podelte se, co konkretne doma mate. Naodte linky pro inspiraci, prosim. Upgraduju ted cely setup a nehodlam tuto stranku nijak podcenit. Diky

Tomas
Pierre niko

Příspěvekod Pierre niko » 04 úno 2013 11:43

Nasel jsem na Alze tohle: APC Power Saving Back-UPS Pro 900 eurozásuvky http://www.alza.cz/apc-power-saving-back-ups-pro-900-eurozasuvky-d200422.htm#foto. Ocenim tedy i zalozni zdroj, krom vseho ostatniho, co masina nabizi. Abych priblizil, co dotoho bude zapojeno, tak do zasuvek, napoajenych zalohou bude zapojen Mac Pro 8core, LCD monitor 27" Dell U2713HM, Rossetta, do nenapajenych budou pichnute Monitory, Mackie 16ch stereo mix, a par rackovych masin (nejake Lexicony, kompresory a dalsi gear, asi 10 veci). To vse bych rad napojil na tohle APC, jen si nejsem jisty, jestli bych to nahodou nepotreboval trochu naddimenzovat. Mate nekdo pedstavu, kolik toho pri Kapacite 900 VA a Výkonu 540 W utahne. Mam investovat vice do neceho silnejsiho? Chci hlavne chranit a kvalitne napajet toho Maca, rosetu a monitory. Diky moc za rady
Pierre niko

Příspěvekod Pierre niko » 04 úno 2013 18:15

Pierre niko

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní hardware