Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Reinstalace Win 7 a zachování rozprac. projektů FL studio

Reinstalace Win 7 a zachování rozprac. projektů FL studio

Příspěvekod Mist » 15 úno 2016 18:08

Přátelé,
řeším teď nutnost reinstalace Windows, což bych ještě zvládnul. PC už je ve stádiu rozpadu (myslím Win - HW ještě šlape) . Ve FL studio mám natahané VSTpluginy - instrumenty (Sampletank, Kork legacy, nějaké free pluginy atd atd..), A samozřejmě fúru rozpracovaných tracků - který bych rád ještě rozvíjel.
Existuje nějaký způsob, jak provést reinstalaci a zachovat všechna nastavení FL studio a jeho propojení s VST, tak abych ho mohl zase spolehlivě načíst?
Žádné zálohy systému jsem nečinil, data samozřejmě zálohovaná mám na druhém, externím disku - ale toť vše. Dá se s tím ještě něco dělat? :?
Díky.
Mist

Re: Reinstalace Win 7 a zachování rozprac. projektů FL studi

Příspěvekod supreff » 16 úno 2016 19:51

Ahoj,

co se týče přeinstalace se zachováním aplikací, tak z mé zkušenosti to takhle jde z Windows 7 na Windows 10 ( upgrade zdarma ) avšak nedoporučuju to a nedoporučují to ani další uživatelé kteří to udělali, mě se asi po měsíci začali pro změnu rozpadat samotný operační systém :D, udělal jsem čistou instalaci pouze se zanecháním souborů a šlape to jak hodinky. Hold musíš si s tím dát práci ale pak se ti to odvděčí stabilním systémem. co se týče windows 7 tak mám pocit že ten neumí přeinstalovat se zachováním aplikací ale nejsem si jistý takže do mě :D
Naposledy upravil supreff dne 17 úno 2016 10:45, celkově upraveno 1
supreff

Příspěvekod markuc » 17 úno 2016 02:38

To by nemel byt problem, schovej si projekty, FL si pri otevirani ty vst najde, ta struktura - umisteni slozky vstplugins bude beztak stejna .. pokud to tedy chapu spravne a chces preinstalovat sedmicky, o Win10 nebyla rec ..
markuc

Příspěvekod Mist » 17 úno 2016 10:53

Markuc: Chápeš to správně, chci komplet přeinstalovat Win 7. Tedy stačí si ulolžit projekty a zachovat sturkuru - stejné složky, ve kterých budou vst pluginy? Má s tím někdo reálnou zkušenost?..
Mist

Příspěvekod markuc » 17 úno 2016 11:03

Ja takhle přenáším FL projekty mezi noťasem a velkým compem, kde mám dokonce i trochu jinou strukturu složek a FL si poradí bez problémů, má nastavený, kde má hledat vst a to stačí. Nemusíš mít obavy.
markuc

Příspěvekod supreff » 17 úno 2016 11:09

když provede instalaci se zachováním souborů tak nikam projekty ani další soubory (fotky, videa a pod.) schovávat nemusí, vše potom najde ve složce Windows old. Co se týče FL a VST pluginů tak jak uvádí pan markuc bude to stejné, pluginy se vám nainstalujou do stejných složek ve kterých si potom ty pluginy FL najde. Sice nemám s FL zkušenost ale určitě tam bude možnost uložit nastavení a uložit v nějakém jejich formátu. Pane Marcuc, o Win10 tu skutečně řeč nebyla, to jste pochopil správně, nýbrž se dotyčný poptává po způsobu jak obnovit Windows aniž by si s tím musel dát velkou práci a vše nastavoval od znova. Upgrade na win10 by mu umožnil že by nemusel udělat naprosto nic, pouze upgradovat a vše mu zůstane, jak soubory tak aplikace, nastavení aplikací a pod. Tak budme trochu otevřenější problému a nenechme své myšlení ( třeba i to kreativní :wink: ) omezovat požadavky jinými nebot on si přišel pro radu v určité oblasti zkušenějšími. To že o tom nebyla řeč zkrátka neznamená že je to špatný nápad :wink:
supreff

Příspěvekod supreff » 17 úno 2016 11:17

Mist: myslíš zálohovat složku s pluginama a potom to použít v novém Windows? Pokud to myslíš takhle tak to nepůjde, budeš mít problémy s registry a vůbec, je potřeba provést instalaci pluginů znova, neplatí to pro pluginy které se neinstalují, jen se přetáhnou do cílové složky.
supreff

Příspěvekod markuc » 17 úno 2016 11:18

Nikdo vas napad nekritizuje jako spatny. Pokud chce v ramci reinstalace upgradovat na desitky, hura do toho. Ja s tim zkusenost nemam, jen se hodne pise a mluvi a tom, ze mikrosofti upgrade nefunguje tak, jak ma a ze je stejne jistejsi cista instalace desitek, coz mu praci moc neusetri. A dalsi prace pribyde tim, ze si musi zjistit, co vsechno z jeho aplikaci bude fungovat pod desitkama a jak, nikde neni psano, ze ma v compu jen FL. Rozhodnuti je jen na nem ..
markuc

Příspěvekod Mist » 17 úno 2016 14:14

Díky, pánové za rady, :palec+: vrnu se na to (reinst win 7 se zachováním souborů), Win 10 se bojím a nechci :) Ještě pro jistotu znásilním firemního ajťáka. :)
Mist

Příspěvekod supreff » 17 úno 2016 16:27

Markuc: omlouvám se pokud jsem vás nějak nařknul. Co se týče kompatibility tak za mě paráda. Naopak aplikace které mi v 7 padali tak 10 jsou stabilní :) ale mám Cubase 8 a u FL tedy nevím ale počítám že to bude podobně, je to krok k lepšímu ale souhlasím s vámi, bude lepší počkat na oficiální podporu ovladačů a nějaký ten opravný balík, ale moc co opravovat toho nebude :) . Jen jak už jsem psal když upgrade tak jedině s čistou instalací nebo se zachováním souborů, já jsem zvolil se zanecháním všeho takže i aplikací a po cca měsíci byl windows v háji a podle googlu nejsem zdaleka sám komu se to stalo.
supreff

Příspěvekod markuc » 18 úno 2016 02:20

Nene, buďte v klidu, vždyť upgradovat sedmičky na desítky byl dobrej nápad .. podobné reference mám i já, taky se na desítky chystám .. naštěstí samotné Win10 mají reference vynikající, výtky se týkají jen té instalace. Takže se na ně těším, mám taky Cubase, ale i FL Studio a Presonus Studio One a Reaper a bůhví co všechno ještě .. takže si na tu kompatibilitu budu muset fakt pořádně posvítit. Rozhodně jsou pro mě desítky duvodem k upgrade, což osmičky nebyly ..
markuc

Příspěvekod supreff » 18 úno 2016 18:09

naprosto souhlasím :)
supreff

Zpět na Ostatní software