Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

ART TubeFire 8

ART TubeFire 8

Příspěvekod indierock » 28 dub 2009 01:47

Má niekto skúsenosti s týmto 8-kanálovým lampovým predzosilovačom /firewire zvukovkou ? Zatiaľ na celom fóre nieje naň ani jeden názor.
Obrázek
Chystám sa kúpiť min. 8-kanálovú zvukovku, a najprv som mal vybraný M-audio Projectmix, momentálne Alesis io26, a dnes som objavil toto (cez ebay vyjde na 400 USD, akurát vyriešiť problém s sieťovým napájaním, snáď to pôjde cez firewire), trošku mi na ňom možnosť rozšírenia, insertov, výstupov ako na Alesis, ale zase má skvelé lampové preampy na každom kanále s nastavením.

Prosím, ak niekto viete poradiť hocijakým názorom, tak píšte.
indierock

Re: ART TubeFire 8

Příspěvekod kexik » 28 dub 2009 06:43

aky problem s napajanim? ja tam vidim schuko konektor na 220V. osem lamp z fw urcite nenapojis
kexik

Příspěvekod indierock » 28 dub 2009 14:20

kexik píše:aky problem s napajanim? ja tam vidim schuko konektor na 220V. osem lamp z fw urcite nenapojis

neviem na fotke asi je konektor na 220V, ale keď to kúpim z USA-ebay, tak keď to bude USA verzia, tak aj podľa manuálu str. 23
http://www.artproaudio.com/downloads/manuals/omtubefire8.pdf to bude na 105-125V napájanie.

zaujímajú ma aj Vaše názory/rady v súvislosti s týmto produktom
indierock

Příspěvekod rastis » 28 dub 2009 14:23

8 lamp za 400 dolarov je dost malo, tam nie je moc co ocakavat... 8x ULI mic 100 v racku + FW. 400 dolarov je USA ebay nove zo shopu ? to Ti sem nejaky taky shop aj posle ?
rastis

Příspěvekod indierock » 28 dub 2009 14:29

rastis píše:8 lamp za 400 dolarov je dost malo, tam nie je moc co ocakavat... 8x ULI mic 100 v racku + FW. 400 dolarov je USA ebay nove zo shopu ? to Ti sem nejaky taky shop aj posle ?

No až taká nízka behringer kvalita, to zase nebude, keď si zoberiem, že z Thomannu to vyjde na 745 Eur. Značka ART je v Európe dosť predražená, z USA sa jej preampy dajú kúpiť o dosť lacnejšie, a nieje problém ani zo zaslaním, a jedná sa o úplne nové, nepoužité veci aj s americkou 1 ročnou zárukou.
indierock

Příspěvekod rastis » 28 dub 2009 14:36

z USA je vsetko lacnejsie, to nie je o predrazenom ARTe v EU. este raz sa spytam - ty vies nakupit nove z USA netoveho shopu ?
rastis

Příspěvekod indierock » 28 dub 2009 14:57

rastis píše:z USA je vsetko lacnejsie, to nie je o predrazenom ARTe v EU. este raz sa spytam - ty vies nakupit nove z USA netoveho shopu ?

áno viem, už som nakupoval veľa hud. nástrojov z USA hocijakými spôsobmi
indierock

Příspěvekod kexik » 28 dub 2009 19:18

indierock píše:
kexik píše:aky problem s napajanim? ja tam vidim schuko konektor na 220V. osem lamp z fw urcite nenapojis

neviem na fotke asi je konektor na 220V, ale keď to kúpim z USA-ebay, tak keď to bude USA verzia, tak aj podľa manuálu str. 23
http://www.artproaudio.com/downloads/manuals/omtubefire8.pdf to bude na 105-125V napájanie.

zaujímajú ma aj Vaše názory/rady v súvislosti s týmto produktom

ziadnu paniku. jednak v GME kupis trafo 110V/220V a dvak si myslim ze vnutri bude trafo s primarom aj na 220V alebo skorej spinany zdroj ktory bude zrat vsecko. co sa tyka architektury z ceny sa da sudit ze tie preampy budu odvodene zo zapojenia slavneho MP co dava za pravdu rastisovi ze je to viac menej uli mic100 x8 ale jednak MP je lepsi ako mic 100 (mic 100 je uliho kopia urobena tak aby sa obislo patentovane riesenie MP, ktore je ale pri danej suciastkovej zakladni optimalne, takze uli tam "musel" urobit par preslapov), dvak ani mic100 neni uplne marny preamp a urcite prechcije spustu preampov vo FW zvukovkach v podobnej cene. coho ja by som sa bal su drivery, ako pri kazdom fw zariadeni. a kedze ide o vyrobcu ktory sa na zvukove karty nespecializuje, o to viac
kexik

Příspěvekod indierock » 29 dub 2009 02:15

Práve to zisťujem či by to šlo (napísal som o tom predajcovi). Kebyže to nešlo tak treba dalšie peniaze na trafo 230V-115V, len neviem koľko Wattov táto zvukovka spotrebuje, či stačí 100W verzia za cca. 500SK http://gme.sk/sk/index.php?page=product&detail=332-223
alebo 300W za cca. 1500SK http://gme.sk/sk/index.php?page=product&detail=332-224

A čo sa týka tých preampov (v spojistosti s prípadných nedostatkom driverov, na stránke som našiel tieto http://www.artproaudio.com/downloads/drivers/Tubefire8.zip )bolo by podľa Vás lepšia kúpa napríklad ALESIS-u io26 ?? skúste mi poradiť pri výbere.
indierock

Příspěvekod indierock » 29 dub 2009 02:27

Takže mám už odpoveď: "kexik" mal si pravdu, poradí si aj s 230V, akurát vymeniť napájací kábel.
indierock

Příspěvekod indierock » 01 kvě 2009 02:34

Prosím, môžte mi niekto aspoň poradiť či mám isť do tohto tube interfacu, alebo radšej Alesis io26, prípadne M-audio Projectmix.
Peniaze na drahšie veci asi mať nebudem. Potrebujem to na nahrávanie bicích, gitár (britský sound napr.) ...
indierock

Příspěvekod delay » 01 kvě 2009 09:44

Alesis na mě působí lépe jako zvukovka, ikdyž ART mám rád, tak z TubeFire 8 mám spíš pocit, že se jedná o 8mi kanálový preamp a zbytek je takovej možná použitelnej bonus. U Alesisu nebudeš mít tak kvalitní preampy, ale máš tam např. inserty a lepší level metery, celkově to na mě působí víc jako zvukovka, neb má hlavně i MIDI a ADAT, což TubeFire8 nemá a třeba i proto bych ti jí nedoporučoval, ikdyž dnes má každý kontroler nebo midi keyboard USB připojení, klasické MIDI je v určitých situacích nepostradatelné. Taky bych koukal na to, jaké bude zvukovka mít virtuální prostředí v PC, zde si opět myslím, že ALESIS bude dál. Co se týče převodníků u obou karet, tak to bude průměr, nicméně k Alesisu v případě potřeby můžeš připojit kvalitní převodníky, k TubeFire ne.

Ber ALESIS.
delay

Příspěvekod Ctirad » 23 kvě 2009 21:39

indierock píše:Prosím, môžte mi niekto aspoň poradiť či mám isť do tohto tube interfacu, alebo radšej Alesis io26, prípadne M-audio Projectmix.

Alesis IO26 je poměrně rozšířená a solidně udělaná karta postavená na moderním DICEII čipsetu, převodnících cirrus vyšší řady a v preampech brouky burr brown (respektive ekvlivalenty od jiné firmy, z hlavy nevím). Na druhou stranu tubefire nikdo nemá, nikdo to nezná a vzhledem k ceně není možné od toho čeka cokoliv víc, než 8x lowendový preamp s lampou ala zmiňované behringery nebo arty. A co se mě týče, to je to poslední, co bych ve zvukovce chtěl mít.
Ctirad

Zpět na PC