Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

ATI X550 - problemy

ATI X550 - problemy

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 16:17

Ahoj, moc prosim o radu... mam grafickou kartu ATI X550 a kdyz si pustim jakoukoliv hru (treba Rainbow Six, Zaklinac...), tak se mi driv nebo pozdeji (obvykle tak do cca dvaceti minut, ale nekdy driv, parkrat se mi i stalo ze se to neobjevilo vubec ale to je spis vyjimka) ta hra kousne :( Obraz se zasekne, zvuk jeste chvili zustane (jakoby se zaloopuje) a pak musim bud restartovat pocitac, nebo to spadne do windows a kdyz jsem pak treba na netu a posouvam stranku, tak je pohyb strasne trhanej, takze to musim restartovat. Zkousel jsem ruzny ovladace, ted tam mam snad ty nejnovejsi, dela to furt. Zkousel jsem i naky ty Omega drivery, to mi ale vyjebalo pocitac (modra obrazovka, po restartu to nenaslo drivery)... uz fakt nevim co s tim :( Nemate nakej tip? Moc se v tom nevyznam... dik moc
Cyril

Re: ATI X550 - problemy

Příspěvekod Kermitak » 21 lis 2009 16:22

Neprehriva se ti ta grafika nebo CPU?
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 16:31

Kermitak: no ja to sleduju SpeedFanem a snad ne... nevim, jaky teploty jsou v norme, ale CPU pri zatizeni hrou nastesti (koupil jsem vetracek, predchozi se nak vyjebal) nepreskoci 60 stupnu...

P.S. driv mi to nedelalo, toho Zaklinace napriklad jsem dohral dvakrat... ted jsem ho asi po necelym roce nainstaloval znovu a pada mi prave timhle zpusobem. Nejsriv jsem myslel, ze je problem v novym patchi nebo tak (mam originalku), ale delaj to i jiny hry :( Jo a ta grafika je na PCI-E, cetl jsem naky triky s nastavovanim AGP ale to se ji teda asi netyka...
Cyril

Příspěvekod Kermitak » 21 lis 2009 16:45

60 je pri zatizeni ok, a kolik ti ukazuje grafika?
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 16:46

Kermitak: no kdyz ja nevim, speedfan mi ukazuje akorat Temp 1, Temp 2 a Temp 3, a pak HD0 a Core1 a Core2... je pravda, ze to chlazeni asi moc dobre vyreseny nemam, ale ted jsem mel docela dlouho pocitac otevrenej, bez jedny steny, a delalo to furt...
Cyril

Příspěvekod Kermitak » 21 lis 2009 16:52

No, nevim kdo s tou myslenkou otevrenyho pocitace prisel, dela to spousta lidi, ale je to z hlediska chlazeni pekne blby reseni, protoze ti tam neproudi vzduch. Teplotu GPU ukazujou primo ATI ovladace (resp. to control centrum).
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 17:19

Kermitak: ja se obavam, ze ta moje karta nema ten cip pro detekci teploty, v tom Catalyst rozhrani to aspon nemuzu najit... :( Kdybych ja vul si vzpomnel, co vsechno jsem tam nove instaloval, treba je to nakej softwarovej problem, ne? Nemuze to mit neco s DirectX? Jo, mam XPcka...
Cyril

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 17:50

Jo a VPU recover mi po tom crashi hazi hlasku, ze "graficky akcelerator prestal reagovat na prikazy ovladace"...
Cyril

Příspěvekod Kermitak » 21 lis 2009 18:05

Kdyz si spustis to ATI CC, tak je tam vlevo nahore menu graphics a v nem polozka ATI overdrive, tam jsou vpravo takovy dva "tachometry", jeden ukazuje teplotu.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 18:11

Ja to tam fakt asi nemam, viz obrazek, delal jsem tam i test jakymsi Furmakem a ten ukazuje taky 0 stupnu, coz asi znamena, ze to neslo zmerit...?

Jo a diky moc ze se mi snazis pomoct...
Přílohy
gpu.jpg
gpu.jpg (107.39 KiB) Zobrazeno 298 krát
Cyril

Příspěvekod luphtrack » 21 lis 2009 18:14

já bych rád pomohl, ale jsem věrným používatelem nvidií a o ATI nemám ani šajnu. navíc nemám moc zkušeností s win drivery pro grafiky.
Obrázek
live free or die!
luphtrack

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 18:19

Jestli je to teplotou, nemelo by to spadnout pri nakym tom zatezovym testu (FurMark)? Mam to nechat bezet dyl, jestli to spadne?
Cyril

Příspěvekod EXCOM » 21 lis 2009 18:46

Cyril : ja by som dal prec speedfun.. on si mohol nastavit na karte konstantne otacky a ked sa gpu prehrieva tak speedfun drzi stale otacky na rovnakej rychlosti a ked driver chce otacky zvysit a ochladit rychlejsie gpu karty, tak sa tak nestane lebo speedfun si to strazi...

speedfun je dost nebezpecna vec ak clovek nedomysli zopar veci.. je to super program, ktory ti stisi relativne masinu, ale moze sa stat ze ti ju aj odpali...

a hlavne by som sa moc nespoliehal na udaje, ktore idu zo speedfun
EXCOM

Příspěvekod EXCOM » 21 lis 2009 18:51

a z mojej skusenosti mi to pripada, este ako konflikt medzi HW.. ja som koli tomuto musel kupit inu MBoard.. mal som ATI kartu a presne toto iste mi robila, v inej MBoard nie..
to co sa ti deje je ochrana ktoru sposobuje driver karty, je to zabezpecenie pred znicenim HW nejakou okolnostou ktora nastala( vyssie napatie, teplota atd. ) a resetne sa..

ak mas vypnute VPU recover, tak ti to spadne rovno do bluescreenu a nasledne restartne pocitac...

nemenil si v poslednom case nieco v pocitaci?
EXCOM

Příspěvekod Cyril » 21 lis 2009 18:57

EXCOM: no ale driv mi to nedelalo... jinak bluescreen to nehazi nikdy, maximalne obrazovka pak obvykle vzdycky zcernala... V pocitaci jsem menil akorat vetrak, ale nakou dobu jsem fungoval s otevrenou skrini, protoze ten starej vetracek zpusoboval, ze se cela skrin rozvibrovala a rvalo to uplne neskutecne nahlas, fakt skoro jak pila :) Nejsem si jistej, jestli to zacalo delat uz predtim, a nebo ne... ve Speedfanu nemam nastaveny automaticky rizeny rychlosti, a hlavne ho zapinam jen manualne obcas... ale radsi ho teda budu vypinat
Cyril

Další

Zpět na PC