Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Audio PC mašina 2017

Re: Audio PC mašina 2017

Příspěvekod Pytkin » 17 lis 2016 23:54

Fractal píše:Ad hdd: no urcite bych radsi takove disky co vydrzi vic zapisu, ale jake to jsou? S diskama si dneska moc nevím rady, SSD je pro me spise velka neznama, ale pokud davaji zaruku 5let, tak jsem nabyl dojmu ze data na nich vydrzi

to neni o zaruke , ale ako ten disk budes pouzivat .. ked bude viac menej stale plny a data sa budu menit len na jednom mieste , tak moze prist casom k problemu .. Vybral si si TLC disky .. Hladaj radsej MLC .. pripadne SLC ale tie su drahe ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 18 lis 2016 09:25

matucha: diky za detailny rozbor :) mna to zaujima skorej vseobecne, nie v suvislosti s DAW, respetive asi hlavny dovod preco ma to zaujima je v suvislosti s vypoctovym vykonom potrebnym pre univerzalnu AI :-) proste som bol zvedavy aky je progres vo vykone, z toho co hovoris to moc optimisticky nevyzera
dendy

Příspěvekod matucha » 18 lis 2016 13:07

No tak treba zase graficky karty se ted docela vykonove posunuly. Buhvi co bude nejlepsi na beh AI...
matucha

Příspěvekod Fractal » 18 lis 2016 15:24

Pytkin píše:...Vybral si si TLC disky .. Hladaj radsej MLC .. pripadne SLC ale tie su drahe ...

Nějak to neumím rozpoznat, jaký disk je TLC/MLC či SLC. Kde to jde vyčíst? Asi jen ve specifikaci od výrobce, jest tak?

dendy píše:...z toho co hovoris to moc optimisticky nevyzera...

Tyjo, ono to je taky asi tím, že prostě více výkonu v audio sféře není nějak extra třeba.

[Ad AI: Podle mě by se mohly superpočítače vyvíjet ještě rychleji než consumer level, taky nevím.]

Tak či onak pokud se podíváš na audio software, tak tam už není zas až tolik co vylepšovat. Ještě stačí aby někdo pořádně namodeloval analogový summingbox s různými typy traf, zesáků atp. no a už mě fakt nenapadá nic moc objevného.

Tím nechcu říct, že vývoj pluginů je u konce a překonaly analog nebo takové věci, ale podle mě už nějaké velké vývojové skoky od předzesáku, přes převodníky k vlastním DAW a pluginům nepříjdou. Aji kdyby přišly nějaké super 256bit konvertory s 384kHz s.r. (a ne že už tady dávno nejsou), nějaké super hluboké detailní impulzy zahrnující barvu laku :) a reverby počítající teplotu vzduchu, tak ten rozdíl zkrátka neuslyšíš. Protože lidské ucho má jakési dané parametry žejo. Chápu, že ve hrách se snaží o filmový nebo reálný look, tak byla potřeba dělat pořád monstroznější a monstroznější grafické čipy, no ale tam v té super film-look vodě už taky ty grafárny a grafické softvéry jsou, co jsem viděl nějaké záběry z top herní mašiny na velkém superkvalitním monitoru. Taky z druhé strany, ve filmovém průmyslu už taky máš CGI co jsou prakticky k nerozeznání od reálného předobrazu. Kde se může ještě o kus grafika vyvíjet jsou 3Dbrýle, helmy, nebo pocit bytí uvnitř scény, pak dotekové senzory a reciproční zpětnovazebné udělátka. Ale audio? 3D sound a kvadrofonii už sme tu měli a na co to řešit dále, když to jde všecko pořešit ve stereu. No ještě by šlo napíchnout přímo neokortex a vysílat/renderovat audio přímo, bez zapojení ucha...
Fractal

Příspěvekod Pytkin » 18 lis 2016 16:43

Fractal : sem tam to predajcovia uvadzaju .. casto nie .. treba hladat na strankach vyrobcov .. Ale vidiet to aj podla ceny .. TIe najlacnejsie SSD su vzdy TLC ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod matucha » 19 lis 2016 17:41

Dalsi DAW benchmark: https://www.adkproaudio.com/benchmarks

Obrázek

Bohuzel bez udanejch taktovacich frekvenci.

Zajimavy je jak se chovaj ty procesory trochu jinak pri ruznejch bufferech. Ze treba starsi 6 jadro (4930k - ivy bridge) pri trochu vetsich bufferech spadne pod soucasny nejrychlejsi 4 jadro (6700k skylake).
A rozdil mezi predchozi generaci 8 jader a soucasnou (5960x vs 6900k) je mensi pri malym bufferu a vyroste pomerne vyrazne ve prospech 6900k kdyz se buffer zveda.
14 jader Xeonu E5-2697V3 taktovanejch na 2.6ghz (turbo 3.6ghz) s aktualni cenou okolo 80tis s DPH se nejevi jako lepsi volba nez 6950x s 10 jadrama a taky slusne silenou cenovkou necelejch 50tis s dani.

Je docela zrejmy proc je aktualne 6700k tak popularni. A taky mi prijde ze momentalne na X99 platforme je nejzajimavejsi 6900k i pres svoji cenu.
matucha

Příspěvekod matucha » 02 pro 2016 13:03

HDD a SSD zdrazujou a v nejblizsi dobe budou dal zdrazovat http://www.tomshardware.com/news/ssd-hd ... 33112.html .

Pameti ted pul roku taky zdrazujou, tam jsem zatim taky nenarazil na zpravu o tom, ze by se to melo v dohledny dobe zlomit. I kdyz je mozny, ze tam se ceny stabilizovaly.
matucha

Příspěvekod Fractal » 02 pro 2016 21:11

mašina už je doma, všecko překvapivě běží jak na drátkách, start za 3 sekundy, všecky Cubase a zvukovky běhají, v biosu a ve winech vypnuty nepotřebné blbosti

trochu jsem slevil z požadavků, jen 16gb ram a LGA 1151 chipset s Intel Skylake i7-6700K, vyměnil jsem pár komponent a některé úplně vyřadil, jednak proto, že nebylo všecko na skladě a nemohl jsem už čekat ani den a taky mi došlo, že je třeba koupit i wokna a nějaké ty další softwéry...
Fractal

Příspěvekod matucha » 05 pro 2016 17:53

Tak pak dej vedet co si konkretniho koupil a co si o tom myslis, at maj pripadne lidi nejakou referenci, kdyz se chystaj neco poridit.
matucha

Příspěvekod Fractal » včera, 15:59

Zatím je asi brzo soudit nějak zevrubně, ale můžu říct, že jsem spokojen s touto sestavou, že komponenty jsou kompatibilní a že to běhá jako hodinky:

Intel Skylake i7-6700K, LGA1151, 4GHz, 8MB

Gigabyte GA-B150-HD3P, LGA1151, Intel B150, DDR4, ATX

Kingston 16GB(2x8GB) HyperX Fury DDR4 2666 MHz, CL15

Silverstone 400W Nightjar, fanless, 80 Plus Bronze

Fractal Design Define R5 BlackOut edition ATX

Samsung 500GB 850 EVO SSD, 2.5", SATA III, 540/520 M

Western Digital 1TB WD10PURX Purple, 3.5", Intellipower, SATA III

MSI NVIDIA GeForce GT 730, 2GB DDR3, PCI

Akasa InterConnect Pro 5,25" 2 x USB 3.0

Asus DRW-24D5MT, 5.25" DVD+/-RW

Thermalright Le Grand Macho, LGA775/115x/1

Firewire 1934 Kouwell, Texas Instruments, 3X (ze starého kompu)

Microsoft Windows 10 Home, 64-bit, OEM
Fractal

Předchozí

Zpět na PC