Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Behringer Podcast Firewire + PC

Behringer Podcast Firewire + PC

Příspěvekod JakubLs » 26 dub 2011 17:54

Zdravím ,
Mám malé amatérské rádio a jsem tu nováček :) tak omluvte moji začátečnickou tupost : :shock: , Budu si objednávat sadu Behringer Podcast (Firewire) obsahující Behringer C-1 , Mixpult : Behringer Xenyx 802 a Interface : Behringer FCA 202 - 24bit/96kHz FireWire audio interface , a potřeboval bych to nějak zapojit . Potřebuju vést signál co normálně slyším ve sluchátkách do mixážního pultu ..na kanály 3/4 přes tento kabel dejme tomu : http://www.thomann.de/cz/audio_technica ... le_rec.htm ale nevim jak to přesně zapojit aby to fungovalo . Potřebuju v tom mixovat mikrofon a písničky + skype aby tam bylo slyšet kvůli písničkám na přání ..s tím aby mě ve skype taky slyšel ten druhej bez zpětný vazby apod .. a tohle všechno aby šlo do interface a z něho pak přes firewire nebo těma jackovejma výstupama do line-in zvukovky :) :) trošku složitější ale pokud by se našla nějaká dobrá duše který by poradila , byl bych moc rád :)
>> Rádio NISA FM <<
JakubLs

Re: Behringer Podcast Firewire + PC

Příspěvekod jardatop » 26 dub 2011 20:58

S timto mixem to nepujde.
jardatop

Příspěvekod JakubLs » 26 dub 2011 21:09

A proč to nepujde ? :( popř s jakou technikou by to bylo možné ?
>> Rádio NISA FM <<
JakubLs

Příspěvekod jardatop » 26 dub 2011 22:10

Abys pres ten mix mohl telefonovat i na skypu a nezavisle na tom poustet hudbu z pocitace, tak musis mit 2 dvoukanalove zvukovky nebo jednu ctyrkanalovou (2x stereo in + 2x stereo out) a mix, kterej ma aux pre-fader, kterym bys posilal zvuk telefonistovi, kam bys mu neposilal jeho sameho. Takze jedna zvukovka (nebo rozhrani stereo in/out) by bylo vyhrazeno pro skype, z vystupu druhe by ti hrala hudba a na vstup druhe by sel vysledny mix, kterej budes streamovat. A to jeste neni poresenej predposlech skladeb (do sluchatek driv, nez to pustis do eteru), kterej se taky hodi. To by musela byt dalsi zvukovka.
jardatop

Příspěvekod jardatop » 26 dub 2011 23:41

Idealne by se ti na to hodila zvukovka M-audio Delta 1010LT. Ta ma 4x stereo vstup a 4x stereo vystup. Ale ta je PCI. Ty to chces asi provozovat s notebookem, ze?
jardatop

Příspěvekod Pytkin » 27 dub 2011 00:23

ja myslim ze by to mohlo ist .. skype pojde cez internu zvukovku na pocitaci .. do toho mixu .. musis zabezpecit , aby sa skajpista sam nepocul .. musis mu pustat len mikrofon .. to by slo cez aux .. Myslim ze by s tym nemusel byt problem ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod JakubLs » 27 dub 2011 06:29

Jardatop > Nene , vysíláme přes stolní pc .. jinak, teď se to dělá tak že vysíláme přes stereo směšovač , prostě všecko co slyšim já ze zvukovky de ven ...takže lidi se v pozadí skypu tak jako tak trošku slyšej .

Pytkyn > Docela by se hodilo nějaký schéma nebo přesnej popis co kam pujde :) nerad bych kupoval zbytečně nějaký kabely navíc apod .

Jinak ještě informace k mojí interní zvukovce , má Mic , Phones , Line-In a pak 3 dírky pro repráky ..třeba se to někomu bude hodit k řešení :)
>> Rádio NISA FM <<
JakubLs

Příspěvekod JakubLs » 27 dub 2011 06:37

Jinak k té zvukovce M-audio Delta 1010LT , za ní bych dal víc než za celej komplet dohromady :-D ..bohužel muj rozpočet je jaksi hodně omezen .ale jinak je mi jasný že tahle zvukovka by byla ideální :)
>> Rádio NISA FM <<
JakubLs

Příspěvekod Pytkin » 27 dub 2011 09:58

jakub : no prave o to ide , ze skype uzivatelovi musis posielat zvuk bez jeho mikrofonu .. aby sa nepocul oneskorene .. robil som takyto setup pre www.elektrika.tv , kde maju 4 skypeboxy aj s obrazom .. cize do TV vysielania vedia vlozit 4och ludi jak obraz , tak zvuk .. tam sme museli dat pult so 4mi auxami ..

schemu ti nakreslim ale popis jak to mas teraz ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod kexik » 27 dub 2011 10:33

nerozumiem ako to ma fungovat s tym skypom. ako, pozadujes normalnu skype funkciu, alebo ma byt skype spojenie nejak zapojene do toho podcastu? toto vysvetli... skype ide za 20 eur vyriesit uplne nezavisle od hocakeho dalsieho hardveru, za predpokladu ze to ma byt len bezny skype
kexik

Příspěvekod Pytkin » 27 dub 2011 11:24

no chce pripojit skype usera do vysielania .. co je na tom nepochopitelne ? musi mu poslat vsetko okrem jeho sameho ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod kexik » 27 dub 2011 14:05

podcast ale predsa neni realtime...
kexik

Příspěvekod JakubLs » 27 dub 2011 15:31

To Pytkyn a kexik > No jak to mám teď no , teď jedeme softwarově , vysílá se před EdCast+IceCast na vlastní veřejný IP adrese ..Edcast si bere data z Audio Rear Input a stereo směšovače . Přes SKYPE jedeme v živým přenosu písničky na přání a krom toho i moderujeme ..protože řada moderátorů je z jinýho města a nemáme ,,zatim,, vlastní studio tak se takhle řešil systém více moderátorů ..na tu zpětnou vazbu jsou zvyklí ale je to určitě rušivej element . Krom toho nezní špatně ani ta varianta předposlechu písní ..protože leckdy nám chodí příšerné songy . No ale já mam rozpočet max 4200-, což dám za kompletní sestavu + nějaký ty kabely . Co potřebuju je smíchat v v reálným čase bez zpoždění mikrofon i hudbu a dát to přes FireWire nebo LINE-IN do streamu ven ..a pak ten skype no ..potřebuju jenom to aby byl člověk slyšet v éteru a aby on mě slyšel . Hodně amatérskejch rádií to nějak taky řeší :) ale nikde neni zveřejněno jak to maj všecko zapojené právě .
>> Rádio NISA FM <<
JakubLs

Příspěvekod Pytkin » 27 dub 2011 16:20

kexik : z jeho popisu som pochopil , ze to chce realtime ..

jakub : ale v tom mixe to eliminujes tu spatnu vazbu .. teda predpokladam ze ten xenyx ma aux zbernicu .. cize do nej pustis vsetko okrem skype ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod JakubLs » 27 dub 2011 16:47

http://www.audiostereo.pl/uploads/old/p ... 434989.jpg Má tam nějaký AUX RETURN :) ..já se v tomhle právě moc neorientuju :)
>> Rádio NISA FM <<
JakubLs

Další

Zpět na PC