Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Bluescreen ve Windows 7

Bluescreen ve Windows 7

Příspěvekod saissan » 17 srp 2012 10:01

Zdravím, mám takový problém s novou instalací W7/32. Používám USB/MIDI Midisport 1x1, 2x2, 4x4 a 8x8. Stáhl jsem od M-Audio ovladač pro W7, který je pro všechny společný. Instalace proběhla v pořádku, ale po prvním restartu to hodilo modrou obrazovku s problémem právě s tímto ovladačem. Po novém startu to nabídlo "spustit normálním způsobem" a běželo to v pohodě. Ovšem při dalších startech PC se tato situace opakuje. Přitom to po spuštění nehlásí žádný problém. Ve starých XP to fungovalo v pohodě. Měl byste někdo nějakou radu? Nebo raději zůstat u starých XP? Předem dík za každou reakci.
saissan

Re: Bluescreen ve Windows 7

Příspěvekod Pytkin » 17 srp 2012 10:23

a padne to aj , ked neni ten midisport pripojeny ? ci len ked je a bootuje ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod saissan » 17 srp 2012 11:58

Díky za reakci.
Když je připojený a bootuje. Jsou připojené všechny. Ještě mě napadlo, jestli neexistuje možnost nějakého nastavení postupného načítání driverů, něco jako je Startup Delayer pro spouštěné programy. Není mi jasné, proč při prvním startu to blbne a při druhém spuštění to jde.
saissan

Příspěvekod Pytkin » 17 srp 2012 12:31

skus tie midisporty odpojit ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod humusgen » 17 srp 2012 14:15

Nebo zkus zapnout PC a mej zapojeny pouze jeden midisport.Pockej az WIN-7 kompletene najede a pak pripoj druhy midisport a pockej az se zavede.No a pred vypinanim PC,napred fyzicky odpoj ten druhy midisport.No,za pokus to stoji.
humusgen

Příspěvekod saissan » 17 srp 2012 14:23

Díky ze reakce, mám ty midisporty čtyři a navíc ne zrovna dobře přístupné zezadu. A protože jsem od přírody lenoch, nechce se mi pokaždé lézt za nástroje a vytahovat USB. Hodil by se nějaký vypinač na USB :-) . Ale zkusím to. Je mi záhadou, že v XP nebyl žádný problém a šlo to hned na první dobrou.
saissan

Příspěvekod humusgen » 17 srp 2012 14:52

Ono vzdy je spravne u Windows napred nainstalovat ovladac,pak udelat restart a po komplet najeti Win pripojit dane zarizeni do usb.A pri reinstalaci ci odinstalaci ,zarizeni z USB odpojit,a pripadnu killnout jeho bezici procesy na pozadi ve Spravci uloh..
Tak se nekdy da predejit zbytecnym komplikacim.Ale to ber pouze jako info .. ;-)
humusgen

Příspěvekod saissan » 17 srp 2012 15:03

Takhle jsem to instaloval, odpojené zařízení, nainstaloval driver, pak připojil midisport. Stejně i u ostatních. Je fakt, že jsem nerestartoval po každé instalaci midisportu. Zařízení bylo připojeno korektně a fungovalo, takže jsem nepředpokládal, že bude nutno pokaždé restartovat. Pak jsem instaloval antivir Avast, restartlo se to a byl problém. Ale tohle je zajímavá myšlenka, pokusím se o to, díky.
saissan

Příspěvekod Pytkin » 17 srp 2012 15:53

netreba restartovat .. instaloval si to OK .. to ze to slo na XP a nejde na win7 je uplne normalne ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Rošky » 17 srp 2012 22:18

Já jsem měl podobný problém, měl jsem jen jeden Midisport 4x4USB, W7 32bit, Cubase5. Občasná BSOD, ale ne po bootu, objevovalo se to v průběhu práce. Vylučovacím způsobem jsem zjistil, že zlobí ten Midisport. Přečetl jsem co se dalo na fórech, trápil jsem se s tím dost dlouho, na fórech se objevovala hlášení o nespolehlivosti nebo nestabilitě Midisportů resp jejich driverů v nejrůznějších konfiguracích. Nakonec jsem to vzdal a Midisport jsem prodal, koupil jsem MOTU MIDI MicroLite USB a od té doby mám pokoj. Zřejmě potřebuješ velký počet IN/OUT, myslím že MOTU dělá dvě verze 8x8 Expressů...měly by jít i štosovat...

Našel jsem tady na fóru tuhle větu: [i]"Na moje prekvapeneie som sa docital na stranke MAudio ze viac USB Maudio zariadeni na jednom PC nemusi fungovat ze tak maju nakodovane drivre. "[/i] Sice to vytrhávám z kontextu, ale myslím že je to k věci.
Rošky
Rošky

Příspěvekod saissan » 21 srp 2012 08:18

Mám hodně syntů, takže potřebuji hodně MIDI cest. Motu 8x8 mám taky a to jede bezproblémů. Takže teď to někdy nastartuje hned, jindy po bluescreenu, někdy to hodí bluescreen při vypínání, ale v průběhu práce je to stabilní. Vážně uvažuji o návratu k XP. Takovéto problémy jsem u nich neznal, nastartoval jsem a dělal. Asi se věci nemají měnit, pokud fungují...
saissan

Zpět na PC