Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Domácí DAW

Domácí DAW

Příspěvekod Jens Ludwig » 05 úno 2012 22:49

Zdravím... po dlouhé době si začínám pohrávat s myšlenkou, že bych si domů pořídil nějaké PC na DAW - zachytávání nápadů a tak... zhruba před 3-4 roky jsem sestavil do práce poměrně slušnou sestavu, (Q6600, GA-EP45-DS-4, 8GB RAM, ... ) se kterou jsem byl výkonově max. spokojený. Od té doby jsem se vývoji na poli IT nevěnoval a trochu mi ujel vlak... nyní si nejsem jist, na které platformě stavět - chci intel, ale jakou patici??? - nerad bych, aby za půl roku přestal pro vybranou patici vývoj... je zapotřebí i7??? jaké je porovnání Q6600 s i5??? jaký chipset??? měl jsem vždy rád desky Gigabyte - stojí ještě za to???

spíš než konkrétní sestavu bych uvítal nějaké základní nasměrování....

P.S.: sestava by se měla pohybovat v nižší cenové relaci (+- 15k) - je to na doma a je to na hodně hrubou práci, nicméně mé mobilní Lenovo s 1,8GHz procesorem si s PT Le už moc nerozumí...
P.P.S.: mělo by to zvládat USB2 zvukovku (AVID), ale i FW (Presonus)

edit: MAC v tomto případě zvolit nehodlám... provozované DAW budou PT8 LE a Presonus StudioOne

edit2: sestava s Q6600 zůstala v práci, já ne - tudíž jí není možno upgradovat...
Naposledy upravil Jens Ludwig dne 05 úno 2012 23:19, celkově upraveno 1
Jens Ludwig

Re: Domácí DAW

Příspěvekod hombrefeo » 05 úno 2012 23:02

jeste stale muzes nechat celou sestavu tak jak je a vymenit jen procesor za nejaky QX9650 nebo QX9770, a budes mit jeste "delo" na par let...
hombrefeo

Příspěvekod Jens Ludwig » 05 úno 2012 23:14

jde o to, že sestava s Q6600 zůstala v práci, ale já ne... :)
Jens Ludwig

Příspěvekod hombrefeo » 05 úno 2012 23:14

to jsi ale vyse nerikal!
hombrefeo

Příspěvekod Jens Ludwig » 05 úno 2012 23:18

to se omlouvám za dezinformaci....
Jens Ludwig

Příspěvekod TTT31 » 06 úno 2012 01:01

No procesory od Intelu bych bral v úvahu jedině i3 i5 i7....jsou 3 generace: první nejstarší Nehalem( poznáš podle 3místného čísla v názvu modelu) potom nastoupila genarace, která je momentálně stabled a to Sandy bridge( 4 čísla v názvu)jsou dělané 32nm technologii tzn. by měly míň topit a celkově jsou boostle oproti Nehalemu, zkoukni web. A nakonec třetí generace Ivy bridge, která má vyjít letos v dubnu, ty se maj dělat 22nm a zase nějaké ty vylepšení. Ivy bridge by měly být zpětně kompatibilní s Sandy bridge. Takže z toho vyplývá, že koupit Sandy bridge nebo si počkat na Ivy bridge s tím, že si můžeš koupit desku pro Sandy bridge( pro jistotu se ještě připtej prodejce).

no co víc k tomu napsat, asi nic :)

jo ještě možná to , že by ten v dubnu vycházející Ivy bridge měl být cenově podobný procesorům Sandy bridge :)
TTT31

Příspěvekod hombrefeo » 06 úno 2012 01:09

a ja k tomu jen dodam, ze asi pravdepodobne sestijadrovy sandy rozseka ve vykonu i ty nove prichozi ctyrjadra Ivy, takze ten pokrok preci jenom je treba brat s rezervou, on ten intel to ma dobre spocitane a naplanovane. nastesti mame z ceho vybirat.
hombrefeo

Příspěvekod TTT31 » 06 úno 2012 01:43

hombrefeo píše:a ja k tomu jen dodam, ze asi pravdepodobne sestijadrovy sandy rozseka ve vykonu i ty nove prichozi ctyrjadra Ivy, takze ten pokrok preci jenom je treba brat s rezervou, on ten intel to ma dobre spocitane a naplanovane. nastesti mame z ceho vybirat.

máš odkaz na nějaký test? nemůžeš přece porovnávat jabka s hruškama, je třeba porovnávat procák s jeho novou verzí a ne s něčím uplně jiným :)
A ty šestijádra jsou servrové procáky ne (nebo pro blázny cena/výkon :D ) ? to je úplně někde jinde než procesory do osobních počítačů

Jo ještě k tomu Q6600 - nebrat, ička jsou lepší, bývaly časy, kdy q6600 byla dobrá volba, ale ty už jsou pryč :) kdyby ti nestačilo takhle tak na webu jsou tuny porovnání

desku bych bral Asus intel nebo gigabyte a patice k těm sandy bridgum i ivy brigum je myslím lga-1155 (nevím jestli k všem ještě si to ověř kdyžtak )
TTT31

Příspěvekod Jens Ludwig » 06 úno 2012 20:34

aha - díky za info - takže bude dobrý se podivat, kterým směrem půjdou Ivy a podle toho pak vybírat patici resp. desku...
Jens Ludwig

Příspěvekod TTT31 » 06 úno 2012 21:10

Jestli budeš čekat na Ivy bridge, tak si kup určitě desku, která bude dělaná přímo na Ivybridge, protože sice patice zůstane stejná, ale s čipsetem nebude kompatibilní zpětně.. Někde sem to zahlídl, nemám teď čas to hledat tak projeď web no..

edit: tak s některýma chipsetama kompatibilní budou s některýma ne, musíš pročíst
TTT31

Zpět na PC